X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Leki zaburzające owulację
Odpowiedz

Leki zaburzające owulację

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładam ten temat bo na pewno wielu dziewczynom zdarzyło się zachorować przed owulacją i później były z nią problemy,prawdopodobnie przez zażywane leki.

    Sama jestem w takiej sytuacji :
    Od 3 dni zarzywam F uraginum, a od 2 N ystatynę dopochwowo i smaruję się Clotrimazolu m , nabawiłam się infekcji akurat w trakcie owulacji, dołownie w dzień przed mającym przyjść skokiem tempki...ale zamiast skoku tempka ciągle spada w dół czyli owulacji wciąż nie było. Czy któryś z tych leków mógł wstrzymać owulkę?

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami nawet nie tyle leki ją wstrzymują co już sama choroba, bo organizm dostaje bodziec, że coś jest nie tak i to nie jest dobry czas :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z antybiotykami? Na pewno mają wpływ i myślę nawet że dłużej niż czas, który się je bierze...

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 24 stycznia 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida: ja brałam antybiotyki w tym cyklu i choć śluz miałam długo i książkowej jakości, to tempki wskazują, że owulki nie było.

    48f411ed51.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 cykle do tylu nie miala owulacji nawet z suplementami- bylam bardzo chora przez dwa tygodnie jakas mocna grypa, nie bralam lekow- cykl bezowulacyjny, ale wydaje mi sie,ze te leki ktore napisalas nie powinny zatrzymac owulacji chyba ze stan zapalny w organizmie bedzie ciezszy wtedy juz tak...tak jak juz Unlike napisala ( zawsze mamy identyczne zdanie- bratnia dusza czy co?) bardzie stan organizmu moze zatrzymac owulacje niz same leki. pozdrawiam!

    Unlike, Młoda lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Werka, napisalam do Ciebie wiadomość z pytaniem równiez o ten temat, a dopieor teraz przeczytalam ,że dałas tutaj odp ,sorki :)

    madleni lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Iwone Autorytet
    Postów: 3566 13984

    Wysłany: 5 maja 2014, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leki przeciwzapalne typu Ibuprofen, Naproxen itp.

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno Ketanol, pododno gripex

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 11 maja 2014, 02:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ibuprofen i wszelkie leki na jego bazie moga opoznic ale raczej nie wstrzymac owu ,ketanol i wszelkie bardzo mozne leki moga podobo z tego co ja wiem

    <3
  • Yasmin Autorytet
    Postów: 2237 2765

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam antybiotyk na samym początku cyklu i owu przyszła w terminie. Przynajmniej tak wnioskuję z temperatur... ale czy do pęknięcia pęcherzyka na pewno doszło to tego nie wiem...

    8599csqvfcj5emu4.png
    w5wqsg188oym87yb.png
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się ostatnio zdarza ketanol łykać bo ząbek boli a czekam na wizytę :(

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Zetka Autorytet
    Postów: 3307 3692

    Wysłany: 25 października 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze temat :)
    W tym cyklu akurat musiałam przez pierwsze 2 dni brać ketonal, potem 3 dni paracetamol. Potem miałam tomografie bez kontrastu i dzisiaj konieczność zażycia nospy i ranigastu.
    Czy myślicie że to ewentualnie mogłoby zaszkodzić dziecku jeśli udałoby się w tym cyklu? Lekarz mówi że nie, ale nam mieszane uczucia. Jestem jeszcze około tygodnia przed owulacja. Nie chciałabym odpuścić tego cyklu.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

    82doh371efo4yjxe.png
    82doh371ee36m5no.png
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 30 listopada 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny! Ponawiam temat, ponieważ ostatnio zaczęłam analizować sobie dlaczego być może mam problem z zajściem w ciąże. Mianowicie, od kilku lat podczas bardzo bolesnych miesiączek zażywałam Ketonal. Nic innego mi nie pomagało, więc lekarz zapisał mi ten lek. Wiedziałam, że jest mocny, ale nie brałam pod uwagę tego, że może niekorzystnie wpłynąć w przyszłości na moją płodność. Teraz staram się nie brać tego świństwa jednakże boję się, że pozostawił ślad w moim organizmie. Czy któraś z Was ma wiedzę ten temat?

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 30 listopada 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91, nie wiem, czy może zaburzać owulację, ale ślad na pewno zostawia, bo bardzo obciąża już nawet sam żołądek. Mój gin ma takie zdanie i na bóle menstruacyjne przepisał mi Nimesil. Podobno działanie ma równie silne co Ketonal, ale zdrowszy troszkę bo tak nie obciąża żołądka (to nie tabletki, tylko proszek do rozpuszczenia). Może podpytaj gina czym można zastąpić Ketonal :)

    Gosposia
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 30 listopada 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) Zapytam gina, ale niestety dopiero w styczniu :(

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj dziewczyny trujecie się tym Ketonalem :( A lepiej wziąć większą dawkę witaminy C np.aceroli naturalnej a ból minie. Jeśli weźmiecie za duża dawkę wydali się z moczem. Nie ma żadnych skutków ubocznych jak ta chemia w ketonalu:(

  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbijam temat- w tym cyklu na początku dostałam silnej reackji alergicznej, dostałam na 3 dni encorton i 2 razy dziennie Clatre -lek antyhistaminowy. Clatra zdecydowanie opóźniła mi owulację, a właściwie ją zablokowała, temperatura nie podskoczyła. Dopiero w momencie zaprzestania brania Clatry pojawił się śluz płodny.

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ketonal blokuje owulację. Podobnie duża dawka wit c.

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ketonal blokuje owulację. Podobnie duża dawka wit c.

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Ela90 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fajnie wiedzieć. Może to ibuprofen hamuje mi owulacje. Biorę po 3 tabletki dziennie w czasie okresu. I to te większe dawki.

    Termin na 14 października :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ