X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja czy zawsze 14 dni przed
Odpowiedz

Owulacja czy zawsze 14 dni przed

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    spotkałam sie ostatnio z twierdzeniem (Pani ginekolog zresztą), że owulacja przypada zawsze 14 dni przed okresem. Trochę gryzie się to z tym, co przeczytałam w internecie. Jak to jest u Was? :)

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
  • Karola__ Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 8 marca 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie nie zawsze 14 dni przed..

    Karola
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna trwa 10-16 dni, jest względnie stała dla danej kobiety. Np. ja najczęściej dostaję miesiączkę 12 dni po owulacji. Nawet przy książkowym cyklu 28-dniowym owulacja nie musi być 14 dni przed okresem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2018, 13:57

    golonat lubi tę wiadomość

  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 8 marca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym bardziej dziwi mnie to, że powiedziała to Pani ginekolog :)
    Organizm każdej z nas jest inny, a na czas owulacji może miec wpływ wiele czynników :)

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    konfiturka24 wrote:
    Organizm każdej z nas jest inny, a na czas owulacji może miec wpływ wiele czynników :)

    Na czas owulacji tak - faza folikularna może mieć różną długość, ale lutealna powinna być stała.

  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 9 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Na czas owulacji tak - faza folikularna może mieć różną długość, ale lutealna powinna być stała.
    Stała, ale różna u różnych kobiet. Ja mam zawsze 12 dni. Tak jak piszesz 10-16 dni jest ok.

  • Alisoon Koleżanka
    Postów: 94 11

    Wysłany: 9 marca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi proszę jak to u Was wygląda pod kątem śluzu w dniach płodnych. Ja jeszcze pół roku temu miałam go mnóstwo, jak zaczęłam starać się o dziecko nagle zniknął. No wiem czy to kwestia psychiki czy czego. Mając w tym miesiącu teoretycznie dni płodne w okresie owulacji mój śluz przypominał w konsystencji bardzo lejący się balsam. Nie był ani trochę rozciągliwy. I tak co miesiąc od pół roku. Okres mam regularnie co 27-28 dni. Myslicie, że z takim śluzem uda mi się zajść w ciążę?

    Alison
  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 10 marca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dniach poprzedzających owulację mam śluz rozciągliwy przypominający białko jaja kurzego lub bardziej wodnisty, sama nie wiem od czego to zależy :)

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ