X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację jak na 100% stwierdzić czy była owulacja
Odpowiedz

jak na 100% stwierdzić czy była owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 30 października 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    nurtuje mnie właśnie takie pytanie. Jak określić na 100% czy doszło w danym cyklu do owulacji.
    Ja obserwowałam śluz, robiłam testy owulacyjne, niedługo chcę też zacząć mierzyć temperaturę.
    Tylko, że z tego, co czytam to przy PCOS testy nie pokazują prawidłowych wyników. A nawet jeśli śluz jest rozciągliwy i temperatura skacze to organizm tylko się przygotowuje do owulki.
    Chciałabym wiedzieć na pewno, że owulacja była, bo to w końcu podstawa :)

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pera wrote:
    Dziewczyny,
    nurtuje mnie właśnie takie pytanie. Jak określić na 100% czy doszło w danym cyklu do owulacji.
    Ja obserwowałam śluz, robiłam testy owulacyjne, niedługo chcę też zacząć mierzyć temperaturę.
    Tylko, że z tego, co czytam to przy PCOS testy nie pokazują prawidłowych wyników. A nawet jeśli śluz jest rozciągliwy i temperatura skacze to organizm tylko się przygotowuje do owulki.
    Chciałabym wiedzieć na pewno, że owulacja była, bo to w końcu podstawa :)

    Podejrzewam, że jedynym 100% pewnym objawem jest stwierdzenie tego na USG przez lekarza. Objawy nigdy nie dadzą Ci takiej pewności... bo może iść dobrze, a ciało się w końcu rozmyśli i zrezygnuje z owu...

    czekolada:), Justeck, Anna255 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyną pewną metodą będzie usg, jeśli przypuszczasz że już po to idź na usg - jeśli była, będzie ciałko żółte.

    Chica Mala lubi tę wiadomość

  • Zaczarowana917 Znajoma
    Postów: 30 2

    Wysłany: 1 listopada 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prawda, że jedynym sposobem na to jest USG. Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2014, 18:00

    „Cudownie byłoby czasem móc zamienić myśli w rzeczywistość ''


    ...... Wierzę, że kiedyś się uda......
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 1 listopada 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zgadzam się, że pewniakiem jest mierzenie temperatury. Nie zawsze wzrost temperatury świadczy o owulacji. U mnie w poprzednim cyklu był skok temperatury a owulacji nie było, co potwierdziło usg. Pęcherzyk nie dojrzał, zatrzymał się na 12 czy 14 mm i później się wchłonął. Ginekolog stwierdziła cykl bezowulacyjny.

    kapturnica, Anna255, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie tylko monitoring cyklu :) ja w tym cyklu bylam pewna, ze mam owulke bolał mnie brzuch i jajniki jak zawsze, a na usg okazalo się, że owulki brak i cykl stracony.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowana917 wrote:
    Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)
    Niestety nie jest to pewniak... nie u wszystkich kobiet. Dowiedziałam się ,że niepęknięty pęcherzyk może ule lutenizacji i wydzielać progesteron - podnosi się temperatura a owulacji nie ma! Nie koniecznie co miesiąc trzeba robić USG, ale warto przed rozpoczęciem starań zobaczyć co tam w środku słychać, a jeśli się nie zachodzi to zerkać co jakiś czas i wspomagać się testami. To opinia mojego gina, który również uważa że monitoringi co miesiąc to strata kasy.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, to też różnie bywa... ja już tu na forum czytałam, że laski były na monitoringu, nic nie było widać... a potem okazywało się, że zachodziły w ciążę :-) Także podejrzewam, że tak na 100% to nic nie jest pewne, ale np. połączenie różnych rzeczy może pomóc :-)

    Justeck, Anna255, Wednesday lubią tę wiadomość

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 2 listopada 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest to! Monitoring wykonany o kilka godzin za późno może nic konkretnego nie pokazać, wzrost temperatury może świadczyć tylko o przyroście progesteronu mimo że jajeczko nie zostało uwolnione. Czy to nie jest najgorsza z ironii, że jedyne co na 100% może świadczyć o owulacji to... ciąża?

    kapturnica, Anna255 lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:14

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 3 listopada 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi.
    mon!t^, a a czy badanie estradiolu trzeba w jakimś konkretnym dniu wykonać?

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 3 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:14

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu tez mam na wykresie zaznaczone owulacje, skok temp, pozytywne testy owu (mam pco) a gin na usg stwierdził ze pecherzyka brak... Wiec już tez nie wiem jak to jest!

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 10 listopada 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Ja w tym cyklu tez mam na wykresie zaznaczone owulacje, skok temp, pozytywne testy owu (mam pco) a gin na usg stwierdził ze pecherzyka brak... Wiec już tez nie wiem jak to jest!

    dokładnie mi gin też ostatnio powiedziała że nie miałam i nie będe mieć owulacji w tym cyklu :/dała dupka i clo od przyszłego cyklu, a od pół roku pierwszy raz teraz właśnie skoczyła mi temperatura :/ i już nie wiem czy mieć nadzieję czy wierzyć w usg :( ale fakt faktem jaram się tym że mam wyższa temperature :) może nie znacznie ale zawsze coś

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie skoki tempki tez nie sa jakies mega, chcialabym miec jak niektore dziewczyny wyrazny skok, bo wtedy bardziej wiarygodna by chyba byla ta owulka :) no ale, coz poradzic... tez za kazdym razem zastanawiam sie czy to skok z owulki czy po prostu zluteinizowany pecherzyk... tak samo jak widzialam kilka wykresow bezowulacyjnych a zakonczonych ciaza - naprawde nigdy nic nie jest na pewno :) ludzki organizm jest nieprzewidywalny...

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam umówioną wizytę u gin. Mam 25 dc., więc będzie mogła określić, czy była owulacja po zatoce Dagluasa.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowana917 wrote:
    Nie prawda, że jedynym sposobem na to jest USG. Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)
    Ja miałam piękne skoki przy cyklach bezowulacyjnych. Miałam monitoringi kilka cykli i zbadany progesteron i owulki nie było a skoki temp były więc temp. nie daje 100% pewności. W ciągu 6 cykli chodziłam na monitoring w dwuch była owulka a w 4 nie a temp. szła w górę w każdym cyklu tak samo :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    I to jest to! Monitoring wykonany o kilka godzin za późno może nic konkretnego nie pokazać, wzrost temperatury może świadczyć tylko o przyroście progesteronu mimo że jajeczko nie zostało uwolnione. Czy to nie jest najgorsza z ironii, że jedyne co na 100% może świadczyć o owulacji to... ciąża?
    Progesteron wytwarza też niepęknięty pęcherzyk tylko wtedy np. progesteron jest niski. Np. ja miałam prog. 15-17 w cyklah bezowulacyjnych.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od lekarza dowiedziałam się że jedynym pewniakiem że w tym cyklu była owulka to po prostu CIĄŻA :) mówi, że nic nie jest nam w stanie tego stwierdzić na 100 % a daje jedynie przypuszczenia ;)

    vanessa, toreadorek lubią tę wiadomość

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 17 listopada 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    menka, dokładnie to samo usłyszałam od mojego lekarza. Oby nam się w końcu potwierdziła owulka w taki sposób :D

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ