X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację LUF co to jest?
Odpowiedz

LUF co to jest?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kikki212 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 6 lutego 2013, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest zluteinizowany pęcherzyk? Jak rozróżnić cykl owulacyjny od takiego z LUF.

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 6 lutego 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zluteinizowany pęcherzyk nie pęka, może powodować torbiele. W normalnym cyklu pęcherzyk dojrzewa, uwalnia komórkę jajową, a z pozostałości po nim tworzy się ciałko żółte.Czyli w cyklu owulacyjnym pęcherzyki pękają , z LUF są , ale nie pękają i nie może dojść do zapłodnienia

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • kikki212 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 6 lutego 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy w takim razie przy Luf wykres różni się czymś od tego z normalnym ovu?

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 6 lutego 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy LUF jest bardzo wolny wzrost temperatury - zaraz zerknę na Twój wykres, bo nie pamiętam

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • inezz Ekspertka
    Postów: 138 195

    Wysłany: 7 lutego 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mój wykres wygląda na luf?

    km5szbmhlbn8250p.png
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaje link do watku o LUF :
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/luf-zespol-luteinizacji-niepeknietego-pecherzyka-jajnikowego,213.html

    Moze tam znajdziesz przydatne informacje.
    POnoc w LUF z niepękniętego pęcherzyka uwalnia się progesteron w niskim stężeniu i on daje "złudzenie" prawidłowego cyklu. W odróżnieniu od PCOS, gdzie nie pęka pęcherzyk i nie uwalnia się progesteron, zaburzona jest oś podwzgórzowo - przysadkowo - jajnikowa i nie mamy miesiączki, nie dojrzewa endometrium, najczęściej mamy do czynienia z długimi cyklami.
    LUF towarzyszy wielu schorzeniom w tym PCOS i endometriozie.

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 października 2013, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie, gin podejrzewa u mnie LUF, po ostatnim monitorowanym cyklu ciężko było stwierdzić czy ten pęcherzyk pękł. Zrobił się taki zwiotczały i mniejszy, tak jakby się zapadał. natomiast ciałko żółte pojawiło się , ale widoczne było dopiero po 3 dniach od momentu aż pęcherzyk przestał rosnąć. Również dopiero po 3 dniach pojawił się płyn w zatoce. Na usg gin napisała pęknięty pęcherzyk ze znakiem zapytania. Progesteron 5 dni po domniemanym owu wychodził 8ng/ml przy normie do 15,9 ng/ml. Czy przy LUF pojawia się ciałko żółte i płyn w zatoce douglasa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2013, 16:07

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 24 października 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy jest tam ktoś kto mi może pomóc w odpowiedzi na moje pytania?
    Z góry dziękuje:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! mam podejrzenie LUF pęcherzyk stał się mniejszy jakby wyschnięty płynu w zatoce Douglasa brak tak samo jak ciałka żółtego. Czy któraś z Was stosowała jakąś dietę przy tej dolegliwości. U mnie jeszcze nie potwierdzono tego na 100% bo w kolejnym cyklu mam mieć kolejny monitoring ale chciałbym się wspomóc jakąś dietą. Z góry dzięki za odpowiedź. :D

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotucha wrote:
    Hej! mam podejrzenie LUF pęcherzyk stał się mniejszy jakby wyschnięty płynu w zatoce Douglasa brak tak samo jak ciałka żółtego. Czy któraś z Was stosowała jakąś dietę przy tej dolegliwości. U mnie jeszcze nie potwierdzono tego na 100% bo w kolejnym cyklu mam mieć kolejny monitoring ale chciałbym się wspomóc jakąś dietą. Z góry dzięki za odpowiedź. :D

    Ja mam potwierdzony LUF, każdy cykl mam monitorowany i kiedy pęcherzyk jest odpowiednio duży dostaję Pregnyl (zastrzyk) na pęknięcie; jeśli chodzi o dietę to nie pomogę, bo nic o takowej nie wiem.

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Naxa :) ja się właśnie obawiam tych zastrzyków. Przy staraniach o pierwsza dzidzię miałam tylko regulowaną prolaktynę i szybko zaszłam. Druga ciąża obumarła i to właśnie po tym poronieniu zaczęły mi się jazdy z temperaturami, ale moja ginka jakoś nie zwróciła szczególnie uwagi na wykresy a ponoć to one jeżeli są rzetelnie prowadzone dają najlepszy obraz cyklu. Cóż widocznie musze poszukać ginekologa który zna sie na wykresach ;) A póki co to ide na nastepny monitoring pod koniec miesiąca i zobaczymy co tam wymonitoruje moja ginka ;)

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiem, że te tamty były poruszane już tysiące razy, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
    Zacznę od początku, od ponad pół roku współczujemy bez zabezpieczenia - nadal nic. Lekarz zlecił badania krwi (fsh,progesteron,testosteron etc) i powiedział, że wyniki wskazują na syndrom pęcherzyka niepekniętego. Powiedział, ze jak juz będziemy 100% zdecydowani na dziecko to zacznie leczenie hormonalne. Miesiączki nie miałam w tym cyklu a niedługo zaczyna sie następny! W takim razie co teraz? Mam brać tabletki anty na "sztuczne" wywołanie? Bo lekarz powiedział zeby je brać póki nie zacznę brać czegoś na pęknięcie pęcherzyka. Nie wiem po co skoro i tak chcemy miec dzidziusia! On ma teraz miesięczne albo i dłużej wakacje i zostawił mnie tak bez rozpoczęcia leczenia.. Nie wiem co mam zrobić i zaznaczam ze od 2 dni czuje kłócie jajników i mój mocz zmienił kolor na mocno ciemno żółty ( dodam ze pije dużo płynów) czy ktoś mi może powiedzieć co to oznacza i czy mam czekać na tego lekarza czy tez może udać sie do innego. Chodzę do prywatnego gabinetu a wydaje mi sie jakbym mimo wszystko Była ignorowana. Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ