X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja???
Odpowiedz

owulacja???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    sorki za glupie pytanie....

    sadzicie ze ovu mogla byc 16dc czy dzisiejsza tempka za niska?

    mialam wszystkie objawy: sluz, szyjka. teraz szyjka coraz nizej i coraz bardzije zamknieta a sluzu roazicaliwego dzis brak....wiec jestem ciekawa czy ovu byla czy tez w ostatniej chwili skapitulowala ;)

    https://ovufriend.pl/graph/36175e50fc78f17aed3f7bd868a8d592

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2014, 09:07

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Ciebie jeszcze nie ma skoku temp.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie ovu w tym cyklu nie doczekam....wydaje mi sie ze moze byla 1 dc tylko te tempki w 1 fazie cos za wysokie. oczywiscie ja i na to znalazlam wytlumaczenie : bylismy w PL, inny tryb dnia, dzieci mocno chore, zle spalam, nerwy, stres itp. no nie wiem.....

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj masz dopiero pierwszą wyższą temp. :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, temp. tak ale poza nia nic innego by nie wskazywalo na owu szyjka, sluz, test ovu). w poprzednich cyklach tez nei mialam jakiegos wielkiego skoku podczas/przed/po ovu. temp. mi zawsze stopniowo rosla, ale mialam wyraznie nizsze temp w pierwszej fazie cyklu.

    no nic...zobaczymy co jutro bedzie ;)

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam pewien dylemat. Byłam dziś u ginekologa, który powiedział mi, że raczej ovu nie będzie, bo już 15 dzień cyklu, a tu żaden pęcherzyk nie kwapi się do wzrostu :-/ Ostatnio patrząc na wykres, to ovu była 26 dnia, a gin powiedział, że to niemożliwe, że tak późno i 10 to za krótko na II fazę cyklu. Co wy o tym sądzicie?

  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmien gina.

    przeciez owu moze sie przesunac. mi w styczniu pojawila sie dopiero 26dc!!! zdarza sie. a jesli masz krotka faze lutealna, to moze by ci ten doktorek jakies badania zlecil, by pozim hormonow zbadac? chyba wit.B dobrze dziala na sluz i wydluzenie fazy lutealniej, ale nie jestem pewna.

    masz jakis wykres??

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beszka wrote:
    Vanessa, temp. tak ale poza nia nic innego by nie wskazywalo na owu szyjka, sluz, test ovu). w poprzednich cyklach tez nei mialam jakiegos wielkiego skoku podczas/przed/po ovu. temp. mi zawsze stopniowo rosla, ale mialam wyraznie nizsze temp w pierwszej fazie cyklu.

    no nic...zobaczymy co jutro bedzie ;)
    Przecież sluz był a temp. po owulce może wzrosnąć do 3-4 dni albo 2-3 dni przed owulacją. Najpierw wyznacza sie szczyt sluzu, potem linie podstawową/pomocniczą i dopiero wyznacza skok temp. i nie zawsze jest to na drugi dzień po śluzie.
    testy owu nie są wyznacznikiem owulacji.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anneke wrote:
    Witam,
    Mam pewien dylemat. Byłam dziś u ginekologa, który powiedział mi, że raczej ovu nie będzie, bo już 15 dzień cyklu, a tu żaden pęcherzyk nie kwapi się do wzrostu :-/ Ostatnio patrząc na wykres, to ovu była 26 dnia, a gin powiedział, że to niemożliwe, że tak późno i 10 to za krótko na II fazę cyklu. Co wy o tym sądzicie?
    Mysle tak samo jak beszka zmień lekarza. owulacja może wystąpić nawet po 30 dniu cyklu a fl może trwać nawet 2 dni ale wiadomo nie jest to dobry objaw i to sie leczy. Moja fl trwa najczęściej 8 dni i wiem że to za krótko ale jeżeli tak jest to podejmuje sie odpowiednie kroki.

    anneke lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Przecież sluz był a temp. po owulce może wzrosnąć do 3-4 dni albo 2-3 dni przed owulacją. Najpierw wyznacza sie szczyt sluzu, potem linie podstawową/pomocniczą i dopiero wyznacza skok temp. i nie zawsze jest to na drugi dzień po śluzie.
    testy owu nie są wyznacznikiem owulacji.

    to kiedy bys u mnie ovu wyznaczyla? bo mnei sie wydawalo ze 16 dc powinnammiec, ale dzisiejszy test ovu mnei zmylil...nie wiem co jest grane

    anneke, pompon lubią tę wiadomość

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana żaden program ani żadna metoda obserwacji cyklu nie wyznacza dnia owulacji to można tylko podczas monitoringu. Jedyne co to można określić okres płodny i dni najbardziej płodne a takie wystepują najbliżej szczytu sluzu natomiast okres płodny zaczyna się od pojawienia sie śluzu do 3-4 wyższej temp (leżących nad linią podstawową ale OF jej nie wyznacza) po szczycie śluzu. Dzisiaj masz pierwszą wyższą temp. czyli nadal okres płodny trwa u Ciebie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki vanessa :)

    co do wyzszych temp., to w poprzednich cyklach wahaly sie na poziomie 36,52 do 36,67 tzn. od takich pierwszy dzien po ovu byl naliczany....wiec nie mam wysokich temp.

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ważne jaka jest temp. ważne jest to aby była różnica między pierwszą fazą a drugą. Tempki wcale nie musza być wysokie około 37 :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Mysle tak samo jak beszka zmień lekarza. owulacja może wystąpić nawet po 30 dniu cyklu a fl może trwać nawet 2 dni ale wiadomo nie jest to dobry objaw i to sie leczy. Moja fl trwa najczęściej 8 dni i wiem że to za krótko ale jeżeli tak jest to podejmuje sie odpowiednie kroki.

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz. Pewnie zmienię, teraz byłam na kontrolnym badaniu. Dopiero od 4 miesięcy mam znowu miesiączkę, wcześniej z powodu nowotworu piersi byłam w stanie menopauzy. Poczekam jeszcze 2 miesiące, podobno pół roku to dobry czas na regeneracje. poza tym u mnie sporo opcji leczenia jest na starcie wyeliminowane- np. leczenie hormonalne. :-( W takim razie dalej monitoruję, zobaczymy co się będzie działo. Tendencja spadkowa, także mam nadzieje, że w końcu długość cyklu się wyrówna.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anneke powodzenia :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa, ja rowniez dziekuje za pomoc :) i trzymam mocno kciuki za Ciebie :)

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Dziewczyny może Wy mi pomożecie:) A mianowicie od marca gin szuka przyczyn mojej "niemożności" zajścia w ciąże. A przyczyną okazał się brak owulacji :( Do tej pory brałam inofolic i mleczko pszczele... owulka wystąpiła w poprzednim cyklu huraa... no ale niestety nie udało się :( skoro znam już przyczynę odpuściliśmy z ginem leczenie na wakacje i zaczynam od września. Ale przechodząc do sedna... wczoraj 9dc pojawiło się brązowe plamienie, dzis doszedł do tego rozciągliwy piękny śluz ( nigdy nie miałam śluzu płodnego, nawet wiesiołek już na mnie nie działa) a pytanie moje brzmi - plamienie okołoowulacyjne (bo przypuszczam, że właśnie takie miałam wczoraj) występuje przed czy po owulacji? Dziś test owulacyjny wyszedł negatywny. Więc możliwe że owulka była tak wcześnie? W poprzednim cyklu była 15dc. Cykle mam 28dniowe

  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 13 lipca 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! A ja mam do was takie pytanie, czy zdarzyła się wam owulacja w 10 dniu cyklu, mi ovu tak ją właśnie zaznaczył, test też wyszedł wtedy pozytywny. 8 i 9 dnia miałam nawet śluz taki rozciągliwy z domieszką krwi, ale myślałam, że to może pozostałości po miesiączce. Teraz jednak jak na to patrzę to myślę, że mógł to być śluz płodny. Tylko czy ta owulacja nie za wcześnie? Dodam, że zazwyczaj miałam cykle co 28 dni. Jednak to jest 2 cykl po poronieniu i może mi się coś poprzestawiało.

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 14 lipca 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Czy mogłabym poprosić o pomoc w interpretacji wykresu? Czy jest taka możliwość, że wczoraj wraz ze spadkiem temperatury nastąpiła owulacjia? To mój 3 cykt po odstawieniu tabletek, dwa poprzednie chyba bezowulacyjne z mocno nieregularną/skaczącą temperaturą :(

    ad3a04090b6719f528fb0f434f7f72b4.png

    201710037452.png
    201505144565.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ