X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ominięta LUTEINA
Odpowiedz

Ominięta LUTEINA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pegisu Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam pytanie do tych, które stosują Luteinę 50 pod język. Lekarz przepisał mi ją ze względu na plamienia w trakcie okresu i długie cykle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Początkowo brałam ją w 16-25 dc, teraz mam brać od 14 do 26 dc. Przez pierwsze 4 cykle, kiedy stosowałam luteinę było idealnie, cykle 28 dniowe, plamienia jedynie na dzień przed okresem, jednak podczas 5 i 6 (aktualnie) coś zaczyna się dziać, miesiączka przychodzi bardzo szybko (20 dc) a w czasie przewidywanej owulacji mam smużkę krwi w śluzie. Wczoraj (18 dc) ominęłam jedną tabletkę (szósty dzień luteiny) a dzisiaj zauważyłam plamienie (początkowo kawowe, potem brąz aż do delikatnej krwi). Czuję się "przedokresowo" i zastanawiam się, czy to już miesiączka, czy może powód ominięcia jednej tabletki. I tu po długim wstępie pytanie ;) : czy ominięcie tabletki objawiałoby się plamieniem? czy może takie objawy świadczą o tym, że nie powinnam już brać luteiny, bo mój organizm, jak to powiedział kiedyś lekarz "zaskoczył". No i czy mam dalej brać luteinę do tego 10 dnia, czy odpuścić? Pomóżcie, bo fiksuję :(

  • youstyna Koleżanka
    Postów: 77 10

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem może pojawić się plamienie po pominięciu luteiny. Jeśli zapomniało się wziąć tabletki trzeba wziąć ją jak najszybciej, a później już normalnie. Jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. I oczywiście brać do 10 dnia ;)

  • Pegisu Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, a co w przypadku np. brania luteiny tylko przez 9 dni? Rozumiem, że hormony, to nie cukierki, ale kiedyś mój ginekolog stwierdził, co bardzo mnie zdziwiło, że w przypadku stosowania luteiny przez 8 czy 9 dni nic takiego się nie stanie.

  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ratujcie, też biorę luteinę 50 pod język od 16 do 26 d.c. W tym cyklu brałam ją 9 dni, do 25 d.c. bo zaczęłam plamić i myślałam, że to okres. Plamiłam na brązowo lub delikatnie z krwią do 33 d.c.Dzisiaj,tj. 34 d.c. dostałam dopiero normalną miesiączkę. Luteinę biorę od czerwca 2015r. wszystko było ok do listopada, w listopadzie i grudniu cykle zaczęły się skracać do 23 dni,a teraz taka niespodzianka ;/. Co jest grane? Odchodzę od zmysłów :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ