X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację niski progesteron a brak skoku temperatury
Odpowiedz

niski progesteron a brak skoku temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłany: Dzisiaj, 14:35
    Cytuj | Edytuj | Zgłoś

    Dziewczyny 3 miesiące ten poronilam w 12 tc, poronienie zatrzymane. Zbadalam sobie w zeszłym cyklu progesteron i byl 9, 43, czyli niski. We wtorek bylam na usg i lekarz powiedział, ze jest pieknny pęcherzyk 18mm, testy owulacyjne, +pokazały w czwartek, natomiast temperatura nie skacze. Czy to możliwe, ze owulacja byla, tylko niski progesteron powoduje, ze temperatura nie rośnie? Dostałam duphaaston, jutro zaczynam brać.
    Nie wiem jak dodac wykres, będę. Wdzieczna jak zerkniecie

    km5st5odymuuq2ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:35

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicity wrote:
    W jakiej fazie cyklu badalas progesteron? Są różne normy,zależy od laboratorium. Ja 22dn cyklu mialam 0,69 i lekarz mi powiedział ze jeśli jest tak maly progesteron to nie ma szans na owulacje, nie pęknie pęcherzyk :/

    dodam ze powinnam byc wtedy w fazie owulacyjnej.

    ja mam progesteron 0,44 badany w 25dc wiec bez duphastonu tez nie mam szans na owulację :( wiecie moze o ile duphaston podnosi poziom progesteronu (w dawce 1 tabletka dziennie)? nie da się go zmierzyć we krwi bo jest niewykrywalny, skąd więc mam wiedzieć czy dawka jest dla mnie wystarczająca i o ile podniosła progesteron?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron mierzylam 23dc. Tak sie właśnie zastanawiam co sie dzieje z ta temperatura

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 17:37

    km5st5odymuuq2ts.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udało mi się wkleić wykres.
    Aleksia z tego co ja wiem, duphaston, jest syntetycznym progesteronem i w wynikach nie wychodzi. Tylko nie rozumiem, po co podawany masz progesteron, skoro pęcherzyki nie pękają. Duphaston pomaga u mnie kiedy jest niedomoga ciałka żołtego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 17:39

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 lutego 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aagatkaa1984 wrote:
    udało mi się wkleić wykres.
    Aleksia z tego co ja wiem, duphaston, jest syntetycznym progesteronem i w wynikach nie wychodzi. Tylko nie rozumiem, po co podawany masz progesteron, skoro pęcherzyki nie pękają. Duphaston pomaga u mnie kiedy jest niedomoga ciałka żołtego

    nie wiem czy pęcherzyki u mnie nie pękają. wszystkie pozostałe hormony mam w normie jedynie progesteron niski to co oprocz duphastonu powinnam brać?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 7 lutego 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważa się, że progesteron poniżej 3, oznacza, że pecherzyki nie pękają

    km5st5odymuuq2ts.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 7 lutego 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aagatkaa1984 wrote:
    Uważa się, że progesteron poniżej 3, oznacza, że pecherzyki nie pękają

    rozumiem :( a jak (poza monitoringiem) mozna sprawdzic czy pęcherzyk pękł? Czy swiadczy o tym np. wyższa temperatura w fazie lutealnej? We wtorek mam monitoring ale zastanawia mnie czy cos jeszcze moze wskazywać a to ze pęcherzyki jednak pękają i problemem jest tylko niski progesteron uniemożliwiający zagnieżdżenie zarodka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 18:38

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 8 lutego 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to znaczy ze nie mam owulacji nawet jak wszystko wskazuje na to ze jest? Nie chodzi o to ze OF ją zaznacza na wykresie ale o wszystkie moje objawy (sluz, temperatura, szyjka i testy). Jesli mam tak niski progestron to znaczy ze nie mam wcale owulki? :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ