X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niedobór witaminy D a Pcos ?
Odpowiedz

Niedobór witaminy D a Pcos ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej .

    Mam niedobór witaminy D .
    Brak owulacji I wgl czekam na konsultacje z wynikami badanych hormonów. Zaczęłam nieco czytać o niedoborze witaminy D a owulacji . Ku mojemu zaskoczeniu napotkałam artykuł mówiący tak :

    Badania naukowe sprawdzające witaminę D pod kątem płodności kobiet wykazały, że odgrywa ona znaczną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, przebiegu cyklu miesięcznego i owulacji. Wzmacnia działanie gonadotropiny, czyli hormonu wpływającego na pracę jajników i dojrzewanie komórek jajowych.


    Ktoś się z tym zgodzi ?

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w ten temat się aż tak nie zagłębiałam, ale jednak organizm to system naczyń połączonych, więc jakiekolwiek zaburzenia czy niedobory będą wpływać na wiele aspektów, tak samo jak pcos łączy się podobno z zaburzoną gospodarką cukrową.
    Myślę, że suplementacja witaminy D3 na pewnie nie zaszkodzi 😉

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • Kzz Autorytet
    Postów: 674 243

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    Hej .

    Mam niedobór witaminy D .
    Brak owulacji I wgl czekam na konsultacje z wynikami badanych hormonów. Zaczęłam nieco czytać o niedoborze witaminy D a owulacji . Ku mojemu zaskoczeniu napotkałam artykuł mówiący tak :

    Badania naukowe sprawdzające witaminę D pod kątem płodności kobiet wykazały, że odgrywa ona znaczną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, przebiegu cyklu miesięcznego i owulacji. Wzmacnia działanie gonadotropiny, czyli hormonu wpływającego na pracę jajników i dojrzewanie komórek jajowych.


    Ktoś się z tym zgodzi ?
    Hej! Mam Pcos i także niedobór wit.D. owulacji swoich nie mam wogóle tylko leki...

  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kzz wrote:
    Hej! Mam Pcos i także niedobór wit.D. owulacji swoich nie mam wogóle tylko leki...


    O A to widzisz... a jakie leki ci przepisał lekarz? Suplementujesz witamnie D ?

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Sheelie Przyjaciółka
    Postów: 176 23

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominikawa wrote:
    Hej ja w ten temat się aż tak nie zagłębiałam, ale jednak organizm to system naczyń połączonych, więc jakiekolwiek zaburzenia czy niedobory będą wpływać na wiele aspektów, tak samo jak pcos łączy się podobno z zaburzoną gospodarką cukrową.
    Myślę, że suplementacja witaminy D3 na pewnie nie zaszkodzi 😉


    Ja właśnie się zagłębiam bo zawsze wszystko miałam w normie , miesiączkowałam i miałam owulacje .. byłam już wcześniej w ciąży ..niestety poroniłam.. I pp poronieniu zaczęliśmy sie z mężem starać ponownie o dziecko , bezskutecznie , w pazdzierniku się okazało że nie miałam owulacji we wrześniu prze co nie miesiączkowałam do listopada ..musiałam wywołać luteina miesiączkw by iść do szpitala na badanie hormonalne ..I powiedzieli mi wstępnie że mam nie dobór witaminy D i dość spory bo mój wynik to 16.30 a norma jest od 50 . Dlatego zaczęłam czytać w internetach czy ma jakiś związek z owulacja witamina D . Okazuje się że ma .

    Aniołek [*] 31.10.2021 - 9 tyd.

    Synuś 40 tyd.+4 - czekamy na ciebie- luty 2024🤱
    💪Starania na nowo - od 2023
    🩺Diagnoza : PCOS ❗️
    💊Stymulacja:Luteina,CLO.
    🩸Suplementy: fertistim, omega , sanprobi super formuła.
    🥚Drożność jajowodów: oba drożne ✅️
  • Kzz Autorytet
    Postów: 674 243

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheelie wrote:
    O A to widzisz... a jakie leki ci przepisał lekarz? Suplementujesz witamnie D ?
    Zazwyczaj brałam CLO , ale kilka cykli był też menopur. Obecnie biore i jedno i drugie, ponieważ dr chce uzyskać owu z obu jajników ponieważ po laparo okazało sie ze jeden mam niedrozny.
    Witamine D również suplementuje 4000 jednostek plus fertistim i magnez

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2022, 12:07

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ