X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację HSG kontrast nie przepłynął do jamy otrzewnej
Odpowiedz

HSG kontrast nie przepłynął do jamy otrzewnej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 20 maja 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Byłam dzisiaj na badaniu drożności jajowodów RTG HSG i w opisie wyniku mam, że oba jajowody wypełniły się kontrastem, z czego w prawym kontrast cofnął się i wypłynął przez macicę, a lewy po zwiększeniu ciśnienia się udrożnił i kontrast wypłynął do jamy otrzewnej (tu dopisek że jajowód warunkowo drożny)...

    Moje pytanie czy ten prawy jajowód jest w końcu drożny czy nie, skoro kontrast nie wypłynął do otrzewnej?

    W poniedziałek idę do mojej gin to podpytam, bo lekarz zaraz po zabiegu bardzo zdawkowo mi omówił ten wynik, a ja na głupim Jasiu nie wpadłam żeby się dokładniej wypytać...

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ