X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jak to jest z tą owulacją...
Odpowiedz

Jak to jest z tą owulacją...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,
    chciałabym się Was poradzić, bo sama już pomału wariuję.
    Ostatnia miesiączka 13 luty, wszystko książkowo, prawidłowo :-) z wyjątkiem skąpego krwawienia w samym środku cyklu (14 dc). Tydzień temu z powodu infekcji odwiedziłam ginekologa, pytając przy okazji o plamienia, jakie się pojawiły. Pani doktor po badaniu nie zauważyła żadnych nieprawidłowości i doszła do wniosku, iż musiało to być plamienie owulacyjne.
    Dwa dni temu, w czwartek okropnie bolał mnie jajnik, musiałam wziąć tabletkę przeciwbólową. Test owulacyjny w tym dniu baaaardzo pozytywny :).
    Dzisiaj pojawiło się plamienie (owulacyjne?).
    I teraz pytanie... kiedy ta owulacja nastąpiła, czy wraz z bólem, a plamienie jest konsekwencją? Czy może w momencie plamienia? Jak należy to interpretować? Czy ból jajnika zwiastuje owulację czy może jest już samą owulacją? ... :)))
    Proszę o rady

  • khalan Przyjaciółka
    Postów: 111 54

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam sie, ze nikt nie zna odpowiedzi na pytanie jak dziala Twoj organizm i co zwiasruje taki czy inny bol.
    Jak sama nazwa mowi sa dni plodne i podczas rych dni wystepuje owulka i trzeba sie starac.

    Khalan
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 2 marca 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt Ci nie odpowie, ja raz miałam plamienie, ale okresu nie było. Poszłam do gin, sama uznała, ze to nie @ i mam brać luteinę na wywołanie. Brałam 5 dni, potem 5 dni czekałam, a @ dalej nie było. Zrobiłam test owulacyjny, a tu owulka się zbliża. Poleciałam do gin potwierdzić i rzeczywiście jajco na 20mm :D A okresu nie było :)

    Ciało to tajemnica.

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację dziewczyny, dzięki:-)

  • Kasia1986 Ekspertka
    Postów: 183 57

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to wszystko jest owiane tajemnicą. Ja mam cykle 28 dni zazwyczaj a w tym miesiącu z objawów według mnie owulację miałam 18 dzień cyklu.
    Zawsze jak mam owulacje kuje mnie lewy jajnik i mam śluz no i oczywiście libido powiększone. Nie miałam testów owulacyjnych ale czułam że owulacja była tego 18 dnia.
    Dziewczyny jest to możliwe?

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna87 wrote:
    Nikt Ci nie odpowie, ja raz miałam plamienie, ale okresu nie było. Poszłam do gin, sama uznała, ze to nie @ i mam brać luteinę na wywołanie. Brałam 5 dni, potem 5 dni czekałam, a @ dalej nie było. Zrobiłam test owulacyjny, a tu owulka się zbliża. Poleciałam do gin potwierdzić i rzeczywiście jajco na 20mm :D A okresu nie było :)

    Ciało to tajemnica.

    \miałam dokladnie to samo :) w 11dc byłam na usg - zero pęcherzyka dominującego, od 19dc brałam duphaston a potem cos mnie natchnęło i poszłam w 26dc na usg a tu pęcherzyk 16mm... no i owulacja odbyła się w 32dc.. naprawdę ciało kobiety działa w swoim rytmie.. :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ