Forum W oczekiwaniu na owulację Interpretacja testu owulacyjnego -pierwszy raz
Odpowiedz

Interpretacja testu owulacyjnego -pierwszy raz

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • xklaudia Nowa

Wysłany: 4 września, 12:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy według tych testów oznacza to, że owulacji miałam 13dc? To mój pierwszy raz z testami owulacyjnymi i nie wiem jak to interpretować. Dodam, że według kalendarzyka owulacje powinnam mieć 19dc, dziś jest mój 17dc.

9250318d5e2ffa9fgen.jpg
    d4e18d22946f596f.jpg

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 września, 12:19

• Birdie93 Nowa

Wysłany: 5 września, 12:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja stosuję testy owulacyjne dopiero drugi cykl i dopiero obecnie ogarnęłam jakje się prawidłowo robi. Musisz pamiętać że przed wykonaniem testu należy ograniczyć jakiekolwiek picie ok 1-1'5h, nie robi się testów z porannego moczu i dodatkowo najlepiej zawsze o tej samej godz przez ok 5 dni pod rząd (tak mi mowił mój gin). Kreska testowa musi być tak samo mocna lub mocniejsza od kreski contronej. Wg mnie na zdjęciu wydaje się że pozytywny test był 13dc ale pamiętaj, że sama owulacja mogła pojawić się 24-36 h pozniej. No i sama musisz ocenić jak mocne kreski były do 10min - później test wysycha. Ja robię zdjęcia odrazu po odczytaniu wyniku i później porównuje.

• julka_kulka Przyjaciółka

Wysłany: 17 września, 08:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja słyszałam, że najlepiej robić ok południa

km5sgu9r4z5eztia.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 24 września, 10:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze robilam rano po przebudzeniu. to zle?

• /Natalka Przyjaciółka

Wysłany: 25 września, 17:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanka1 wrote:
    ja zawsze robilam rano po przebudzeniu. to zle?
    Tak źle. Stężenie hormonów w moczu jest największe w pierwszym moczu więc może wyjść fałszywie pozytywny

hchy3e3kiyb8yirx.png
  • lilia87 Debiutantka

Wysłany: 30 września, 12:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    Tak źle. Stężenie hormonów w moczu jest największe w pierwszym moczu więc może wyjść fałszywie pozytywny

Dlaczego w pierwszym moczu,mocz poranny jest z nocy więc fałszywie negatywny może wyjść!
    Ja nigdy nie miałam problemu z testami bo robiłam co 12 godzin i nie z 1 moczu!
    Z rana to najlepiej z drugiego moczu a wieczorem ok 22 i z przerwą w piciu od ok 19-20.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)