X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś może mi powiedziec jak się ją zaznacza na wykresie :/ ?

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, nie dokładnie wiem o co pytasz, ale

    1. ovufriend sam ci ją wyznaczy na podstawie swojego algorytmu, ty zaznaczasz temp, sluz, testy ovu, szyjkę a on ci wstawia linię..
    nie musisz wszystkich, ale im wićej tym lepiej. Czasem w ogóle jest nie wstawi - bo uzna, ze owu nie było

    2 jesli chcesz sama sobie ustawic owulację, bo np. miałaś monitoring, to naciskasz na dany dzień i na pierwszej zakładce "obserwacje" masz na samym dole
    zaawansowane zaznaczanie owulacji, czy jakoś tak
    jak to odptaszkujesz, to w tym dniu ustawisz sobie owulację

    mam nadzieję, że pomogłam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję :) zapytałam bo gdzieś przeczytałam, że można ją sobie samemu zaznaczyc..i pomyślałam żeby to zrobić, ale wolałabym żeby to ovu ja wstawiał a..czyli owu nie było .. dziwne ,bo w tym cyklu byłam pewna że ja odczuwam, możliwe że ovu miała miejsce, mimo że nie została zaznaczona :/ Jak narazie nie potrafie tego wszystkiego tutaj rozgryźć :/

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj i sprawdz czy ovu zaznaczy zgodnie z Twoimi przeczuciami . Jeżeli będziesz miała trzy dni wyższych temperatur to Ci zaznaczy - tak chyba było u mnie :)

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 2 maja 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Czy miałyście tak, że przed owulacją spadła Wam temperatura? Mnie od wczoraj pobolewają jajniki, mam śluz rozciągliwy i temperaturę...35.5. Na dodatek dostałam biegunki i już nie wiem czy to z nerwów czy się przytrułam czymś. Help. ❤️

    Asia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 2 maja 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to bardzo często się zdarza, że dzień przed, lub w dniu owulacji - temperatura spada.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie owulacji? Wczoraj wypadl mi dzień owulacji(test owulacyjny pozytywny) jednak od około 11 rano dostalam plamienia,pomyślałam ze to te owulacyjne jednak plamienie przeszło w obfite krwawienie i trwało tak do wieczora. Na noc zmniejszyla sie jego obfitosc jednak nad ranem znow nabrało w sile i tak do teraz. Czy to moze byc to plamienie/krwawienie owu? Kurcze staramy się z partnerem o dzidziusia i myslalam ze może w tym cyklu się uda a tu taki psikus

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdą taką sytuację należy sprawdzić u ginekologa.
    Może zrobiła się torbiel i pękła?
    Może pękło jakieś naczynko po <3 ?
    Przyczyn można wyliczać wiele.
    Jeśli jednak jest to czysta krew i utrzymuje się tyle czasu, to raczej potrzebna wizyta u ginekologa na już.
    Sprawdzałaś przed owulacją stan jajników czy macicy na usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak robiłam 27-04 badania i wszystko było wporzadku, usg nie wykazało zadnej torbieli itp. Teraz wizyta 29-05 i nie mam możliwości iść szybciej... Ale jeśli test owu był pozytywny a wystąpiło takie krwawienie to mogło dojść do zapłodnienia? Żadnych boli nie odczuwam, totalnie żadnego dyskomfortu poza tym krwawieniem. Wczoraj tylko poczułam najpierw takie delikatne ukłucie w jajniku a potem pojawiło sie krwawienie. Nie mam pojecia co teraz myśleć...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinaa wrote:
    Ale jeśli test owu był pozytywny a wystąpiło takie krwawienie to mogło dojść do zapłodnienia?

    Tego nikt nie jest w stanie ocenić na forum.
    Nawet lekarz na usg.
    Potwierdzeniem będzie tylko dodatnia beta.

    Co do krwawienia, ja miałam raz. Żywą krwią w owulację (bez współżycia jakiegokolwiek) z silnym bólem. Na usg nic nie wyszło.
    Zwykle moje plamienia owulacyjne były wynikiem pojawiającej się torbieli krwotocznej po owulacji. Ale to nie było nic złego.

    Po prostu trzeba sprawdzić u lekarza przyczynę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak nie, to pojedź wieczorem na IP i powiedz że bardzo boli brzuch i masz żywą krew. Może zrobiliby wtedy usg jak masz czekać tyle do wizyty.
    Sprawdzić chociaż czy jest czysto i skąd się ta krew pokazuje.

  • Izka86Ss Przyjaciółka
    Postów: 126 33

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem Tu nowa... Mam kilka pytań dotyczących moich obaw...
    Powiedzcie mi bo po raz pierwszy robie tes ovu... staram sie juz rok o 2 dziecko i nic. Wczoraj ok 20 zrobiłam test z ovu (kupiony w rossmanie)i miałam jedna kreskę mocną i jedna bardzo bladziutką - w instrukcji pisało że brak kreski lub bardzo jasna znaczy ze nie ma ovulacji, wiec jak to mozliwe ze sie wogole pojawiła..? blada bo blada ale jest... Test robiłam w 14dc a cykle mam 31 dniowe.
    I mój drugi problem

    Mam 3 letniego syna. Piwrwsza ciaże poroniłam w 11tc. Od porodu Synka odkąd dostałam pierwsza miesiaczke mam dziwne plamienia po okresie, tzn okres konczy mi sie po 5 dniach i pozniej mam do połowy cyklu brudzenie... byłam u 4 ginekologów i nikt nie stwierdził NIC. ze niby wszystko ok.... czy to mozliwe by takie cos było normą? Dodam ze plamienia nie są czerwone a brazowe... takie typowe brudzenie - jakby oczyszczanie sie macicy ;/ sama juz nie wiem gdzie szukac pomocy.

    2014 Ł<3 Aniołek
    2015Adaś 3 latka <3
    starania o kolejną ciąże rok i nic :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ