X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację interpretacja badan prolaktyny
Odpowiedz

interpretacja badan prolaktyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Zbadam jeszcze raz prolaktynę, czekam teraz na @. Jak będzie za wysoka to pójdę do endokrynologa. Nie mam pojęcia od kiedy mam tak wysoką prolaktynę bo ostatnio badałam ją...z 8 lat temu :) Była wtedy w normie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz jak to jest z prolaktyna. Wystarczy stresowy okres i skacze. Ja jestem niecały miesiąc na bromku i w kolejnym cyklu zbadam czy spada.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam PRL w różnych dniach cyklu i zawsze wynik oscyluje wokół tej samej wartości - blisko górnej granicy zakresu referencyjnego. Moja ginekolog stwierdziła, że to może być przyczyna moich długich i nieregularnych cykli, dlatego od kilku dni biorę bromergon. Mam nadzieję na poprawę stanu rzeczy :).

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeczytałam, że PRL powinno się mierzyć do 4 dc, owulacja podnosi wyniki. I faktycznie teraz mierzyłam w 4 dc (przedtem w 19) i mam o 100 jednostek mniej, ale i tak jest bardzo wysoka. Dziwne tylko, że cykle mam regularne i owulacja jest. Ale muszę to zbić...

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Alina88 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co powiecie na coś takiego:

    kilka lat temu leczyłam podwyższoną prolaktynę. Wówczas poziom prolaktyny spoczynkowej (bez żadnego obciążenia) przekraczał normy, więc brałam Bromergon.

    W międzyczasie wykonywałam badania PRL z obciążeniem (MTC) i wychodziło też duże przebicie norm (hiperprolaktynemia czynnościowa).

    Obecnie prolaktynę spoczynkową mam już w normie, ale owulacji najprawdopodobniej nie ma. Pęcherzyki nie pękają.

    Co myślicie? Czy to może być kwestia ewentualnie skoków prolaktyny (tak jak przy badaniach z MTC)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 17:06

    hiperprolaktynemia czynnościowa,
    PCOS?, lekka IO? - brak jednoznacznej opinii lekarzy,
    MTHFR C677T/A1298C heterozygota,
    niski progesteron, cykle bezowulacyjne,

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ