X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pęcherzyk nie pękł po Ovitrelle
Odpowiedz

Pęcherzyk nie pękł po Ovitrelle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wenecja24 Koleżanka
    Postów: 43 23

    Wysłany: 17 maja, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto moja sytuacja.

    3cs z ovitrelle. Byłam na monitoringu, lekarz ocenił kiedy podać zastrzyk ovitrelle, kiedy się starac, kiedy brać luteinę.

    Byłam dziś na USG i stwierdził, że pęcherzyk nie pękł. Zalecił dzisiaj znowu wziąć zastrzyk ovitrelle i się starać. Zapytałam czemu nie pękł, to powiedział, że nie ma na to odpowiedzi. Boję się kolejnego zastrzyku w tym cyklu, zwłaszcza że brałam luteinę 3x2 tabl przez już 8 dni. Wolę poczekać na nowy cykl.

    Czy któraś z Was tak miała?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5939 11444

    Wysłany: 19 maja, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenecja24 wrote:
    Oto moja sytuacja.

    3cs z ovitrelle. Byłam na monitoringu, lekarz ocenił kiedy podać zastrzyk ovitrelle, kiedy się starac, kiedy brać luteinę.

    Byłam dziś na USG i stwierdził, że pęcherzyk nie pękł. Zalecił dzisiaj znowu wziąć zastrzyk ovitrelle i się starać. Zapytałam czemu nie pękł, to powiedział, że nie ma na to odpowiedzi. Boję się kolejnego zastrzyku w tym cyklu, zwłaszcza że brałam luteinę 3x2 tabl przez już 8 dni. Wolę poczekać na nowy cykl.

    Czy któraś z Was tak miała?
    Brałaś luteinę bez potwierdzenia że pęcherzyk pękł po zastrzyku? Lekarz tak zalecił?

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Wenecja24 Koleżanka
    Postów: 43 23

    Wysłany: 19 maja, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ siesiepy
    Tak, nie kazał mi przychodzić na kontrolne USG.
    Sama do niego przyszłam na wizytę, bo inne dolegliwości mnie zaniepokoiły i stwierdził, że „jak już jestem, to sprawdzimy czy pękł”.
    Wg Ciebie branie luteiny bez potwierdzenia czy pękł jest niewłaściwe?
    Ja o tym nic nie wiem, ale dzięki temu forum i pomocy innych właśnie można dużo się dowiedziec.

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5939 11444

    Wysłany: 19 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenecja24 wrote:
    @ siesiepy
    Tak, nie kazał mi przychodzić na kontrolne USG.
    Sama do niego przyszłam na wizytę, bo inne dolegliwości mnie zaniepokoiły i stwierdził, że „jak już jestem, to sprawdzimy czy pękł”.
    Wg Ciebie branie luteiny bez potwierdzenia czy pękł jest niewłaściwe?
    Ja o tym nic nie wiem, ale dzięki temu forum i pomocy innych właśnie można dużo się dowiedziec.
    Luteina to progesteron, a aplikowanie progesteronu przed potwierdzeniem owulacji zwyczajnie ja zablokuje, co stało się u ciebie. Nie wydaje mi się aby w tym momencie drugi zastrzyk cokolwiek zrobił, jak odstawisz luteinę to pojawi ci się po prostu krwawienie.

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ