Forum W oczekiwaniu na owulację Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston
Odpowiedz

Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MałaMi24 Autorytet

Wysłany: 16 października, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , na pewno już taki temat był ale nie mogę znalezc. Zastanawia mnie jak to jest z tą owulacja. A mianowicie jeżeli ma się niski progesteron to czy do owulacji dochodzi ? Od 16 dc przyjmuje Duphaston (progesteron ). Wiem że Duphaston nie ma wpływu na temperature. 14 DC miałam śluz rozciągliwy przejrzysty, bolał mnie lewy jajnik. Przypuszczam że to owulacja. Teraz śluz jest gęsty i kremowy. Ale temperatura jest nadal niska. Zastanawiam się czy owulacja była ale w związku z tym że mam niski progesteron to nie ma skoku temperatury ? Bo z tego co czytalam to progesteron odpowiada za skok temp więc jeśli ja mam niski progesteron to nie było skoku a owulacja była ? Czy któraś z was miała taką przypadłość i udało jej się zajść w ciążę ?

PCOS
    7 cs
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1 - od 16 dc do 25 dc
    Folik 1x1
    "Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. "
    Ashley Williams
  • malami.91 Autorytet

Wysłany: 11 listopada, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron wzrasta po owulacji. Jeśli nie ma owulacji to nie ma progesteronu i nie ma wzrostu temperatury.

Wiadomość wyedytowana przez autora 11 listopada, 20:40

5b093e5e3ck48lq3.png
  • judysia86 Przyjaciółka

Wysłany: 12 listopada, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale chyba może wystąpić owulacja, a jednak progesteron może być niski w drugiej fazie cyklu?

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"
  • Róża 1 Ekspertka

Wysłany: 21 listopada, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston zaburza owulacje! Jeżeli za szybko się weźmie to owulacjia nie wystąpi! U mnie tak było

• Amka1000 Nowa

Wysłany: 22 listopada, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

• Camarilla Autorytet

Wysłany: 22 listopada, 22:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amka1000 wrote:
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

13cs
    Starania od 08.2018

Ona: teoretycznie ok / kwas foliowy / olej z wiesiołka
    On: anejakulacja / wytrysk wsteczny? - wizyta u androloga styczeń 2020 / przepuklina L4/L5 - zespół końskiego ogona - operacja listopad 2019 - czekamy na zakończenie rehabilitacji
  • Irola Autorytet

Wysłany: 23 listopada, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na ile dni po potwierdzonej owulce bierzecie dupka? Dziś 1 dzień wzrostu temperatury u mnie, ostatnio brałam na 3 dzień wyższej.

Długie cykle 40 dni, podwyższony testosteron, niski progesteron /28 l.
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozole 1x1 ovu 12 dc/ 24 mm
    4 cs Duphaston 2x1
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozole 1x1, ovu 15 dc/ 24 mm
  • judysia86 Przyjaciółka

Wysłany: 25 listopada, 09:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

nie każdy ma możliwość chodzenia na monitoring :(

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)