X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Nie umiem obliczyc owulacjii
Odpowiedz

Nie umiem obliczyc owulacjii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oliviaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny :)
    O mnie:
    -mam 23 lata
    -nigdy nie byłam w ciąży
    -staramy się już 2 miesiąc I NIC
    miesiączki mam baardzo nieregularne
    -nigdy nie brałam antykoncepcji

    Mój problem polega na tym, że nie potrafię obliczyć owulacji w moich baardzo nieregularnych cyklach, troche sie obawiam bo juz 2 miesiace staramy się o dziecko i NIC...
    Czy któraś z was ma jakis sposób aby wyliczyc (pi razy drzwi) owulkę?
    Bardzo proszę o pomoc ;*

  • irma37 Koleżanka
    Postów: 64 18

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Najlepszym sposobem jest mierzenie temperatury - codziennie, o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu. Do tego należy obserwować śluz, można wspomóc się testami owulacyjnymi. Powodzenia ❤

    Irmina
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewaznie (nie u kazdej kobiety )pojawiaja sie objawy ktore swiadcza o nadchodzacej owulacji. Przedewszystkim sluz plodny-przejrzysty ciagnacy przypominajacy bialko jajka -wtedy wiesz ze owulacja za rogiem,mozesz zainwestowac w testy owulacyjne ktore poprawnie wykonane moga Ci pomoc w poczeciu bo pokazuja ze owulacja wystapi w ciagu 24-36h.Radze troche poczytac bo sie przyda; -)oczywiscie wszystkie wymienione objawy oznaczaja tylko to,ze cialo sie do niej przygotowuje ale czy dochodzi tylko monitoring u ginekologa potwierdzi. A jak dlugie sa Twoje cykle, co to znaczy ze sa nie regularne? Czy jest miedzy nimi naprawde duza przepasc?

  • ninada999 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam 29 lat i również nieregularny okres tzn od 24 do nawet 29 dni. Od dwóch miesięcy staramy się o dzidziutka i nic … Podczas ostatnich dni płodnych-przynajmniej je wskazywał kalendarzyk w telefonie kochaliśmy się mniej więcej co dwa dni a tu niestety nic :-(

  • Abi33 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie podobnie... 29 lat, cykle 25-29 dni, wlaściwie na zmianę :( i 4 m-ce starań bez efektów. W tym cyklu stawiam na testy owulacyjne i pozytywne nastawienie :)

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety szczegolnie przy nieregularnych okresach,moze sie okazac ze owulacji nie ma w ogole. Sama to przerabiam. Albo jest co ktorys okres. Mozna to sprawdzic na monitoringu cyklu.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Abi33 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz stwierdzoną jakąś przyczynę braku owulacji? Z tego co wiem to do 30stki tylko 1 cykl bezowulacyjny w roku jest normą. Ja jutro idę na prolaktynę. Ginekolog powiedział, że jak przez rok się nie uda to zbadamy faceta a potem mnie wyśle na badanie drożności jajowodów bo problemem mogą być też zrosty po cesarce.. ale może faktycznie wcześniej się skuszę na monitoring :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ