X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pecherzyk 13.5mm w 6dc bez wspomagaczy
Odpowiedz

Pecherzyk 13.5mm w 6dc bez wspomagaczy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w 6dc byłam na usg i na lewym jajniku był już pecherzyk 13.5mm, zwykle owulację miałam 13-15dc, ale chyba przy takich wymiarach w 6dc to będzie wcześniej, nie?
    Do tego przez ostatnie 0.5 roku brałam duphaston od 16dc, po owulacji przez 10 dni, ale ostatnio wyszły mi kiepskie wyniki krzepliwosci krwi i w tym miesiącu mam nie brać dupka, za to dostałam Clexane 60 w zastrzykach na rozrzedzenie krwi... Martwię się, że mi się całkiem rozjedzie cykl teraz :/ w środę idę na usg Doppler żył kończyn dolnych, zobaczymy czy zostawią mi heparynę na dłużej i czy będę mogla wrocic do duphastonu, bo pieknie mi wyrownal cykle...

    preg.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kometa90 wrote:
    Hej, w 6dc byłam na usg i na lewym jajniku był już pecherzyk 13.5mm, zwykle owulację miałam 13-15dc, ale chyba przy takich wymiarach w 6dc to będzie wcześniej, nie?
    Do tego przez ostatnie 0.5 roku brałam duphaston od 16dc, po owulacji przez 10 dni, ale ostatnio wyszły mi kiepskie wyniki krzepliwosci krwi i w tym miesiącu mam nie brać dupka, za to dostałam Clexane 60 w zastrzykach na rozrzedzenie krwi... Martwię się, że mi się całkiem rozjedzie cykl teraz :/ w środę idę na usg Doppler żył kończyn dolnych, zobaczymy czy zostawią mi heparynę na dłużej i czy będę mogla wrocic do duphastonu, bo pieknie mi wyrownal cykle...
    Jakie są wyniki estradiolu, LH i progesteronu? Owulacja zawsze potwierdzona monitoringiem że bierzesz od 16 dnia Duphaston? Wiesz, ze on brany zbyt wcześnie sprawi, ze owulacji nie będzie ?
    Znajdź sobie taki artykuł na IG o duphastonozie. Tam będzie dużo wyjaśnione.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Jakie są wyniki estradiolu, LH i progesteronu? Owulacja zawsze potwierdzona monitoringiem że bierzesz od 16 dnia Duphaston? Wiesz, ze on brany zbyt wcześnie sprawi, ze owulacji nie będzie ?
    Znajdź sobie taki artykuł na IG o duphastonozie. Tam będzie dużo wyjaśnione.
    Tak, owu zawsze potwierdzona monitoringiem, zwykle w 13-15dc, estradiol przed samą owu zawsze w granicach 250-300, LH największy pik jaki złapałam to 90, a progesteron 7 dpo zwykle koło 18.
    Także duphaston nie blokował mi raczej owu, problem w tym, że odkąd go stosuje to zwiększyła mi się krzepliwość krwi, stąd decyzja o odstawieniu do czasu diagnostyki u Hematologa...

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kometa90 wrote:
    Tak, owu zawsze potwierdzona monitoringiem, zwykle w 13-15dc, estradiol przed samą owu zawsze w granicach 250-300, LH największy pik jaki złapałam to 90, a progesteron 7 dpo zwykle koło 18.
    Także duphaston nie blokował mi raczej owu, problem w tym, że odkąd go stosuje to zwiększyła mi się krzepliwość krwi, stąd decyzja o odstawieniu do czasu diagnostyki u Hematologa...
    Super, tylko pogratulować rzetelnego prowadzenia Cię u doktora 😍 za mało tego tu na forum.
    Hmm nie słyszałam nigdy o tym ale brałam luteine Podjęzykowa bądź dopochwowa i heparynę plus Acard. Bo inaczej nic by nie było z moich cykli. Najgorsze co może być dla osób, z takimi cyklami jak my przerwać leczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2022, 12:40

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotce duphastonu jest raczej o stosowaniu go razem z estrogenami w hormonalnej terapii zastępczej i, że wtedy może powodować żylną chorobę zatorowo-zakrzepową. Ale moja gin mimo wszystko kazała odstawić, zwłaszcza że w 2019 roku po antykoncepcji też miałam pogorszone wskaźniki krzepliwosci :/
    Do tego ta owulacja przyspieszyła, zwykle pęcherzyki pękają mi jak mają koło 22-24mm, więc jak w 6dc byl już pecherzyk 13.5mm to owu będzie koło 11dc już, boję się że bez duphastonu bardzo skróci mi to cykl... zawsze chodzę po owu na usg, ale w tym cyklu odpada, bo gin ma urlop i wyzta dopiero 9 maja...

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ