X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Objawy owulacji a owulacja
Odpowiedz

Objawy owulacji a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy możliwe że przy wszystkich objawach owulacji: śluz , pozytywne testy owulacyjne, skok temperatury, ginekolog nie widzi ze była owulacja (dzień wcześniej)?
    Moja mi tak wlasnie powiedziała, że nie widzi ciałka żółtego i że raczej nie było owulacji. Na pytanie czy może dojść do skoku temperatur pomimo braku owulacji nie potrafiła odpowiedzieć.

  • Iwonay Autorytet
    Postów: 584 435

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja się uczyłam, to są tylko wskaźniki, ale nie dowód na to, że owulacja była, natomiast z własnego doświadczenia wiem, że lekarz może powedizec jedno a organizm i tak robi swoje. Ja mając 23 lata usłyszałam, że nie mogę mieć dzieci, że komórki są słabej jakości, że mimo objawów owulacji nie ma, nie ma śluzu płodnego ani wewnątrz ani na zewnątrz - a jednak w lipcu 21 urodziłam córkę, zaszłam w ciążę bez żadnych stymulacji, cierpliwie mierzyłam temperaturę i pilnowałam kiedy powinno być współżycie, także z mojej perspektywy jeśli objawy są, a lekarz nic nie widzi, to jeszcze nie znaczy, że już sprawa jest zamknięta, jedynie na pewno warto się poobserwować dłuższy czas 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Witam. Czy możliwe że przy wszystkich objawach owulacji: śluz , pozytywne testy owulacyjne, skok temperatury, ginekolog nie widzi ze była owulacja (dzień wcześniej)?
    Moja mi tak wlasnie powiedziała, że nie widzi ciałka żółtego i że raczej nie było owulacji. Na pytanie czy może dojść do skoku temperatur pomimo braku owulacji nie potrafiła odpowiedzieć.

    Hej. Udostępnij wykres

  • Vanilliowaczekolada Autorytet
    Postów: 262 207

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonay wrote:
    Z tego co ja się uczyłam, to są tylko wskaźniki, ale nie dowód na to, że owulacja była, natomiast z własnego doświadczenia wiem, że lekarz może powedizec jedno a organizm i tak robi swoje. Ja mając 23 lata usłyszałam, że nie mogę mieć dzieci, że komórki są słabej jakości, że mimo objawów owulacji nie ma, nie ma śluzu płodnego ani wewnątrz ani na zewnątrz - a jednak w lipcu 21 urodziłam córkę, zaszłam w ciążę bez żadnych stymulacji, cierpliwie mierzyłam temperaturę i pilnowałam kiedy powinno być współżycie, także z mojej perspektywy jeśli objawy są, a lekarz nic nie widzi, to jeszcze nie znaczy, że już sprawa jest zamknięta, jedynie na pewno warto się poobserwować dłuższy czas 🙂

    Koleżanka też dostała taką informacje od ginekologa, że bardzo trudno będzie jej zajść w ciąże, jeśli w ogóle się uda. (Wtedy jeszcze nie planowała s ogóle dzieci).
    No i po tej wizycie w 1 miesiąc zaszła w ciążę. 😊

    19.02 ⏸
    21.02 BetaHCG 63,2 💚
    23.02 BetaHCG 223 💚💚
    7+5 8,5 mm i bijące serduszko ❤️
    11+6 badania genetyczne ✅ chyba chłopiec 💙
    14+6 kilkanaście centymetrów zdrowego chłopaka! 💙
    18+6 Ok. 274 g 💙
    06.07 badania połówkowe ✊🏻

    Planowany termin: 03.11.2022 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Witam. Czy możliwe że przy wszystkich objawach owulacji: śluz , pozytywne testy owulacyjne, skok temperatury, ginekolog nie widzi ze była owulacja (dzień wcześniej)?
    Moja mi tak wlasnie powiedziała, że nie widzi ciałka żółtego i że raczej nie było owulacji. Na pytanie czy może dojść do skoku temperatur pomimo braku owulacji nie potrafiła odpowiedzieć.

    Grotka ciałko żółte zaczyna rosnąć od 24 do 36 godzin po owulacji. Może wizyta była od razu po owulacji i ciałko żółte nie zdążyło jeszcze urosnąć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2022, 13:43

  • Pelnanadzieji88 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG to najlepsze narzedzie do monitoringu owulacji, po owulacji zostaje slad na jajniku z ktorego wydostala sie komorka jajowa chyba ze kiepskiej jakosci byl sprzet, zrob sobie progesteron w 7/8 dniu po owulacji bedzie wiadomo powyzej wartosci 10 juz nie pamietam jaki jest zakres w kazdym razie to swiadczy o przebytej owulacji

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Mam bezowulacyjne cykle. Przez kilka miesięcy stymulowana clo i nigdy nie czułam owulacji.. Minął rok od odstawienia leczenia i stymulowania cykli. W tym cyklu od dwóch dni tak dziwnie się czuję. Nawet nie umiem tego konkretnie określić. Trochę czuję jajniki, takie lekkie uczucie ciężkości w macicy, a może to szyjka.. Zastanawiam się czy to może być owulacja. Co myślicie? Jakie są Wasze objawy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    Cześć
    Mam bezowulacyjne cykle. Przez kilka miesięcy stymulowana clo i nigdy nie czułam owulacji.. Minął rok od odstawienia leczenia i stymulowania cykli. W tym cyklu od dwóch dni tak dziwnie się czuję. Nawet nie umiem tego konkretnie określić. Trochę czuję jajniki, takie lekkie uczucie ciężkości w macicy, a może to szyjka.. Zastanawiam się czy to może być owulacja. Co myślicie? Jakie są Wasze objawy?

    Ból jajnika, takie kłucie. Możliwe, że ci się owulka szykuje. Rób może testy owulacyjne to będziesz miała jasność ❤️

  • Vanilliowaczekolada Autorytet
    Postów: 262 207

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/400fa52334a93.jpg.html

    Czy to Waszym zdaniem pozytyw?

    Oczywiście to test owu 😊

    19.02 ⏸
    21.02 BetaHCG 63,2 💚
    23.02 BetaHCG 223 💚💚
    7+5 8,5 mm i bijące serduszko ❤️
    11+6 badania genetyczne ✅ chyba chłopiec 💙
    14+6 kilkanaście centymetrów zdrowego chłopaka! 💙
    18+6 Ok. 274 g 💙
    06.07 badania połówkowe ✊🏻

    Planowany termin: 03.11.2022 💚
  • Sisi85 Przyjaciółka
    Postów: 61 26

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowaczekolada moim zdaniem tak 😊 Choć ja zazwyczaj przy takim teście jak u Ciebie ze zdjęcia następnego dnia mam już 2 mocne krechy na teście owu, więc może powtórz jutro test.

  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelnanadzieji88 wrote:
    USG to najlepsze narzedzie do monitoringu owulacji, po owulacji zostaje slad na jajniku z ktorego wydostala sie komorka jajowa chyba ze kiepskiej jakosci byl sprzet, zrob sobie progesteron w 7/8 dniu po owulacji bedzie wiadomo powyzej wartosci 10 juz nie pamietam jaki jest zakres w kazdym razie to swiadczy o przebytej owulacji

    W 22dc zrobiłam progesteron i wyniósł 14,86 ng/ml (przy normie w fazie lutealnej 1,2 - 15,9)


    Także wydaje mi się, ze jednak owulacja była. Jeszcze będę robić badania w 3dc i wtedy z wynikami do lekarza pójdę i zobaczymy :)

  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilliowaczekolada wrote:
    https://zapodaj.net/400fa52334a93.jpg.html

    Czy to Waszym zdaniem pozytyw?

    Oczywiście to test owu 😊

    Wydaje mi się, że jest to taki test prawie pozytywny i zaraz będzie pozytywny :)

  • małarzenka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Witam. Czy możliwe że przy wszystkich objawach owulacji: śluz , pozytywne testy owulacyjne, skok temperatury, ginekolog nie widzi ze była owulacja (dzień wcześniej)?
    Moja mi tak wlasnie powiedziała, że nie widzi ciałka żółtego i że raczej nie było owulacji. Na pytanie czy może dojść do skoku temperatur pomimo braku owulacji nie potrafiła odpowiedzieć.
    Jeżeli nie widzi ciałka żółtego to owulacji nie było, może być tak że będziesz miesz wszystkie objawy ale do pęknięcia nie dojdzie

  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małarzenka wrote:
    Jeżeli nie widzi ciałka żółtego to owulacji nie było, może być tak że będziesz miesz wszystkie objawy ale do pęknięcia nie dojdzie

    Też tak myślę, zobaczymy tylko co powie na progesteron prawie 15 ng/ml.

  • Iwonay Autorytet
    Postów: 584 435

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grotka wrote:
    Też tak myślę, zobaczymy tylko co powie na progesteron prawie 15 ng/ml.
    Jak byłam w 10 tygodniu ciąży to miałam progesteron 17,8 niby w normie, ale lekarka mówiła, że mógłby być ciut wyższy, ale nic nie brałam, ciąża donoszona bezproblemowo, potem w 2 trymestrze był ponad 30

  • grotka Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonay wrote:
    Jak byłam w 10 tygodniu ciąży to miałam progesteron 17,8 niby w normie, ale lekarka mówiła, że mógłby być ciut wyższy, ale nic nie brałam, ciąża donoszona bezproblemowo, potem w 2 trymestrze był ponad 30

    Ja znalazłam wyniki z pierwszej ciąży i 16dpo miałam progesteron 20, a tydzień później 16. Chyba brałam duphaston, ale nie pamiętam, bo to już tak dawno było :)

    Sisi0708 lubi tę wiadomość

  • MagdaiTomek Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.. wczoraj był mój 13 DC. Od rana mailami tyle śluzu bezbarwnego i ciągnącego że strach było się ruszać. Ale dziwne jest to że popołudniu nagle zanikł był tylko w środku pochwy ale nagle stało się go mniej. Ból lewego jajnika aż do pleców trwał do chwili zaśnięcia. Oczywiście współżycie było. Dzisiaj jestem poprostu pełna w okolicy brzucha. Nie wiem czy owulacja była czy co to może być? Robiłam estradiol lh i fsh są książkowe . Teraz będę szła 21 DC na progesteron.

    MagdaiTomek
  • Iwonay Autorytet
    Postów: 584 435

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaiTomek wrote:
    Witam.. wczoraj był mój 13 DC. Od rana mailami tyle śluzu bezbarwnego i ciągnącego że strach było się ruszać. Ale dziwne jest to że popołudniu nagle zanikł był tylko w środku pochwy ale nagle stało się go mniej. Ból lewego jajnika aż do pleców trwał do chwili zaśnięcia. Oczywiście współżycie było. Dzisiaj jestem poprostu pełna w okolicy brzucha. Nie wiem czy owulacja była czy co to może być? Robiłam estradiol lh i fsh są książkowe . Teraz będę szła 21 DC na progesteron.
    Wiesz co, każda kobieta ma inaczej i musisz się poobserwować, ale wygląda na to, że ten moment gdy śluzu było tak dużo, to był szczyt objawu śluzu, a po nim według książek do 24 godzin powinno dojść do owulacji. Ja na przykład mam tak, że rano o godzinie 8 mogę mieć szyjkę otwarta z niewielką ilością śluzu płodnego, a o godzinie 12 już szyjka zamknięta, śluz staje się lepki i u mnie właśnie to jest moment owulacji. Kolejne obserwacje więcej Ci powiedzą 🤗

  • An. Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 6 lutego 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Czy któraś z Was ma plamienia owulacyjne i jak to u Was wyglada? Czy plamienie może również wystąpić w cyklu bezowulacyjne? Może dla Was to dziwne pytanie, ale dla mnie bardzo ważne.

    Pozdrawiam

  • Kasia_xxx Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lutego 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja ze swojej strony moge napisac, ze tylko raz w zyciu doświadczyłam krwawienia owulacyjnego, które wydarzyło sie w dodatku w trakcie stosunku wiec najedliśmy sie strachu, wówczas nie staraliśmy sie o dzidziusia wiec nie interesowałam sie tymi tematami ;) Ginekolog potwierdziła wówczas ze było to związane z pęknięciem pęcherzyka, niestety nie pomogę apropo cykli bezowulacyjnych…
    A btw znajoma miała plamienia w środku cyklu z powodu nadżerki wiec warto taka sytuacje omówić z lekarzem ;) Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2022, 20:49

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ