X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja a ibuprofen
Odpowiedz

Owulacja a ibuprofen

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dzisiaj na ovu jest porada, żeby unikać tabletki z ibuprofenem, bo hamuje owulację i utrudnia zagnieżdżanie się zarodka. Szczerze mówiąc nie miałam o tym zielonego pojęcia. W ostatnim czasie wzięłam około 4-5 tabletek z ibuprofenem , bo miałam wyrywanego zęba. Myślicie, że taka ilość może przekreślić owulację w tym miesiącu?

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 listopada 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to zastanowiło. Co prawda wiedziałam, że nie wolno brać ibuprofenu gdy już jest się w ciąży, ale zaskoczyło mnie tak samo, że pojawiło się to przy okazji okresu. Ale profilaktycznie przeszłam na Apap :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od lat brałam ibuprofen w trakcie @ i mam nadzieję, że jak już w tym cyklu mam tę wiedzę, to w końcu się uda ;) http://www.jestemplodna.pl/leki-przeciwbolowe-moga-obnizac-plodnosc-2/

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo Ibuprofen jest szkodliwy, bezpieczny jest Apap, podobno można go brać nawet w ciąży. Ja niestety co miesiąc truję się Ibuprofenem od wielu lat bo różnych leków już próbowałam i tylko Ibuprom Max w połączeniu z No Spa Max jest w stanie trochę mi zmniejszyć ból miesiączkowy. Poza tymi dniami Ibuprofenu unikam, szkodzi też na żołądek.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Bo Ibuprofen jest szkodliwy, bezpieczny jest Apap, podobno można go brać nawet w ciąży. Ja niestety co miesiąc truję się Ibuprofenem od wielu lat bo różnych leków już próbowałam i tylko Ibuprom Max w połączeniu z No Spa Max jest w stanie trochę mi zmniejszyć ból miesiączkowy. Poza tymi dniami Ibuprofenu unikam, szkodzi też na żołądek.
    W ciąży z tego typu leków to paracetamol tylko (tak mi powiedziała lekarka).

    Cukierkowa lubi tę wiadomość

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apap to paracetamol :)

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ