X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja..
Odpowiedz

owulacja..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 15 lutego 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy owulacja może być opóźniona przez wysiłek fizyczny i stres?

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 15 lutego 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może.

  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 15 lutego 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze nie wiem co mam o tym myśleć

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 15 lutego 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spojrzałam na Twój wykres (proponuję go umieścić w sygnaturce, będzie łatwiej). Z niego się nie da nic wywnioskować i nie ma co myśleć w ogóle. Temperatur jest mało, mierzone o różnych porach. Co Ty byś chciała o tym myśleć i wnioskować?

    Polecam dział BAZA WIEDZY

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 15 lutego 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia mierz temperaturę codziennie, o tej samej porze, rano, zanim wstaniesz z łóżka, wtedy wykres będzie wiarygodny :)

    karola1617 lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • aga87 Ekspertka
    Postów: 180 112

    Wysłany: 15 lutego 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mierze temp. nie mam termometru:( czy bez tego naprawde nie da się nic wywnioskować ?

    karola1617 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga87 wrote:
    Ja też nie mierze temp. nie mam termometru:( czy bez tego naprawde nie da się nic wywnioskować ?

    da się mniej więcej... ale zawsze jest taka zasada: im więcej danych, tym trafniejsza diagnoza:) prawda?

    karola1617 lubi tę wiadomość

  • aga87 Ekspertka
    Postów: 180 112

    Wysłany: 15 lutego 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda:)

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 15 lutego 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prawda :) a poza tym temperatura (ew. monitoring) jest najbardziej wiarygodnym czynnikiem potwierdzającym owulację, a reszta objawów (bóle jajników, śluz) tez są pomocne ale nie wskażą dokładnie dnia owulacji

    karola1617 lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 15 lutego 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie dzisiaj pobolewał prawy jajnik..;/ to źle?

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • aga87 Ekspertka
    Postów: 180 112

    Wysłany: 16 lutego 2013, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niee:P to może być oznaka jajeczkowania, ale nie musi..

  • aga87 Ekspertka
    Postów: 180 112

    Wysłany: 16 lutego 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z doświadczonych dziewczyn spojrzy na mój wykres i powie mi czy widzi szanse w dzisiejszych staraniach;p? Niestety nie mierze temp:( niby mam wodnisty sluz ale taki minimalny, ovu wyznaczyło mi owulacje na teraz ale testy jej nie wykrywają:(

  • ewelka82 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lutego 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!moglybyscie mi pomoc zinterpretowac wykres bo juz nie wiem jak z ta owulacja , bole mam od trzech dni sluz jest wczoraj test zrobilam i byl "usmieszek" a dzisiaj juz nic choc dalej bola mnie jajniki,a temp wcale nie skacze wysoko??

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 16 lutego 2013, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga87, no pewnie, że staraj się dzisiaj, jak tylko masz możliwość, jak masz płodny śluz, to może się uda, chociaż proponuję zacząć mierzyć temp od następnego cyklu, myślę że bardziej wiarygodnie określi owulację, chociaż pewności 100 % nie ma, bo czasem tempka jest zakłócona przez stres, podroż, chorobę. Mam nadzieję że coś pomogłam :)

    ewelka a Ty wstaw swój wykres to rzucimy okiem :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga87 wrote:
    A może któraś z doświadczonych dziewczyn spojrzy na mój wykres i powie mi czy widzi szanse w dzisiejszych staraniach;p? Niestety nie mierze temp:( niby mam wodnisty sluz ale taki minimalny, ovu wyznaczyło mi owulacje na teraz ale testy jej nie wykrywają:(

    owu jeszcze Ci nie wyznaczyło owulacji... chyba na razie pokazuje Ci statystycznie... pojawił Ci się śluz płodny, więc czas zacząć działać:)

    karola1617 lubi tę wiadomość

  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 16 lutego 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga87 proponuję ci od nowego cyklu mierzyć temperaturę. To bardzo ważne. Ja przez 2 lata celowałam ze staraniami na chybił-trafił i nie udawało się. Jak zaczęłam prowadzic wykres okazało się ze owulacje mam w 15-16 dniu cyklu (a myślałam wczesniej ze 17-19)
    Wcelowaliśmy w czwartym cyklu, współżyjąc maksymalnie jak najbliżej owulacji:)

    karola1617 lubi tę wiadomość

  • aga87 Ekspertka
    Postów: 180 112

    Wysłany: 17 lutego 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wam dziewczyny :)

    karola1617 lubi tę wiadomość

  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane mnie dzisiaj strasznie bili brzuch, jakby na okres ale to jeszcze za wcześnie. a do tego dochodzi ból obu jajników i mdłości lekkie. co by to oznaczało? temp rośnie jak na razie w górę, ale testy na owulację nie pokazały obu takich samych kresek...;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2013, 07:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu, ja dziś miałam pod wykresem poradę dnia na temat testów owu. Napisali żeby nie traktować ich tak serio, bo pozytywny test może oznaczać, że nasze ciało przygotowuje się do owulacji, ale może jej nie być. Może także być pozytywny kilka dni i wtedy nie wiadomo kiedy dokładnie jest owulka. A przez stres, chorobę itp, owu może nam się przesunąć.
    Oj, ale my kobiety to mamy z tym organizmem, ześwirować można :)

    karola1617 lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • karola1617 Znajoma
    Postów: 19 14

    Wysłany: 18 lutego 2013, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Karolciu, ja dziś miałam pod wykresem poradę dnia na temat testów owu. Napisali żeby nie traktować ich tak serio, bo pozytywny test może oznaczać, że nasze ciało przygotowuje się do owulacji, ale może jej nie być. Może także być pozytywny kilka dni i wtedy nie wiadomo kiedy dokładnie jest owulka. A przez stres, chorobę itp, owu może nam się przesunąć.
    Oj, ale my kobiety to mamy z tym organizmem, ześwirować można :)

    wiem kochana że my kobiety to panikary, ale dzisiaj to cały czas bolą mnie jajniki i mam mam odczucie jakbym miała dostać @ ale to za wcześnie jeszcze, a poza tym jest mi nie dobrze jakoś. co to może oznaczać?

    [link=https://www.suwaczki.com/]4ljhflmrcai28cek.png[/link]
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ