X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 października 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    zwracam się do was z pytaniem odnośnie lutki.

    to mój 2 cykl po odstawieniu nuvaringa, stosowałam go 5 lat, wczesniej używałam yasmin z kilkoma przerwami.

    Teraz zdecydowaliśmy z mężem że czas najwyższy pomyśleć o dziecku.

    pierwsza normalna miesiączka po odstawieniu NR nastąpiła w 35 dni cyklu, wiem że miałam owulacje ponieważ potwierdziłto śluz, testy owu oraz ginekolog.

    Na wizycie zalecił mi stosowanie luteiny przez 10 dni począwszy od 16dc.

    Ja oczywiście jestem mądrzejsza więc postanowiłam że zastosuję ją dopiero jak wykryję u siebie owulkę aby jej nie zastopować.

    no i teraz mam problem, dziś 21 dc, owu brak a miesiąc temu była o tej porze.

    Czy jest sens stosować zatem lutke teraz? bo myśle ze ten cykl jest bezowulacyjny... a nie chce czekac na kolejną miesiączkę sto lat...

    pomocy :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę możesz wziąć niezależnie od tego jak bardzo spóźnisz się od tego 16dc. To nie ma znaczenia. Po prostu będziesz miała okres później, a w następnym cyklu najwyżej weźmiesz zgodnie z zaleceniami. Nie mniej jednak sprawdzaj tempkę dalej. U mnie luteina i duphaston nie działają zupełnie - ostatnio po dupku i tak miałam owulację i okres dopiero 14dpo.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 października 2015, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
    Przyznam szczerze że trochę się martwię, od początku cyklu czułam pracę jajników a tu klops. wychodzi na to ze cykl bezowulacyjny, sluzu płodnego zero....

    Chica Mala wrote:
    Luteinę możesz wziąć niezależnie od tego jak bardzo spóźnisz się od tego 16dc. To nie ma znaczenia. Po prostu będziesz miała okres później, a w następnym cyklu najwyżej weźmiesz zgodnie z zaleceniami. Nie mniej jednak sprawdzaj tempkę dalej. U mnie luteina i duphaston nie działają zupełnie - ostatnio po dupku i tak miałam owulację i okres dopiero 14dpo.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ