X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 października 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    zwracam się do was z pytaniem odnośnie lutki.

    to mój 2 cykl po odstawieniu nuvaringa, stosowałam go 5 lat, wczesniej używałam yasmin z kilkoma przerwami.

    Teraz zdecydowaliśmy z mężem że czas najwyższy pomyśleć o dziecku.

    pierwsza normalna miesiączka po odstawieniu NR nastąpiła w 35 dni cyklu, wiem że miałam owulacje ponieważ potwierdziłto śluz, testy owu oraz ginekolog.

    Na wizycie zalecił mi stosowanie luteiny przez 10 dni począwszy od 16dc.

    Ja oczywiście jestem mądrzejsza więc postanowiłam że zastosuję ją dopiero jak wykryję u siebie owulkę aby jej nie zastopować.

    no i teraz mam problem, dziś 21 dc, owu brak a miesiąc temu była o tej porze.

    Czy jest sens stosować zatem lutke teraz? bo myśle ze ten cykl jest bezowulacyjny... a nie chce czekac na kolejną miesiączkę sto lat...

    pomocy :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę możesz wziąć niezależnie od tego jak bardzo spóźnisz się od tego 16dc. To nie ma znaczenia. Po prostu będziesz miała okres później, a w następnym cyklu najwyżej weźmiesz zgodnie z zaleceniami. Nie mniej jednak sprawdzaj tempkę dalej. U mnie luteina i duphaston nie działają zupełnie - ostatnio po dupku i tak miałam owulację i okres dopiero 14dpo.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 października 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
    Przyznam szczerze że trochę się martwię, od początku cyklu czułam pracę jajników a tu klops. wychodzi na to ze cykl bezowulacyjny, sluzu płodnego zero....

    Chica Mala wrote:
    Luteinę możesz wziąć niezależnie od tego jak bardzo spóźnisz się od tego 16dc. To nie ma znaczenia. Po prostu będziesz miała okres później, a w następnym cyklu najwyżej weźmiesz zgodnie z zaleceniami. Nie mniej jednak sprawdzaj tempkę dalej. U mnie luteina i duphaston nie działają zupełnie - ostatnio po dupku i tak miałam owulację i okres dopiero 14dpo.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ