X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Jakie badania wykonać podczas starań?
Odpowiedz

Jakie badania wykonać podczas starań?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maximmum Autorytet
    Postów: 290 200

    Wysłany: 1 września 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) zakładam temat bo nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Jakie dokładnie badania wykonać ( chodzi mi o poziomy hormonów) i w jakich dniach cyklu? Czy może mi to ktoś rozpisać jak krowie na rowie? :) od nowego cyklu chce zacząć monitoring a wiem że jakieś badanie wykonuje się już na początku cyklu chciałabym już coś mieć jak pójdę na wizytę żeby więcej czasu nie tracić. Moje ostatnie 3 cykle trwały 33dni.

    wff2k6nl4cdo77as.png

    Aniołek [*] 7tc - 19.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez względu na dzień cyklu:
    TSH, FT3, FT4, AntyTPO, AntyTG- tarczyca
    TSH w okolicach 1 jest najlepszym wynikiem do zachodzenia w ciążę. Najważniejsze jest to, aby sprawdzać TSH z FT3 i FT4, które pokażą, czy zażywana dawka leku jest odpowiednia.
    2dc:
    Estradiol- pokazuje jak „nabuzowany” jest jajnik pęcherzykami, które przygotowują się w tym cyklu do owulacji. Na 1 dojrzały pęcherzyk powinno przypadać 150 jednostki w fazie owulacyjnej.
    __________________________________________________________________________________
    LH i FSH- ich stosunek pokazuje, czy np. nie posiada się PCOS/PCO, wtedy stosunek LH:FSH> 1,6.
    Natomiast gdy LH:FSH<0,6 należy wykonać badanie AMH, czyli oznaczyć rezerwę jajnikową, gdyż może to świadczyć o jej bardzo niskim stanie, przez co nie dochodzi do owulacji.
    Najlepszym wynikiem jest wynik 1.
    __________________________________________________________________________________
    Prolaktyna- za wysoka, blokuje owulację, występowanie plamień w drugiej fazie cyklu
    Można ją zbić lekami i sprawdzać poziom co 3tyg.
    __________________________________________________________________________________
    Te badania robić co cykl.
    A dla sprawdzenia czy wszystko ok., warto dorzucić:
    AMH- rezerwa jajnikowa,
    Witaminy B6, B12, B9, D3.
    Homocysteina, Testosteron, Kwas foliowy.
    Przy zbijaniu czegokolwiek, sprawdzać po 3-4tyg. od zmiany dawki leku lub od ostatniego wyniku.
    Za wysoka homocysteina = za niski kwas foliowy = niskie B12. Należy przyjmować B12 w wysokiej dawce aby zbić homocysteinę.
    5, 7, 10, 12, 14, 16dc
    LH, Estradiol
    __________________________________________________________________________________
    17, 19, 21dc= 7dpo
    Estradiol, Progesteron
    Progesteron- wynik powyżej 10 świadczy o owulacji. 7 dnia od owulacji osiąga najwyższą wartość. Ale warto badać przyrost przed 7dpo w odstępach 48h, aby zobaczyć kiedy osiągnie najwyższy poziom. Sprawdza się gdy nie wiemy kiedy wystąpiła dokładnie owulacja.
    __________________________________________________________________________________
    Co warto jeszcze?
    DHEA-S, SHBG, mutacje MTHFR, PAI 1, V LEIDEN, V R2, Mutacja protrombiny
    Szczególnie po poronieniach
    __________________________________________________________________________________

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 11:50

    Hedgehog, Natka26 lubią tę wiadomość

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 1 września 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 badasz LH tylko na początku cyklu czy później też? Będę badać estradiol w okolicach owulacji i się zastanawiam czy LH tez jest do czegoś potrzebne? Homocysteina rozumiem obojętnie w jakim dniu cyklu?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LH badam potem też, ale już bez FSH. Z racji tego, że trafiałam ostatnio na felerne testy owulacyjne, wolę patrzeć na przyrost we krwi.
    Czasami zrobię 7dc i 12, 14dc a czasami pomijam ten 12.
    14dc sprawdzam przeważnie jaka jest różnica między 7 a 14dc.
    LH pokazuje na jakim momencie jesteś przed pikiem.

    "A dla sprawdzenia czy wszystko ok., warto dorzucić:
    AMH- rezerwa jajnikowa,
    Witaminy B6, B12, B9, D3.
    Homocysteina, Testosteron, Kwas foliowy.
    Przy zbijaniu czegokolwiek, sprawdzać po 3-4tyg. od zmiany dawki leku lub od ostatniego wyniku.
    Za wysoka homocysteina = za niski kwas foliowy = niskie B12. Należy przyjmować B12 w wysokiej dawce aby zbić homocysteinę."

    To się odnosiło do 2dc- starałam się zawsze jak już idę tego 2dc to zrobić wszystko inne co jest potrzebne i potem się kolejny raz nie dziurawić specjalnie.
    __________________________________________

    5, 7, 10, 12, 14, 16dc
    LH, Estradiol

    I tutaj nie musisz w te wszystkie dni tego zbadać. Ale fajnie chociaż jak widać na 2-3 razach przyrost hormonów.
    No i w zależności kiedy masz owulację i jak długie cykle. LH nie ma co badać po owulce. Natomiast wszystko co wyżej napisałam odnosi się do książkowego cyklu 28d i owulka w połowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 12:27

  • Maximmum Autorytet
    Postów: 290 200

    Wysłany: 1 września 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dziękuję :) to się rozpisalas :D a czy potrafisz określić jaki jest mniej więcej koszt takich badań? Może uda mi się wyciągnąć skierowanie od innego gina na nfz Ale nie wiem czy da a na pewno nie da na wszystko :/

    wff2k6nl4cdo77as.png

    Aniołek [*] 7tc - 19.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximmum wrote:
    Ania dziękuję :) to się rozpisalas :D a czy potrafisz określić jaki jest mniej więcej koszt takich badań? Może uda mi się wyciągnąć skierowanie od innego gina na nfz Ale nie wiem czy da a na pewno nie da na wszystko :/

    Ja wszystko robię w diagnostyce i mam kartę klienta.
    Tsh, ft3, ft4 21-25zł
    Lh, fsh, estradiol 25zł
    Prolaktyna 31zł
    Homocysteina 51zł

    To tak pobieżnie co pamiętam. Ja co miesiąc wydaję standardowo koło 300-400zł.
    Jeśli trzeba zrobić coś ekstra, to i dokładam kolejne 500zł.

    Już przestałam liczyć...

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 1 września 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ania. Serio trzeba mieć worek pieniędzy... Dobrze jeśli można sobie na to pozwolić.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Maximmum Autorytet
    Postów: 290 200

    Wysłany: 1 września 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziękuję bardzo za pomoc :* mam nadzieję że okaże się że jest wszystko ok albo chociaż ze nie jest bardzo źle ze mną.. chociaż jakby było wszystko ok to nie rozumiem czemu nie wychodzi.

    wff2k6nl4cdo77as.png

    Aniołek [*] 7tc - 19.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam że jest ok. A z każdym cyklem dorzucałam jakieś badanie, bo nie robiłam wsztstkiego przy 1cs i co cykl coś wychodziło nowego.
    Jak mam radzić, to bym zrobiła wszystko co powyżej i od razu miała święty spokój.
    Chociaż progesteron warto pilnować co miesiąc.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 2 września 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, to pewnie glupie pytanie ale w sprawach medycznych mam nikla wiedze...

    Te wszystkie testy robi sie z krwi?

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Maximmum Autorytet
    Postów: 290 200

    Wysłany: 4 września 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog też się zastanawiałam nad tym chociaż to niby oczywiste :P tak, z krwi :)

    Dzisiaj 3dc i rano oddałam krew. Narazie robię estradiol, prolaktyne, TSH, LH i FSH zapłaciłam 110zl. Zobaczymy co wyjdzie

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    wff2k6nl4cdo77as.png

    Aniołek [*] 7tc - 19.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. To wszystko było z krwi.
    Jedynie mutacje genowe mogą być jako wymaz z policzka, ale krew również.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 września 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania warto zrobić w moim przypadku kiedy owu mi rozleniwia i rozmyśla? Są jakieś które pokażą czy zbliża się czy nie ma zamiaru wcale przychodzić? Dzisiaj mam 15dc i nie wiem co w tym cyklu sie dzieje

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ