X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Niski progesteron i wysoka prolaktyna
Odpowiedz

Niski progesteron i wysoka prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ZOSIA1988 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w grudniu straciłam ciąże z powodu pustego jaja płodowego ( ciaza pierwszy cykl po odstawieniu antykoncepcji).
    Po 3 miesiącach rozpoczelismy nowe starania. Niestety drugi cykl nic. Wiem ze to krótko, ale martwi mnie to ze prolaktyne mam 2 razy powyzej normy a progesteron 7 dni po " niby owulacji" ponizej 1 a mianowicie 0,70.
    Owulacja niby miałą byc bo był pecherzyk dominujacy 2 cm, ale po progesteronie widac ze nic z tego
    I tu moje pytanie co robic jesli lekarze prolaktyne olali bo skoro pecherzyki dojrzewaja to owulacja jest ok, cykle sa w miare regulartne itp itd
    Progesteronem tez jakos sie nie przejomowali ostatnio no ale to bylo okolo 6
    A teraz miało być pieknie pecherzyk 2 cm a 7 dni pozniej progesteron dramatyczny 0,70
    Lekarz ginekolog oraz drgui endorynolog twierdza ze jest wszystko ok i nie ma sie czym martwic i zeby nie faszerowac sie lakami
    a ja juz nie wiem co robic lekarze obaj maja super opinie, wyniki mam słabe, ale zaden nie chce wlaczyc zadnych lekow

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 15 maja 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do endokrynologa z tymi wynikami... ja też miałam wysoka prolaktyne..gin mi powiedział że jest spoko..a A endokrynolog włączył bromergon i odrazu zaczęłam mieć prawidłowe cykle z owulkami itp

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    U mnie stwierdzono hiperprolaktynemie czynnościową, miałam wyjściowo prolaktynę 65, po obciążeniu metoclopramidem - 7 x większą. Dodatkowo zbadano mi progesteron, co prawda w 28 dniu cyklu, ale wynosił 1, więc to na pewno za mało. Endokrynolog przepisał mi Bromergon 0,5 tabletki na noc i luteinę od 16 dc przez 10 dni.
    Co o tym myślicie?
    OvuGrażyna wrote:
    Idź do endokrynologa z tymi wynikami... ja też miałam wysoka prolaktyne..gin mi powiedział że jest spoko..a A endokrynolog włączył bromergon i odrazu zaczęłam mieć prawidłowe cykle z owulkami itp
    OvuGrażyna, widzę, że Tobie się udało ;) Gratlacje. Po jakim czasie od rozpoczęcia brania Bromergonu zaszłaś? Jakie miałaś wyniki wcześniej?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Cześć dziewczyny,
    U mnie stwierdzono hiperprolaktynemie czynnościową, miałam wyjściowo prolaktynę 65, po obciążeniu metoclopramidem - 7 x większą. Dodatkowo zbadano mi progesteron, co prawda w 28 dniu cyklu, ale wynosił 1, więc to na pewno za mało. Endokrynolog przepisał mi Bromergon 0,5 tabletki na noc i luteinę od 16 dc przez 10 dni.
    Co o tym myślicie?

    Słuchaj, ja jestem trochę "obeznana" jeśli chodzi o wyniki. Chyba nikt z forum nie lata co miesiąc się kłuć tak jak ja ;) Ale po opisie widzę, że się starasz dłużej ode mnie (2016)- ja od marca 2017, obecnie przerwa.

    1. Nie wiem jakie masz długie cykle i czy ten 28dc to 7dpo, ale ja robię co miesiąc małe doświadczenie ze względu, że nawet na usg ciężko u mnie było stwierdzić owulację. Ciągle czegoś brakowało... raz był sam płyn w zatoce, raz samo ciałko, teraz zrobiła mi się torbiel krwotoczna i mam ją drugi cykl już, przy czym w drugim jajniku rósł pęcherzyk.
    Ale wracając do wyników. Przez to, że nie można było stwierdzić dokładnie kiedy była owulacja, robiłam co kilka dni progesteron przed końcówką cyklu. I powiem tak, że na przestrzeni kilku dni, on potrafił spaść z 14 (zakładając że trafiłam na 7dpo) do 4, albo do 0,27... i taka sytuacja powtarzała się co cykl. Dopiero na tej podstawie, mogłam teoretycznie stwierdzić, kiedy i w ogóle czy miałam owulację. Dlatego nie sugerowałabym się jednorazowym wynikiem.

    2. Progesteron do dnia @ spadnie do 0 i tutaj jeśli był badany na samym końcu cyklu, przed @, to ta 1 wcale nie jest złym wynikiem.

    3. Prolaktynę miałam badaną normalnie. Najpierw zrobiłam w 2dc, jak zalecano bez stresu, bez <3, bez drażnienia sutków itd. Wyszło 37 (norma do 23), więc byłam już zdenerwowana, że się przez nią chyba nie udawało, bo do tej pory jej nie sprawdzałam. Potem w 8dc powtórzyłam badanie i nagle bez brania tabletek wyszło 27... i już się nie stosowałam do tych zaleceń co wcześniej. Po prostu poszłam sprawdzić jeszcze raz. I tego dnia też zaczęłam brać tabletki. Norprolac 0,5 na noc. Po 3 tyg. brania poszłam sprawdzić ponownie prolaktynę. Na dodatek, dzień przed badaniem miałam bardzo kiepski dzień, bo się dowiedziałam o torbieli, polipie i przeryczałam pół nocy, niewyspana. Poszłam na badanie. Wynik 8.

    Także na podstawie jednego badania teraz nie sugeruję się już wynikiem, tylko odczekam 48/72h i idę powtórzyć. Do tego samego laboratorium! Dopiero wtedy jest dokładniejszy obraz i łatwiej zdiagnozować problem.

    Jeśli masz hiperprolaktynemię, to na pewno Bromergon nie zaszkodzi, a pomoże. Mówiono mi, że zbijanie prolaktyny potrwa 3 miesiące minimum... a ja po kilku dniach miałam mniej o 10 a potem spadło po 3 tyg. do 8, także każdy jest inny i na dany wynik wpływa bardzo wiele czynników konkretnego dnia. ;)

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003, dzięki za odpowiedź.

    Jeśli chodzi o prolaktynę, to miałam ją badaną 4 razy, w tym 2 razy z obciążeniem metoclopramidem, za każdym razem była za wysoka. Trafiłam do endokrynologa, a on mi dał skierowanie do szpitala, celem szerszej diagnostyki. Tak się akurat zdarzyło, że przebywałam na oddziale pod koniec cyklu i progesteron miałam zbadany właśnie wtedy, tylko raz. Było to 28 dzień - ostatni dzień cyklu. Niby 1 mogło wyjść, ale lekarz stwierdził, że i tak jest za nisko, stąd Luteina i na prolaktynę właśnie Bromergon.
    Po miesiącu stosowania Bromergonu mam zbadać poziom prolaktyny i przy tym cyklu już iść na monitoring, żeby zobaczyć, czy owu w ogóle występuje. Jeśli nie to stymulacja i inseminacja zostanie.

    A jakie u Ciebie plany na dalsze starania?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobacz sobie u mnie pod wykres jak się zmienia progesteron. Tym bardziej badanie 28dc było mało logiczne- wiadomo, że wyjdzie niski. Ja nie wiem kiedy miałam owulkę, więc badam co 48h 3x. Zmieniło się i to dużo jak dla mnie. Właśnie chodzi o to, żeby zobaczyć kiedy ma maxa i się nie przejmować, że na końcu cyklu masz 1. Ja:
    23dc: 6,03
    28dc 4,39

    Luteina na pewno pomoże i nie ma co się oszukiwać, bo będzie po niej lepiej, także brać leki i się polepszy ;)

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    No niestety nie miałam tego progesteronu badanego wtedy, kiedy trzeba. Pewnie w tym miesiącu to zrobię, bo idę do gina na monitoring cyklu. Będę wiedzieć czy jest owu, a jak mi nie zleci to i tak sama zrobię ten progesteron.
    Dzisiaj badałam też prolaktynę, po miesiącu brania Bromergonu. Czekam na wyniki i lecę z nimi do endo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 09:48

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 28 lipca 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Po miesiącu brania Bromergonu prolaktyna mi spadła do 6,79 (poprzednio była np. 65 i wzrost ok. 7-krotny, za drugim razem profil dobowy i najwyższa wartość 45).
    Zaczęłam też monitoring i w 7 dniu cyklu mam 3 pęcherzyki w prawym jajniku: 10, 11, 11 mm. Coś się ruszyło? Jak sądzicie? Kolejną kontrolę mam w poniedziałek, w 11 dc.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Muszę prosić Was o pomoc... Staramy się z mężem o dziecko od 10 miesięcy. Od 3 miesięcy szukam rozwiązania naszych niepowodzeń... Robiłam monitoring cyklu. Wszystko w jak najlepszym porządku, owulacja, pęknięcie pęcherzyka, pojawienie się ciałka żółtego... Ciazy brak. W kolejnym cyklu zrobilam badanie progesteronu ( w 23 dc w 31 dniowym cyklu) wynik 6,1... Prolaktyna za to 27. Nie wiem co robić :( Czekam na wizytę u lekarza... Ale myślę co to może znaczyć?

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maldre wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Muszę prosić Was o pomoc... Staramy się z mężem o dziecko od 10 miesięcy. Od 3 miesięcy szukam rozwiązania naszych niepowodzeń... Robiłam monitoring cyklu. Wszystko w jak najlepszym porządku, owulacja, pęknięcie pęcherzyka, pojawienie się ciałka żółtego... Ciazy brak. W kolejnym cyklu zrobilam badanie progesteronu ( w 23 dc w 31 dniowym cyklu) wynik 6,1... Prolaktyna za to 27. Nie wiem co robić :( Czekam na wizytę u lekarza... Ale myślę co to może znaczyć?
    Partner ma prawidłowe wszystkie wyniki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2021, 13:18

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Partner ma prawidłowe wszystkie wyniki?
    Tak, mąż ma dobre wyniki.

  • KlaudiaK Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy progesteron 8 wskazuje na na owulacje ? Widze artykuły, ze pełnowartościowa jest dopiero od 15. Jak jest u Was? Co sądzicie ?

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaK wrote:
    Dziewczyny, czy progesteron 8 wskazuje na na owulacje ? Widze artykuły, ze pełnowartościowa jest dopiero od 15. Jak jest u Was? Co sądzicie ?

    Niby faktycznie często wskazuje się > 15 jako potwierdzenie owu, ale wynik 8 dla fazy lutealnej jest prawidłowy chyba, jakie są normy Twojego lab? Na podstawie testów wyznaczyłaś dzień owu i 7 dni później oznaczylas prog? Może owu było później/wcześniej i nie wstrzelilas się idealnie w 7 dni po, a może masz trochę niższy prog po prostu. Nie ma co gdybać i się stresować, wg mnie warto zrobić 2/3 monitoringi dla spokoju i pewności, że wszystko ok. Ja np. przez paski uznałam, że nie mam owu, a na monitoringu wszystko ok :)

    klz9piqv2xhltk1y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ