X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Objawy przedowulacyjne
Odpowiedz

Objawy przedowulacyjne

Oceń ten wątek:
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zastanawiam jak to jest w owulację. W zeszłym miesiącu miałam ponad 30 mm pęcherzyk pogoniony ovitrella. Nie czułam nic wielkiego tylko już od kilku dni ból jajnika z tym pęcherzem i pleców po tej stronie.
    W aktualnym cyklu nie spodziewam się że owulacja byla. Zastanawiam się jednak, bo miałam półtorej dnia z bólami brzucha, typowo okresowymi. W tym samym czasie nitkę brązowego śluzu. Nie mierzyłam sumiennie temperatury bo nie spodziewałam się owu.
    Patrzę jednak na wykres i program zaznaczył mi owu.
    Czy któraś z was w owulację czuła typowo ból okresowy u dołu brzucha? Zwykle słyszę że boli jajnik z którego jest owulka. Ja nie doświadczona w tym zakresie bo owulacji raczej nie posiadam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2017, 19:46

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tak boli, tępy ból w dole brzucha. Z tym , że do tej pory nic z tych moich bolących owulacji nie wyszło:/

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Mnie tak boli, tępy ból w dole brzucha. Z tym , że do tej pory nic z tych moich bolących owulacji nie wyszło:/
    Kingulla a widzę że bierzesz glucophage. Też to kiedyś miałam. Powiedz mi na co dokładnie wpływa jeśli chodzi o cykl?

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE wrote:
    A ja się zastanawiam jak to jest w owulację. W zeszłym miesiącu miałam ponad 30 mm pęcherzyk pogoniony ovitrella. Nie czułam nic wielkiego tylko już od kilku dni ból jajnika z tym pęcherzem i pleców po tej stronie.
    W aktualnym cyklu nie spodziewam się że owulacja byla. Zastanawiam się jednak, bo miałam półtorej dnia z bólami brzucha, typowo okresowymi. W tym samym czasie nitkę brązowego śluzu. Nie mierzyłam sumiennie temperatury bo nie spodziewałam się owu.
    Patrzę jednak na wykres i program zaznaczył mi owu.
    Czy któraś z was w owulację czuła typowo ból okresowy u dołu brzucha? Zwykle słyszę że boli jajnik z którego jest owulka. Ja nie doświadczona w tym zakresie bo owulacji raczej nie posiadam.
    hej ja akurat w tym cyklu mam bole typowe jak na @ akurat test owulacyjny wyszedl pozytywyny, zawsze mialam inny bol owulacyjny a teraz taki jak na @, dziwne. Widz,ze u Was problem z nasieniem tak samo jak u mnie-moj facet tez ma 1 % prawidlowych plemnikow..leczycie sie jakos? mozesz cos polecic?

    860i3e5edambhnvb.png
  • Martusia9 Przyjaciółka
    Postów: 264 25

    Wysłany: 19 lutego 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bole podbrzusza i ciagnace jajniki to oznaka owulacji?i duzo sluzu podczas stosunku a dzis juz jak reka odjoł co myslicie?

    9cs o 1 dzidziusia
    22.10.2016 7 tyg[*]puste jajo
    24lata
    Tsh 1.13
    1 cykl z CLO-luty
    Wkoncu nam sie uda
    Marzec bez wspomagaczy.. co ma byc to bedzie
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 6 marca 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy ból owulacyjny świadczy o tym ze owulacji jest, była czy bedzie? Dziś i wczoraj test ovu pozytywny, śluz rozciagliwy no i te bóle. Temperatura jeszcze nie podskoczyla. Co o tym myślicie?

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 6 marca 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ból z prawej lub lewej strony w dole brzucha – wynika to z pękania pęcherzyka Graffa. Może się zdarzyć, że kobieta odczuwa to jako lekkie kłucie przez zaledwie parę sekund, zdarza się jednak, że ból owulacyjny trwa kilka godzin, w niektórych przypadkach nawet kilka dni.Każda z nas ma inny organizm i u każdej inaczej to wygląda,u mnie np,boli dwa dni.

    ignite
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat. Też mam mdłości podczas owulacji, do tego jestem mega rozbita i śpiąca. Czuję się jakby mnie grypa rozkładała, a prawy jajnik co chwilę kłuje.
    Dziewczyny które też podobnie przechodzą owulację, robiłyście jakieś badania dlaczego tak jest? Czy to normalne?
    Jak tu się starać o Dziecko przy takim samopoczuciu?

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 10 lipca 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę żadna z Was już tu nie wchodzi?

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Mia9292 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 lipca 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 2-3 dni przed owulacja też nudności i jestem straszne nerwowa i płaczliwa :(

    Agata
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 10 lipca 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia9292 wrote:
    Ja mam 2-3 dni przed owulacja też nudności i jestem straszne nerwowa i płaczliwa :(
    A mówiłaś o tym lekarzowi? Może coś mamy z hormonami nie tak i stąd te dolegliwości. Z tego co czytałam, kobieta w te dni powinna tryskać energią i mieć ładną cerę.
    Nie wiem jak to jest u Ciebie, długo starasz się o Dziecko?

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Mia9292 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 lipca 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, o tym akurat nigdy nie wspominałam a zauważyłam to dopiero od około 2 miesiący jak już tak naprawdę zaczęłam się przyglądać swoim cyklom i prowadzić wykres. Wcześniej również miałam mdłości i źle samopoczucie ale nie wizalam tego z owulacja. Z cera nie mam problemów większych, ale energii brak całkowity i zle samopoczucie jest szczególnie od rana do południa.
    Staramy się właśnie od 2 miesięcy już tak na poważnie. wcześniej 3 lata wspolzylismy bez zabezpieczeń (oczywiście świadomie) i to głównie w środku cyklu bo przeważnie tylko wtedy mam na to ochotę i to mnie trochę zaniepokoilo, że przez te 3 lata nawet nie wpadliśmy.

    We wrześniu zaczynam dopiero konkretne badania :)
    Bo albo że mną coś nie tak, albo z narzeczonym :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2018, 21:58

    Agata
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89, z tą cerą to różnie bywa, ja mam najgorszą właśnie na owu, a najładniejszą przed i w pierwszych dniach @. Co do hormonów wyniki mam dobre.

    Mia, różnie kobiety reagują na owu, wtedy dużo się dzieje w organizmie, hormony buzują, więc może Ty akurat tak reagujesz na to. Ale po 3 latach regularnego współżycia bez zabezpieczenia konieczna jest diagnostyka w kierunku niepłodności. A badanie hormonów to podstawa, razem z badaniem nasienia narzeczonego. Lepiej już go o tym uprzedź, bo faceci naprawdę dziwnie potrafią reagować na wieść o badaniu nasienia.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się od ponad roku. Po 8 miesiącach udało nam się, ale niestety straciliśmy nasze Maleństwo :( teraz staramy się od lutego znowu, ale bezskutecznie.
    Mój mąż miał dwa tygodnie temu badanie nasienia robione, które nie wyszło za dobrze. Ogólnie wszystkie parametry, a w szczególności ilość plemników wyszły super (366.6 przy normie od 39), tylko morfologia niestety 3% ale lekarz od niepłodności twierdzi, że to nie jest raczej problem.
    A u mnie w sumie do tej pory nie było za dużo badań. Niepokoi mnie to moje samopoczucie podczas owulacji, ból i nabrzmiałe piersi, rozbicie, zmęczenie i te okropne mdłości. Wydaje mi się że to chyba nie jest normalne

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • Bellakawa Ekspertka
    Postów: 150 127

    Wysłany: 11 lipca 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała w okresie okołoowoulacyjnym wysyp trądziku? W tym czasie wywala mi takie twarde, swędzące, podskórne krosty, które otrzymują się jakieś dwa tygodnie. Nie wiem, czy to zbieżność przypadkowa, czy tez ma to coś wspólnego z owulacją.

    f2w3dqk3ufds5p3l.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ