X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Luteina czy nie za wcześnie??
Odpowiedz

Luteina czy nie za wcześnie??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dylemat 🤔 wczoraj (16 dc) byłam na monitoringu i okazało się, że mam pęcherzyk dominujący 22mm. Endo 10 mm. Owulka najprawdopodobniej następnego dnia wieczorem (czyli dziś). Poza tym od 3 dni mam śluz płodny i dzisiaj dodatni test owulacyjny.

    Dr powiedziała, że w tych warunkach pęcherzyk jest gotowy do pekniecia i mam nast. dnia wziąć luteine (krótka faza lutealna, niski progesteron).

    Pytam w takim razie co jeśli wezmę dziś luteinę a jeszcze nie będzie owulki. Na to dr, że z takim pęcherzykiem wzięcie luteiny nie spowoduje zahamowania owulacji. A niedobór progesteronu może powodować brak owulacji.

    Zglupialam... :( Wszędzie czytam, że należy przyjmować progesteron PO owulacji, a nie w trakcie. Boje sie, że przez to nie będzie owu :(

    Co o tym myślicie? Macie z tym faktem jakieś doświadczenia?

  • Kaziaa Przyjaciółka
    Postów: 114 231

    Wysłany: 29 marca 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem właśnie: czemu w Twoim przypadku akurat luteina? Jeśli problem z progesteronem i data owulki niepewna to może lepiej było dać duphaston bedacy odpowiednikiem progesteronu ale jednoczesnie który w małych dawkach nie blokuje jajeczkowania? W dniu domniemanej owulki dać mała dawkę zapobiegawczo, 2dpo też mała a dopiero później wjechać z wieksza. I jedno i drugie wtedy moim zdaniem wyważone. Mogę się mylić

    Starania od X.2019
    10.08.2020 ⏸️
    11.08.20 bHCG 30,75 ❤️
    13.08.20 bHCG 116,9 :)
    🤰Okruszku, zostań z nami ♥️
    oar8yx8d57cjppf5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ