Forum W oczekiwaniu na owulację Ominięta LUTEINA
Odpowiedz

Ominięta LUTEINA

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Pegisu Nowa
  Postów: 5 0

  Wysłany: 20 grudnia 2015, 21:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny! Mam pytanie do tych, które stosują Luteinę 50 pod język. Lekarz przepisał mi ją ze względu na plamienia w trakcie okresu i długie cykle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Początkowo brałam ją w 16-25 dc, teraz mam brać od 14 do 26 dc. Przez pierwsze 4 cykle, kiedy stosowałam luteinę było idealnie, cykle 28 dniowe, plamienia jedynie na dzień przed okresem, jednak podczas 5 i 6 (aktualnie) coś zaczyna się dziać, miesiączka przychodzi bardzo szybko (20 dc) a w czasie przewidywanej owulacji mam smużkę krwi w śluzie. Wczoraj (18 dc) ominęłam jedną tabletkę (szósty dzień luteiny) a dzisiaj zauważyłam plamienie (początkowo kawowe, potem brąz aż do delikatnej krwi). Czuję się "przedokresowo" i zastanawiam się, czy to już miesiączka, czy może powód ominięcia jednej tabletki. I tu po długim wstępie pytanie ;) : czy ominięcie tabletki objawiałoby się plamieniem? czy może takie objawy świadczą o tym, że nie powinnam już brać luteiny, bo mój organizm, jak to powiedział kiedyś lekarz "zaskoczył". No i czy mam dalej brać luteinę do tego 10 dnia, czy odpuścić? Pomóżcie, bo fiksuję :(

 • youstyna Koleżanka
  Postów: 77 10

  Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Z tego co wiem może pojawić się plamienie po pominięciu luteiny. Jeśli zapomniało się wziąć tabletki trzeba wziąć ją jak najszybciej, a później już normalnie. Jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. I oczywiście brać do 10 dnia ;)

 • Pegisu Nowa
  Postów: 5 0

  Wysłany: 25 stycznia 2016, 08:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki za odpowiedź, a co w przypadku np. brania luteiny tylko przez 9 dni? Rozumiem, że hormony, to nie cukierki, ale kiedyś mój ginekolog stwierdził, co bardzo mnie zdziwiło, że w przypadku stosowania luteiny przez 8 czy 9 dni nic takiego się nie stanie.

 • M.M Znajoma
  Postów: 20 2

  Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:10

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, ratujcie, też biorę luteinę 50 pod język od 16 do 26 d.c. W tym cyklu brałam ją 9 dni, do 25 d.c. bo zaczęłam plamić i myślałam, że to okres. Plamiłam na brązowo lub delikatnie z krwią do 33 d.c.Dzisiaj,tj. 34 d.c. dostałam dopiero normalną miesiączkę. Luteinę biorę od czerwca 2015r. wszystko było ok do listopada, w listopadzie i grudniu cykle zaczęły się skracać do 23 dni,a teraz taka niespodzianka ;/. Co jest grane? Odchodzę od zmysłów :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego