X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Instrukcja testów owulacyjnych
Odpowiedz

Instrukcja testów owulacyjnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na forum znajduje się może jakaś instrukcja o testach owulacyjnych? Od którego dnia robić i jak odczytywać? Jakieś porady? Na razie przemknął mi tylko spis firm polecanych. :)

  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 350 229

    Wysłany: 22 września 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli totalnie nie wiesz kiedy masz owu to możesz zacząć kilka dni po okresie (około 10dc) i robić nawet codziennie aż zobaczysz wyraźną druga kreskę. W kolejnych cyklach będziesz już mniej więcej wiedzieć w jakie dni celować.

    Testy owu robi się wieczorem a nie z porannego moczu jak ciazowe

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1296 1449

    Wysłany: 22 września 2023, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ważne to to, żeby robić testy owulacyjne dwa razy dziennie przynamniej. Jeśli jeszcze nie znasz swojego organizmu i nie wiesz jak długi masz pik LH, to pomoże Ci to w tym, żeby go nie przeoczyć. Ważne jest to, żeby nie robić testu z pierwszego moczu, potem już możesz. Nie powinno się pić ok 2 godziny przed zrobieniem testu popołudniu, żeby mocz nie był rozwodniony. Należy też robić cały cykl testy tej samej firmy, ponieważ różne testy różnie się wybarwiają. Najlepiej i najtaniej jest zamówić sobie z Amazona niebieskie easy@home, wychodzi tanio za 50 sztuk, które starczą Ci na jakiś czas. Dodatkowo do nich jest dedykowana aplikacja premom, robisz przez nią fotkę testu i pokazuje Ci orientacyjny poziom LH na podstawie tego jak wyraźna jest kreska. Zaznaczy również moment, w którym poziom się zwiększa oraz przewidzi pik. W razie co - pytaj :) uwielbiam wyłapywać pik testami owu, ponieważ samej owulacji nie czuję.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ