X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niski progesteron ,a owulacja
Odpowiedz

Niski progesteron ,a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jc94 Autorytet
    Postów: 450 262

    Wysłany: 30 września 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Mówiła że w weekend starania. I albo będzie okres albo ciąża.
    Wspomniala ze moge zbadać jeszcze hormony. A torbiel powinna pęknąć jak dostane okres.
    Jest to pierwsza taka sytuacja u mnie. Zobaczę jak się to rozwinie ale już jesteśmy umówieni do innych lekarzy. Za 1.5 miesiąca razem z mężem w klinice invimed (tam mąż robił morfologie plemnikow) - idziemy na ponowne badanie + sprawdzimy co u mnie. I później 1 grudnia do pani lekarz specjalizującej się w problemach z zajmiemy w ciążę.

    👱‍♀️ 94
    ❌ AMH 51,19 pmol/l ❌PCOS ❌LH/FSH 1.9

    🧔 92
    ❌ Teratozoospermia (2%) -> 1%

    💛 Początek starań -> maj 2021
    😔 Wrzesień 2021 - cykl bezowulacyjny, torbiel na jajniku
    🥳 Październik 2021 - ⏸️
    💔 Listopad - 18.11 - puste jajo - 27.11 - poronienie
    😔 Styczeń 2022 - 14.01.22 - torbiel na prawym jajniku
    💛Luty 2022 - wracamy do starań 💛
    ⏸️ 21.03.22 ⏸️
    🍀02.04.22 - beta HCG 13096,46 🍀
    p19u43r8e3z63ea2.png
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 3 października 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anawa wrote:
    Mam 24 lata , miałam anoreksję przed chorobą cykle 26-28 dni podczas choroby okres był ,ale ostatnie 3 miesiące głównie skąpe plamienia gdy wróciłam do prawidłowego jedzenia miesiączka wręcz rzuciła się na mnie bardzo intensywnie przy 16 dniu cyklu , następny cykl trwał 21 dni czyli się wydłuża powoli .. miałam też z powrotem objawy okolowulacyjne , kłócie jajnika przeważnie prawy przez kilka godzin , w nocy plamka różowa na papierze , rano śluz przezroczysty , czułam niby podwyższenie ciepłoty ciała choć nie mierzyłam temp , w badaniach estriadiol piękny , prolaktyna też , fsh i lh w normie jak na zakres referencyjny lecz za to ich stosunek jest straszny bo lh 16.3 do fsh 8.1 akurat w dzień owulacji , po owulacji w poprzednim cyklu było gorzej bo piątego dnia cyklu czyli zaraz po miesiączce w badaniu wyszło lh 1.42 fsh 6.54 do tego progesteron chyba za niski bo 0.71 w dniu owu i wczoraj badany w 18 dniu cyklu prawdopodbnie 8-9 dni po owulacji i było zaledwie skok na 1.40 :( mi się płakać chce .. czuje tak intensywnie owulację i mam większe libido ,ale pewnie do tej owulacji nie dochodzi? Nie peka pęcherzyk czy może w ciałko żółte się nie zamienia? Byłam u bardzo dobrej ginekolog i mówi że jak będę jeść tłuszczyk i warzywa zielone to ruszy ... No to co mówiła sprawdziło się nagle z hukiem okres był , teraz na wizycie kontrolnej mówi że nie ma sensu dawać hormonów że samo się ładnie unormuje i dziecko będzie :( że w grudniu mam przyjść z wynikami i dopiero będziemy dalej myśleć... Czy taki progesteron sam ruszy??? Jak już jest beznadziejny ... Boli mnie czekanie bo nie wiem czy nie czekam na marne . Witaminę d 3 suplementuje bo za niska i kwas foliowy lykam bo na dolnej normie , reszta tarczycę , hashi , cukier , magnez , żelazo etc mam dobrze . Czy ktoś z was miał niski progesteron po anoreksji albo chociaż długotrwałym odchudzaniu i samo się naprawiło po jedzeniu tłuszczy ? Ja już jestem załamana :( tak bardzo mi przykro . Dodam że przy chorobie miałam tak zwany śluz płodny choć wiem że nie był płodny całe cykle przy sexsie to plywalam , od kad jem śluz znikł przychodzi delikatny mokry w dni płodne , ale takto go nie ma lub jest mętny biały więc chyba jajniki coś tam pracują? Co robić ?
    Jeżeli chodzi o progesteron 0,71 ng (?) to takie stezenie w okresie okoloowulacyjnym dobre. Zbadaj sobie trzy dni pod rząd progesteron np. 5,6,7 dzien po owu, albo 6,7,8. W pierwszej fazie wydzieliny jest pulsacyjnie, jeżeli któryś z wyników będzie powyżej 5, to owu najpewniej była. Różne są szkoły jedne mówią że suma wyników powinna być 15, inne że 45, inne że wystarczy jeden wynik powyżej 10. Kup sobie też testy owulacyjne (dla mnie najlepsze są pink). Jak byłam w Twoim wieku baaaardzo mocno się odchudzalam i być może też troszkę przez to bardzo podnosiła mi się prolaktyna. Zbadaj też ten hormon, ma on wplyw na drugą faze I na owulacje.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ