X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację jak na 100% stwierdzić czy była owulacja
Odpowiedz

jak na 100% stwierdzić czy była owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 30 października 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    nurtuje mnie właśnie takie pytanie. Jak określić na 100% czy doszło w danym cyklu do owulacji.
    Ja obserwowałam śluz, robiłam testy owulacyjne, niedługo chcę też zacząć mierzyć temperaturę.
    Tylko, że z tego, co czytam to przy PCOS testy nie pokazują prawidłowych wyników. A nawet jeśli śluz jest rozciągliwy i temperatura skacze to organizm tylko się przygotowuje do owulki.
    Chciałabym wiedzieć na pewno, że owulacja była, bo to w końcu podstawa :)

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pera wrote:
    Dziewczyny,
    nurtuje mnie właśnie takie pytanie. Jak określić na 100% czy doszło w danym cyklu do owulacji.
    Ja obserwowałam śluz, robiłam testy owulacyjne, niedługo chcę też zacząć mierzyć temperaturę.
    Tylko, że z tego, co czytam to przy PCOS testy nie pokazują prawidłowych wyników. A nawet jeśli śluz jest rozciągliwy i temperatura skacze to organizm tylko się przygotowuje do owulki.
    Chciałabym wiedzieć na pewno, że owulacja była, bo to w końcu podstawa :)

    Podejrzewam, że jedynym 100% pewnym objawem jest stwierdzenie tego na USG przez lekarza. Objawy nigdy nie dadzą Ci takiej pewności... bo może iść dobrze, a ciało się w końcu rozmyśli i zrezygnuje z owu...

    czekolada:), Justeck, Anna255 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyną pewną metodą będzie usg, jeśli przypuszczasz że już po to idź na usg - jeśli była, będzie ciałko żółte.

    Chica Mala lubi tę wiadomość

  • Zaczarowana917 Znajoma
    Postów: 30 2

    Wysłany: 1 listopada 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prawda, że jedynym sposobem na to jest USG. Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2014, 18:00

    „Cudownie byłoby czasem móc zamienić myśli w rzeczywistość ''


    ...... Wierzę, że kiedyś się uda......
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 1 listopada 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zgadzam się, że pewniakiem jest mierzenie temperatury. Nie zawsze wzrost temperatury świadczy o owulacji. U mnie w poprzednim cyklu był skok temperatury a owulacji nie było, co potwierdziło usg. Pęcherzyk nie dojrzał, zatrzymał się na 12 czy 14 mm i później się wchłonął. Ginekolog stwierdziła cykl bezowulacyjny.

    kapturnica, Anna255, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie tylko monitoring cyklu :) ja w tym cyklu bylam pewna, ze mam owulke bolał mnie brzuch i jajniki jak zawsze, a na usg okazalo się, że owulki brak i cykl stracony.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowana917 wrote:
    Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)
    Niestety nie jest to pewniak... nie u wszystkich kobiet. Dowiedziałam się ,że niepęknięty pęcherzyk może ule lutenizacji i wydzielać progesteron - podnosi się temperatura a owulacji nie ma! Nie koniecznie co miesiąc trzeba robić USG, ale warto przed rozpoczęciem starań zobaczyć co tam w środku słychać, a jeśli się nie zachodzi to zerkać co jakiś czas i wspomagać się testami. To opinia mojego gina, który również uważa że monitoringi co miesiąc to strata kasy.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, to też różnie bywa... ja już tu na forum czytałam, że laski były na monitoringu, nic nie było widać... a potem okazywało się, że zachodziły w ciążę :-) Także podejrzewam, że tak na 100% to nic nie jest pewne, ale np. połączenie różnych rzeczy może pomóc :-)

    Justeck, Anna255, Wednesday lubią tę wiadomość

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 2 listopada 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to jest to! Monitoring wykonany o kilka godzin za późno może nic konkretnego nie pokazać, wzrost temperatury może świadczyć tylko o przyroście progesteronu mimo że jajeczko nie zostało uwolnione. Czy to nie jest najgorsza z ironii, że jedyne co na 100% może świadczyć o owulacji to... ciąża?

    kapturnica, Anna255 lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 3 listopada 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:14

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 3 listopada 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi.
    mon!t^, a a czy badanie estradiolu trzeba w jakimś konkretnym dniu wykonać?

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 3 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 11:14

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu tez mam na wykresie zaznaczone owulacje, skok temp, pozytywne testy owu (mam pco) a gin na usg stwierdził ze pecherzyka brak... Wiec już tez nie wiem jak to jest!

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 10 listopada 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Ja w tym cyklu tez mam na wykresie zaznaczone owulacje, skok temp, pozytywne testy owu (mam pco) a gin na usg stwierdził ze pecherzyka brak... Wiec już tez nie wiem jak to jest!

    dokładnie mi gin też ostatnio powiedziała że nie miałam i nie będe mieć owulacji w tym cyklu :/dała dupka i clo od przyszłego cyklu, a od pół roku pierwszy raz teraz właśnie skoczyła mi temperatura :/ i już nie wiem czy mieć nadzieję czy wierzyć w usg :( ale fakt faktem jaram się tym że mam wyższa temperature :) może nie znacznie ale zawsze coś

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie skoki tempki tez nie sa jakies mega, chcialabym miec jak niektore dziewczyny wyrazny skok, bo wtedy bardziej wiarygodna by chyba byla ta owulka :) no ale, coz poradzic... tez za kazdym razem zastanawiam sie czy to skok z owulki czy po prostu zluteinizowany pecherzyk... tak samo jak widzialam kilka wykresow bezowulacyjnych a zakonczonych ciaza - naprawde nigdy nic nie jest na pewno :) ludzki organizm jest nieprzewidywalny...

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam umówioną wizytę u gin. Mam 25 dc., więc będzie mogła określić, czy była owulacja po zatoce Dagluasa.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczarowana917 wrote:
    Nie prawda, że jedynym sposobem na to jest USG. Pewniakiem jest mierzenie temp. Gdy jest jej wzrost to znaczy, że owulacja albo się już odbyła albo właśnie w tym dniu będzie. Jeśli nie odnotujemy jej wzrostu tylko będzie niezmienna to znaczy, że owulacji nie było. Jest to prosty i co najważniejsze darmowy sposób i na 100% pewny. Oczywiście USG jest pewniejsze, ale żeby mieć pewność czy do owulacji doszło w danym cyklu to trzeba byłoby co miesiąc chodzić do ginekologa i wydawać kasę. a tak to mamy darmowy sposób i 100% pewności;)
    Ja miałam piękne skoki przy cyklach bezowulacyjnych. Miałam monitoringi kilka cykli i zbadany progesteron i owulki nie było a skoki temp były więc temp. nie daje 100% pewności. W ciągu 6 cykli chodziłam na monitoring w dwuch była owulka a w 4 nie a temp. szła w górę w każdym cyklu tak samo :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    I to jest to! Monitoring wykonany o kilka godzin za późno może nic konkretnego nie pokazać, wzrost temperatury może świadczyć tylko o przyroście progesteronu mimo że jajeczko nie zostało uwolnione. Czy to nie jest najgorsza z ironii, że jedyne co na 100% może świadczyć o owulacji to... ciąża?
    Progesteron wytwarza też niepęknięty pęcherzyk tylko wtedy np. progesteron jest niski. Np. ja miałam prog. 15-17 w cyklah bezowulacyjnych.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od lekarza dowiedziałam się że jedynym pewniakiem że w tym cyklu była owulka to po prostu CIĄŻA :) mówi, że nic nie jest nam w stanie tego stwierdzić na 100 % a daje jedynie przypuszczenia ;)

    vanessa, toreadorek lubią tę wiadomość

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 17 listopada 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    menka, dokładnie to samo usłyszałam od mojego lekarza. Oby nam się w końcu potwierdziła owulka w taki sposób :D

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ