X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację owulacja bez okresu po porodzie
Odpowiedz

owulacja bez okresu po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest mozliwa owulacja po porodzie bez okresu, moje pytanie jak mam pobieżnie sprawdzić czy ją mam? jestem ponad pół roku po porodzie, karmie piersią a okresu nie dostalam. Miałam tak jakby jednodniowe plamienie po 3 miesiacach po porodzie, obecnie mam pare dni sluzu rozciagliwego czy to dni płodne?

    74di4z17q2rryrdy.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście ze owulacja jest mozliwa przed pojawieniem sie pierwszego okresu po porodzie.według badań dzieje sie tak zaledwie w około 10% przypadków, ja jednak znam kilka osób które nie mając okresu po porodzie (ani nawet zadnego krwawienia) zaszły w ciąże wiec owulacja musiała wystąpić. Skoro u Ciebie wystąpilo już krwawienie to jest to dla Ciebie znak ze cos zaczyna się dziać w Twoim organiźmie w kierunku powrotu płodności. Aby stwierdzić (wyłapać) nadchodzącą owulację mozesz:
    - mierzyć temperaturę rano po przebudzeniu i przed podniesieniem się z lóżka, codziennie o tej samej porze, umozliwi Ci to zaobserwowanie skoku tem potwierdzającego odbycie się owul;acji
    - obserwować sluz
    - obserwować położenie szyjki macicy
    - robić testy owulacyjne
    Najlepiej połączyć wszystko to da Ci pełny obraz.
    Pamiętaj jednak ze powrót płodnosci po porodzie moze być bardzo szybki ale moze też zająć wiele czasu.
    Mój maluszek ma 10 miesiecy, od maja mam mniej wiecej regularne krwawienia co 20kilka dni jednak owulacja prawdopodobnie wystąpiła dopiero w lipcu (ale nie wszystkie wskaźniki ją potwierdziły więc mam wątpliwości czy tak było).

    Jeśli masz jakieś pytania mozesz odezwać sie na priv lub pod moim wykresem bo cieżko mi obserwowac wszystkie tematy.

    Karolina30 lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zacznij obserwacje poprostu od dnia dzisiejszego i je prowadz. nie musisz prowadzić ich od poczatku. zobaczysz jaka masz temp, przyt karmieniu ona czesto skacze ale jest kilka wyznaczników dzięki którym można się zorientowac ze zbliza sie pierwsza owulacja. np temperatury które skacza od niskich do wysokich zaczynają się normowac. jak bede miała chwile to Ci więcej napisze.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ