X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Interpretacja testu owulacyjnego -pierwszy raz
Odpowiedz

Interpretacja testu owulacyjnego -pierwszy raz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • xklaudia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 września 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy według tych testów oznacza to, że owulacji miałam 13dc? To mój pierwszy raz z testami owulacyjnymi i nie wiem jak to interpretować. Dodam, że według kalendarzyka owulacje powinnam mieć 19dc, dziś jest mój 17dc.

    9250318d5e2ffa9fgen.jpg
    d4e18d22946f596f.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 12:19

  • Birdie93 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 września 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja stosuję testy owulacyjne dopiero drugi cykl i dopiero obecnie ogarnęłam jakje się prawidłowo robi. Musisz pamiętać że przed wykonaniem testu należy ograniczyć jakiekolwiek picie ok 1-1'5h, nie robi się testów z porannego moczu i dodatkowo najlepiej zawsze o tej samej godz przez ok 5 dni pod rząd (tak mi mowił mój gin). Kreska testowa musi być tak samo mocna lub mocniejsza od kreski contronej. Wg mnie na zdjęciu wydaje się że pozytywny test był 13dc ale pamiętaj, że sama owulacja mogła pojawić się 24-36 h pozniej. No i sama musisz ocenić jak mocne kreski były do 10min - później test wysycha. Ja robię zdjęcia odrazu po odczytaniu wyniku i później porównuje.

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 17 września 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja słyszałam, że najlepiej robić ok południa

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze robilam rano po przebudzeniu. to zle?

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 września 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanka1 wrote:
    ja zawsze robilam rano po przebudzeniu. to zle?
    Tak źle. Stężenie hormonów w moczu jest największe w pierwszym moczu więc może wyjść fałszywie pozytywny

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • lilia87 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 września 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Tak źle. Stężenie hormonów w moczu jest największe w pierwszym moczu więc może wyjść fałszywie pozytywny

    Dlaczego w pierwszym moczu,mocz poranny jest z nocy więc fałszywie negatywny może wyjść!
    Ja nigdy nie miałam problemu z testami bo robiłam co 12 godzin i nie z 1 moczu!
    Z rana to najlepiej z drugiego moczu a wieczorem ok 22 i z przerwą w piciu od ok 19-20.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ