X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację interpretacja badan prolaktyny
Odpowiedz

interpretacja badan prolaktyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Zbadam jeszcze raz prolaktynę, czekam teraz na @. Jak będzie za wysoka to pójdę do endokrynologa. Nie mam pojęcia od kiedy mam tak wysoką prolaktynę bo ostatnio badałam ją...z 8 lat temu :) Była wtedy w normie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • hondek Ekspertka
    Postów: 226 151

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz jak to jest z prolaktyna. Wystarczy stresowy okres i skacze. Ja jestem niecały miesiąc na bromku i w kolejnym cyklu zbadam czy spada.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam PRL w różnych dniach cyklu i zawsze wynik oscyluje wokół tej samej wartości - blisko górnej granicy zakresu referencyjnego. Moja ginekolog stwierdziła, że to może być przyczyna moich długich i nieregularnych cykli, dlatego od kilku dni biorę bromergon. Mam nadzieję na poprawę stanu rzeczy :).

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeczytałam, że PRL powinno się mierzyć do 4 dc, owulacja podnosi wyniki. I faktycznie teraz mierzyłam w 4 dc (przedtem w 19) i mam o 100 jednostek mniej, ale i tak jest bardzo wysoka. Dziwne tylko, że cykle mam regularne i owulacja jest. Ale muszę to zbić...

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Alina88 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co powiecie na coś takiego:

    kilka lat temu leczyłam podwyższoną prolaktynę. Wówczas poziom prolaktyny spoczynkowej (bez żadnego obciążenia) przekraczał normy, więc brałam Bromergon.

    W międzyczasie wykonywałam badania PRL z obciążeniem (MTC) i wychodziło też duże przebicie norm (hiperprolaktynemia czynnościowa).

    Obecnie prolaktynę spoczynkową mam już w normie, ale owulacji najprawdopodobniej nie ma. Pęcherzyki nie pękają.

    Co myślicie? Czy to może być kwestia ewentualnie skoków prolaktyny (tak jak przy badaniach z MTC)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 17:06

    hiperprolaktynemia czynnościowa,
    PCOS?, lekka IO? - brak jednoznacznej opinii lekarzy,
    MTHFR C677T/A1298C heterozygota,
    niski progesteron, cykle bezowulacyjne,

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ