X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston
Odpowiedz

Jak to jest z tą owulacja ? Duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 16 października 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , na pewno już taki temat był ale nie mogę znalezc. Zastanawia mnie jak to jest z tą owulacja. A mianowicie jeżeli ma się niski progesteron to czy do owulacji dochodzi ? Od 16 dc przyjmuje Duphaston (progesteron ). Wiem że Duphaston nie ma wpływu na temperature. 14 DC miałam śluz rozciągliwy przejrzysty, bolał mnie lewy jajnik. Przypuszczam że to owulacja. Teraz śluz jest gęsty i kremowy. Ale temperatura jest nadal niska. Zastanawiam się czy owulacja była ale w związku z tym że mam niski progesteron to nie ma skoku temperatury ? Bo z tego co czytalam to progesteron odpowiada za skok temp więc jeśli ja mam niski progesteron to nie było skoku a owulacja była ? Czy któraś z was miała taką przypadłość i udało jej się zajść w ciążę ?

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 11 listopada 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron wzrasta po owulacji. Jeśli nie ma owulacji to nie ma progesteronu i nie ma wzrostu temperatury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2019, 20:40

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 12 listopada 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale chyba może wystąpić owulacja, a jednak progesteron może być niski w drugiej fazie cyklu?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 21 listopada 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston zaburza owulacje! Jeżeli za szybko się weźmie to owulacjia nie wystąpi! U mnie tak było

  • Amka1000 Debiutantka
    Postów: 12 14

    Wysłany: 22 listopada 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

    7.02 beta 127, prog 29ng (14dpo)
    12.02 beta 1348
    17. 02 beta 6580
    26.02 6t4d 7mm, jest ❤️
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amka1000 wrote:
    Mówi się że jeżeli progesteron jest niski w drugiej fazie to owulacja nie wystąpiła, a ja miałam potwierdzoną owulacje u ginekologa, skok temperatury, a progesteron 5dpo 0,17 wg norm to faza folikularna ledwo... Im bardziej się zagłębiam w badanie siebie i objawy, tym bardziej tego wszystkiego nie rozumiem 🤔

    A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 23 listopada 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na ile dni po potwierdzonej owulce bierzecie dupka? Dziś 1 dzień wzrostu temperatury u mnie, ostatnio brałam na 3 dzień wyższej.

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 25 listopada 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    A nie łatwiej chodzić na monitoring?
    Wtedy wiesz ze pecherzyk rośnie a później masz potwierdzenie czy pękł.

    nie każdy ma możliwość chodzenia na monitoring :(

    Miasa lubi tę wiadomość

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Andzia91 Koleżanka
    Postów: 62 15

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,czy możliwe jest że dziś 15 dzień od wzięcia ostatniej dawki dupka a @ dalej nie ma? Gdzieś czytałam że do 10 dni powinna się pojawić. Do gina idę dopiero w sobotę i chciałam się dowiedzieć czy miałyście tak że miesiączka przyszła później?

    21.03 dwie kreski na teście
    06.04 jest ❤
  • WannaBe Autorytet
    Postów: 511 713

    Wysłany: 18 listopada 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia91 wrote:
    Hej,czy możliwe jest że dziś 15 dzień od wzięcia ostatniej dawki dupka a @ dalej nie ma? Gdzieś czytałam że do 10 dni powinna się pojawić. Do gina idę dopiero w sobotę i chciałam się dowiedzieć czy miałyście tak że miesiączka przyszła później?

    Mój lekarz zawsze mówi, że jak nie wystąpi w ciągu 10 dni, to pilnie powinnam umówić się na wizytę. Raz rzeczywiście tak się zdarzyło, to mój dr przepisał mi na luteinę na 10 dni, nadal nic nie przyszło - więc dostałam kolejną dawkę dupka i po 3 dniach pojawiła się @.
    Biorę dupka od 2017, od 16 do 25 dnia, zazwyczaj @ pojawia się po 4-5 dniach od odstawienia.

    Starania od 2018
    Ja: 30 lat, AMH 3.83-> 3.1 -> 2.38 ng/ml 😔
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna
    HSG - ok ✔️
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    Kir Bx, brak 3 DS-ów ❌
    Podwyższone CD56 ❌
    CD138 - ok ✅

    Mąż: 33 lata, IO, asthenozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%
    2023: morfologia 4% , fragmentacja 24% 👏🏻,
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    HLA-C - C1*07 ✔️

    🍷 1 IUI - 09.2021 - Aromek + Ovitrelle
    🍷 1 IVF-ICSI + ZyMot - 03/04.2022 - długi protokół
    - ET 8A, 4B ❌, 0 ❄️

    🍍2 IVF-IMSI + Fertile Chip - 09/10.2023 - nowa klinika - krótki protokół
    - ET 2x8A ❌, mamy ❄️ 4AA, 3BA
    - 11.2023 - scratching endometrium, podwyższone CD-56 - Medrol + Hydroxychloroquine,
    - 04.2024 - przygotowania do FET - maj? 🍀🔜
  • warrior28 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 21 listopada 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    warrior28
    Nowa
    Postów: 1 0
    Wysłany: Dzisiaj, 21:08
    Cytuj / Edytuj / Zgłoś
    hey dziewczyny
    Ostatni moj okres byl 18 pazdzernika i trwal dwa dni byl bardzo bardzo skapy zazwyczaj mam 3 dni krwawienia .Test zrobilam w dniu spodziewanej miesiaczki i wyszedl wtedy negatywny
    i zaczelam brac przez 9 dni aromek ,dwie tabletki dziennie .W 13 dniu cyklu bylam na monitoringu owulacji i Pani dr stwierdzila ze ten cykl jest bezowulacyjny .Bylo kilka pecherzykow ale jakby cos bylo to juz by bylo widac wiec przepisala mi duphaston na wyregulowanie drugiej fazy cyklu .Bralam od 16 dc do 25dc po 1 tabletce.Cykle moje srednio trwaja 27-29 dni dzisiaj jest 36 dzien cyklu i 11 dzien po odstawniu duphastonu. Okresu nie widac .Badam Szyjke macicy codziennie i znajduje sie wysoko i jest zamknieta .Dziwne uczucie towarzyszy mi w podbrzuszu ale nie wiem jak to nazwac czy to pieczenie czy jak poza tym mam pelniejsze piersi ,czesto biegam rowniez do toalety .Test ciazowy zrobilam wczoraj i wyszla druga jasna czerwona kreska ale po czasie a drugi test ciazowy ktory zrobilam od razu pojawila sie mocna linia w okienku kontrolnym t ale po chwili znikla i teraz jest jasna kreska .
    Mozliwe ze zaszlam w ciaze czy moze to torbiel ??Martwi mnie to ze po dhupastonie nie mam jeszcze tego okresu hm...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ