X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja ???
Odpowiedz

Owulacja ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 5 września 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem na forum nowa jesli taki temat juz sie pojawil z gory przepraszam. Wiem ze nikt tutaj nie jest lekarzem ale moze ktoras z was miala podobna sytuacje. Jest to moj drugi cykl staran. 4 miesiace temu odstawilam tabletki i cykl mo sie strasznie rozjechal (32- 40 dni ). w zeszlym miesiacu po bolu piersi klociu jajnika i lekkim skoku temp wnioskuje ze owulacje moglam miec okolo 22 sierpnia. 1go wrzesnia zauwazylam nitki krwi w sluzie bylo to jednorazowe na papierze toaletowym 2go wrzesnia nie bylo juz nitek lecz rozowe plamienie wraz ze sluzem bylo to rano. wieczorem niestety pojawilo sie plamienie miesiaczkowe a na nastepny dzien mocne krwawienie z bardzo duza iloscia skrzepow. codziennie czuje mocne mdlosci. dzis znalazlam dwa testy owulacyjne przy sprzataniu. uzylam jednego i pokazal druga kreske jest ona jasniejsza ale jest wyrazna. zaraz po tym zrobilam drugi test owulacyjny ktory pokazal to samo. nie wiem co i tym myslec. bole w podbrzuszu mialam bardzo mocne dzis juz mniejsze temperature mam bardzo niska bo okolo 35.8 -36. czy ktoras z was miala podobny przypadek ? miesiaczke mam zazwyczaj 7 dni. z gory dziekuje za odpowiedzi

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozregulował Ci się po prostu cykl. Testy owulacyjne z tego co pisałaś są negatywne aczkolwiek pamiętaj, że testy nie zawsze pokazują owulację. Przy nieregularnych cyklach ciężko stwierdzić kiedy jest owulacja, najlepiej właśnie obserwować swoje ciało, sprawdzać szyjkę. Zazwyczaj przed samą owulacją temperatura spada po to żeby za chwilę wybić do góry. Często też można mieć objawy jak na owulację ale do niej nie dochodzi. jedyne wyjście to monitoring swojego ciała. Sama jestem po odstawieniu tabletek tyle, że ja odstawiłam je jakieś 2 tyg temu, miałam @ a tydzień później dzień po moim dniu płodnym pojawiła się znowu. Dziś jest 6dc a bóle jajnika i bóle brzucha jak na @ mam dalej. Takie są czasem skutki odstawienia tabletek :) A co do plamień (śluz z krwią czy normalne plamienie), to mogą być plamienia okołoowulacyjne. Są rzeczą normalną ale też i może to być spowodowane zbyt wysokim poziomem prolaktyny. Zanim zaczniesz planować ciążę zrób test na poziom hormonów, aby upewnić się, że na pewno wszystko jest ok. Inną sprawą mogą też być torbiele :)

    Collea lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulację można też wyliczyć pod warunkiem, że masz regularne cykle. Twoje są 32-40 dni, więc nawet pi razy drzwi możesz obliczyć kiedy możesz się jej spodziewać - 40-14=26 i 32-14=18 czyli owulacji możesz spodziewać się między 18 a 26 dc. Pamiętaj, że to są tylko przypuszczenia. Takie obliczenia dają 100% pewność tylko wtedy gdy cykle są regularne.

  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 6 września 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok. dziekuje za odpowiedz.martwi mnie temperatura poniewaz juz od tygodnia utrzymuje sie w granicach 35.8 a gdy mierze od razu po przebudzeniu jest to nawet 35.4 nie wiem czy to nie jakies oslabienie organizmu czy cos takiego. bede monitorowac dalej moze wykres ovu mi cos pomoze ;) dodam ze mam juz dwie corki. 6 i 8 lat ;)

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre kobiety mają po prostu niskie temperatury. Myślę, że nie ma się czym martwić ale zawsze możesz spytać o to swojego ginekologa :) A prowadzisz wykres ? Można link ?

  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 6 września 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wykres zaczelam prowadzic od poczatku tego cyklu ;)
    d58e696d007896cd81e5bac930acf5e4.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2015, 14:37

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam Ci komentarz pod wykresem

  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 6 września 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super dzieki za rade. dzis znow zrobilam test owulacyjny. druga kreska mocniejsza niz wczoraj ale dalej nie az tak jak kreska testowa . nic juz nie rozumiem hehe

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W testy owulacyjne nie wierz bo są bardzo niewiarygodne. Strata czasu i pieniędzy. Ginekolodzy również nie polecają.

  • maczka32 Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 19 września 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy moglybyscie zerknac na moj wykres ? ovuf wyznaczyl mi ovu przerywana linia na 11 dzien cyklu jak dla mnie to za wczesnie przy 32 dniowych cyklach.... po odczuciach mysle ze ovu byla 16 dnia cyklu wieczorem. moje temperatury to gory i doliny

    1ed43c20c0ac72a613f930d07ca73df9.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 27 września 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy jesli u siebie nie zauwazam plodnego sluzu na zewnatrz to jest szansa na ewentualna ciaze i dni plodne ??
    Serduszkowanie bylo 18,19 dc ale pewnie nic z tego nie wyjdzie nie wiem kiedy man dni plodne ciezko okreslic wlasnie z powodu braku sluzu,a testy owu u mnie nie zdaja egzaminu mam nieregularny okres :(ehhh

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 3 października 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieregularny to ma sie cykl a nie okres :) bierz cos na poprawę śluzu np. Olej z wiesiolka. Dorzuc tez napar z siemia lnianego i zacznij badac szyjkę.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • agulek121 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , nie wiem co z moim cyklem w tym miesiącu :/cały czas dużo śluzu ,ból jajników ustąpił a ja zachodzę w głowę czy owu była czy nie :/ podpowie ktoś?

    :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ