X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Instrukcja testów owulacyjnych
Odpowiedz

Instrukcja testów owulacyjnych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 22 września 2023, 10:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy na forum znajduje się może jakaś instrukcja o testach owulacyjnych? Od którego dnia robić i jak odczytywać? Jakieś porady? Na razie przemknął mi tylko spis firm polecanych. :)

 • Coffeebreak Autorytet
  Postów: 318 216

  Wysłany: 22 września 2023, 22:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli totalnie nie wiesz kiedy masz owu to możesz zacząć kilka dni po okresie (około 10dc) i robić nawet codziennie aż zobaczysz wyraźną druga kreskę. W kolejnych cyklach będziesz już mniej więcej wiedzieć w jakie dni celować.

  Testy owu robi się wieczorem a nie z porannego moczu jak ciazowe

 • Nowa_Ola Autorytet
  Postów: 1229 1334

  Wysłany: 22 września 2023, 22:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Co ważne to to, żeby robić testy owulacyjne dwa razy dziennie przynamniej. Jeśli jeszcze nie znasz swojego organizmu i nie wiesz jak długi masz pik LH, to pomoże Ci to w tym, żeby go nie przeoczyć. Ważne jest to, żeby nie robić testu z pierwszego moczu, potem już możesz. Nie powinno się pić ok 2 godziny przed zrobieniem testu popołudniu, żeby mocz nie był rozwodniony. Należy też robić cały cykl testy tej samej firmy, ponieważ różne testy różnie się wybarwiają. Najlepiej i najtaniej jest zamówić sobie z Amazona niebieskie easy@home, wychodzi tanio za 50 sztuk, które starczą Ci na jakiś czas. Dodatkowo do nich jest dedykowana aplikacja premom, robisz przez nią fotkę testu i pokazuje Ci orientacyjny poziom LH na podstawie tego jak wyraźna jest kreska. Zaznaczy również moment, w którym poziom się zwiększa oraz przewidzi pik. W razie co - pytaj :) uwielbiam wyłapywać pik testami owu, ponieważ samej owulacji nie czuję.

  👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

  05.2023 - 💔
  07.2023 - 💔
  24.09.2023 - ⏸
  Czekamy na Synka! 🩵

  Ona: niedoczynność tarczycy, io

  On: ZZSK


  preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ