X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pęcherzyk 20 mm w 7 dc
Odpowiedz

Pęcherzyk 20 mm w 7 dc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś u lekarza w 7 dc na usg. Mam pęcherzyk 20 mm . W poprzednich badaniach miałam 16 w 10 dc. Moje miesiączki wahają się od 29 do 35 dni. Ostatni cykl bezowulacyjny 36 dni. Moje pytanie kiedy owulacja??? Skoro pęcherzyk jest już tak duży kiedy mogę się jej spodziewać ?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co lekarz Ci powiedział? A mówił coś jakie masz endometrium? Czy np. Trojlinijne? To już dość duży pecherzyk, już zaczelambym wspolzyc:) tak z cztery dni pod rząd:)

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewayak wrote:
    A co lekarz Ci powiedział? A mówił coś jakie masz endometrium? Czy np. Trojlinijne? To już dość duży pecherzyk, już zaczelambym wspolzyc:) tak z cztery dni pod rząd:)
    Lubię Cię czytać, masz dużą wiedzę 🤗

    Ewayak lubi tę wiadomość

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 2 listopada 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nic nie powiedział oprócz tego , ze pęcherzyk jest ale ciąża z tego może być a nie musi . I przepisał duphaston od 16 dc na nieregularne cykle bo w ostatnim czasie zaczęły mi sie rozjeżdżać . Na temat endometrium nie powiedział nic … mniej więcej tydzień przed spodziewana miesiączka mam zbadać progesteron

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 2 listopada 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka, hm...nie wiem jak jest z dupahstonem czy wzięty za wcześnie, nie zablokuje Ci np. Owulacji, jeżeli pecherzyk jeszcze nie pękł. Oczywiście lekarz ma rację, bo żeby była ciaza musi zajsc wiele sprzyjających warunków. Nie Wiem też ile się starasz i czy masz jeszcze jakieś zdrowotne problemy. Ale dobry lekarz to podstawa, taki co się zaangazuje, bedzie wnikliwy itp. I taki co będzie wszystko tłumaczył. Wiem, że starania o ciaze są dość kosztowne, ale może zrób sobie progesteron 3 razy pod rząd np. 6,7,8 dzien przed miesiączką.

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 2 listopada 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nad tym, tez się zastanawiałam ze duphaston może zablokować mi owulację. Mam zamiar jeszcze pójść minimum 2 razy na usg . Myśle, ze będzie wtedy widać czy pęcherzyk pękł czy nie pękł i skonsultuje to jeszcze raz z lekarzem. Zastanawia mnie tez sens badania progesteronu przy duphastonie. Czy to nie zmieni wyniku badania ?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 191 57

    Wysłany: 2 listopada 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston nie jest wykrywalny we krwi, ale np. progesteron besins już tak. Tak idź na USG :) powiedz lekarzowi, że bardzo Cię to wszystko interesuje i żeby o wszystkim Ci mówił:)

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 3 listopada 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinka wrote:
    Dziewczyny, byłam dziś u lekarza w 7 dc na usg. Mam pęcherzyk 20 mm . W poprzednich badaniach miałam 16 w 10 dc. Moje miesiączki wahają się od 29 do 35 dni. Ostatni cykl bezowulacyjny 36 dni. Moje pytanie kiedy owulacja??? Skoro pęcherzyk jest już tak duży kiedy mogę się jej spodziewać ?
    Pęcherzyk rośnie średnio 2 mm na dzień a pęka ok.20 mm )na cyklach naturalnych)
    Warto zawsze zbadać poziom estradiolu- min.200 pg na jeden dojrzały pęcherzyk
    Warto zrobić pełen monitoring cyklu Czyli aż do momentu pęknięcia pęcherzyka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ