Forum W oczekiwaniu na owulację Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston
Odpowiedz

Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MałaMi24 Autorytet

Wysłany: 16 października 2019, 09:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , na pewno już taki temat był ale nie mogę znalezc. Zastanawia mnie jak to jest z tą owulacja. A mianowicie jeżeli ma się niski progesteron to czy do owulacji dochodzi ? Od 16 dc przyjmuje Duphaston (progesteron ). Wiem że Duphaston nie ma wpływu na temperature. 14 DC miałam śluz rozciągliwy przejrzysty, bolał mnie lewy jajnik. Przypuszczam że to owulacja. Teraz śluz jest gęsty i kremowy. Ale temperatura jest nadal niska. Zastanawiam się czy owulacja była ale w związku z tym że mam niski progesteron to nie ma skoku temperatury ? Bo z tego co czytalam to progesteron odpowiada za skok temp więc jeśli ja mam niski progesteron to nie było skoku a owulacja była ? Czy któraś z was miała taką przypadłość i udało jej się zajść w ciążę ?

PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤

gann3e3knjx9bwx4.png
  • malami.91 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2019, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron wzrasta po owulacji. Jeśli nie ma owulacji to nie ma progesteronu i nie ma wzrostu temperatury.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 20:40

5b093e5e3ck48lq3.png
  • judysia86 Przyjaciółka

Wysłany: 12 listopada 2019, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale chyba może wystąpić owulacja, a jednak progesteron może być niski w drugiej fazie cyklu?

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"
  • Róża 1 Ekspertka

Wysłany: 21 listopada 2019, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston zaburza owulacje! Jeżeli za szybko się weźmie to owulacjia nie wystąpi! U mnie tak było

• Amka1000 Debiutantka

Wysłany: 22 listopada 2019, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

7.02 beta 127, prog 29ng (14dpo)
    12.02 beta 1348
    17. 02 beta 6580
    26.02 6t4d 7mm, jest ❤️
  • Camarilla Autorytet

Wysłany: 22 listopada 2019, 22:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amka1000 wrote:
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

Starania od 08.2018
  • Irola Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2019, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na ile dni po potwierdzonej owulce bierzecie dupka? Dziś 1 dzień wzrostu temperatury u mnie, ostatnio brałam na 3 dzień wyższej.

oar8skjo5n2yr83t.png

PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

"I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • judysia86 Przyjaciółka

Wysłany: 25 listopada 2019, 09:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

nie każdy ma możliwość chodzenia na monitoring :(

"Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.