X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pierwsze usg z oceną owulacji
Odpowiedz

Pierwsze usg z oceną owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na pierwszym usg, bo w tym miesiącu robię monitoring. Dziś 11 dc. Tempki nie mierzę.
    Endometrium I fazy cyklu z zachowanym echem środkowym, grubości 4,5 mm. Przydatki prawe - jajnik o wym... z pęcherzykami o średnicach 7-8 mm, przydatki lewe jajnik lewy o wym.... z pęcherzykami od 5-11mm. Gin stwierdził, że dominujący jest ten jeden pęcherzyk 11 mm, ale na opisie tego nie umieszczono. Cykle mam 28-30 dniowe. Powiedział też ze ładnie rosną i zapytał czy jest to cykl stymulowany. Stwierdził, że zbliżają się dni płodne, bo zbiera się śluz. Cykl nie jest stymulowany :) nic nie biorę nawet donga w tym cyklu, bo tak się z ginem umówiłam, że zobaczymy jak pójdzie bez ulepszaczy:) Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać na kiedy umawiać na kolejne badanie.. może mi ktoś podpowie? Na oko bardziej doświadczonych czy jest ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 18:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się umowila na 14/15 dc żeby sprawdzić czy pecherzyki rosna i czy pękają :) ja tak chodzę

    kita lubi tę wiadomość

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co 3-4 dni najlepiej :)

    kita lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, a jak na 11 dc to endometrium i pęcherzyk dominujący ok? Nie ufam lekarzom ;) wiem że u każdego rośnie inaczej...ale na pewno jest jakaś statystyka.

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na 11 dc to bardzo ok - mniej wiecej tak jak u mnie, bardziej zastanawiające masz to endometrium, ale może jeszcze urośnie, podobno musi być powyżej 10 mm w połowie cyklu.

    Badanie umawiaj na 14/15 dc. Bardziej nawet na 15, bo po wielkości pęcherzyka myślę, że możesz mieć owulację w 15/16 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 02:00

    kita lubi tę wiadomość

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 18dc miałam 2 pęcherzyki o wymiarach 14mm a wczoraj w 21dc jeden miał już 19mm także myślę, że u Ciebie co do wymiarów na dany cykl jest bardzo dobrze :) ja zawsze miałam później owulację ale ważne, że pęcherzyki rosną.

    co do endometrium to ok, do zagnieżdżenia potrzebne jest minimum 7 a do owulacji jeszcze masz troszkę czasu więc nie ma się co martwić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 10:15

    kita lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jutro idę na 2 usg i zobaczę co urosło - będzie 14 dc., 15 dc wypada w ndz :( Zaczął pojawiać się śluz. Wiem, że nie mam na nic wpływu ale chciałabym żeby było ok. tak się martwię, że za wolno rosną! Endometrium faktycznie jakieś małe... zobaczymy co będzie jutro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2015, 18:05

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma nic gorszego niż stres. Głowa do góry a będzie dobrze! Wszystkie trzymamy kciuki, żeby się udało! Ja staram się piąty cykl. Niby owulację mam (robię testy i ovu mi wyznacza) ale mam problem ze śluzem. Czy jest sens żeby iść do gina i zrobić monitoring czy nie? Jak myślicie? Zaznaczam, że mam niedoczynność tarczycy.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Nie ma nic gorszego niż stres. Głowa do góry a będzie dobrze! Wszystkie trzymamy kciuki, żeby się udało! Ja staram się piąty cykl. Niby owulację mam (robię testy i ovu mi wyznacza) ale mam problem ze śluzem. Czy jest sens żeby iść do gina i zrobić monitoring czy nie? Jak myślicie? Zaznaczam, że mam niedoczynność tarczycy.

    Ja na Twoim miejscu bym zrobiła :) Robię zresztą.. dlatego że moje wykresy mi się średnio podobały.. jakoś nie miałam wyraźnego skoku, owulację wyznaczało to tu to tam... faza lutealna wychodziła różnej długości. Zawsze jak w ostatniej fazie szłam na usg to było ciałko żółte, progesteron też wskazywał na owulację.. ale za dużo się naczytałam o niepękających pęcherzykach, pcos i takich tam.. i chcę w końcu wiedzieć kiedy to u mnie jest! Mąż często w rozjazdach a ja nie wiem kiedy celować, a wdodatku nasienie słabe więc trzeba to jakoś zaplanować :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka13 wrote:
    ja 18dc miałam 2 pęcherzyki o wymiarach 14mm a wczoraj w 21dc jeden miał już 19mm także myślę, że u Ciebie co do wymiarów na dany cykl jest bardzo dobrze :) ja zawsze miałam później owulację ale ważne, że pęcherzyki rosną.

    co do endometrium to ok, do zagnieżdżenia potrzebne jest minimum 7 a do owulacji jeszcze masz troszkę czasu więc nie ma się co martwić :)
    Spojrzałam na swoje poprzednie usg z tamtego cyklu - z 19 dc (po owu) endo miało 9,3, a z 22dc miało 11,5! Usg było robione u dwóch całkiem innych ginów.. czyli, że ono rośnie do końca cyklu czy jak??

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak rośnie w trakcie cyklu i jeśli nie dojdzie do zapłodnienia to się złuszcza i wiadomo pojawia się @ i tak w kółko.

    kita lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Właśnie wróciłam z drugiego usg - endometrium 8,2 mm :) czyli rośnie. Jajnik prawy - pęcherzyki 9 mm, jajnik lewy z największym pęcherzykiem 13 mm. Dziś 14 dc. Pierwsze usg było robione 11dc , ale wieczorem, dzisiejsze rano - czyli ok 2,5 doby urósł o 2 mm. Gin powiedział, że wszystko na dobrej drodze przy cyklach mojej długości. Powiedział, że mogę jeszcze w poniedziałek przyjść tzn 16 dc. a potem jeszcze raz na pewno żeby zobaczyć czy pęka. Gin powiedział, że najmniejsza wielkość pęcherzyka przy której może wyprodukować komórkę jajową to 17 mm. Czyli 4 mi brakuje do minimum :)

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będzie dobrze, ładnie rośnie minimum ten 1mm na dzień także owulacja się zbliża. a jak długie masz cykle? u mnie to już 23 dzień ale szyjka dopiero się otwiera także owulacja pewnie na dniach.

    ja w poniedziałek także się wybieram na usg podejrzeć czy pękł czy jeszcze nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 13:39

    kita lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    28-29-30 dni są moje cykle ostatnio.. z tendencją zwyżkową :)Myslę, że owulacja u mnie to ok.18 dc. Jak szłam na usg kontrolne ok 18 dc to nic nie ma - ani ciałka żółtego, ani pęcherzyka, a potem progesteron potwierdzający owulację wychodził. Myślę, że ten czas - kiedy nic nie ma - to właśnie owulka. W końcu skądś się bierze ten progesteron. Zawsze mi się tak składało że usg robiłam po połowie cyklu i nigdy nie obserwowałam swoich pęcherzyków.. Bardzo się cieszę, że się zdecydowałam!

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie progesteron rósł przy cyklach bezowulacyjnych :/

    kita lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bo progesteron rośnie od zlutenizowanego pęcherzyka, ale ostatnio w klinice gin mi tłumaczył, że jak jest powyżej 10 tzn., że to po owulacji, a że jeśli jest od 4-7 to raczej na pewno jej nie było (badanie w 23 dc). Jakie miałaś wartości tego progesteronu w bezowulacyjnych?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 3 usg: endometrium trójlinijne 7,0mm
    j.p. z pęcherzykami :9,7mm, 5,8 mm, 5,3 mm
    j.l. z pęcherzykami: 8,4 mm, 7,1 mm, 3,7 mm, 4,7mm, 5,1 mm
    Zatoka bez płynu..

    Wynika z tego, że nie będzie owulki zdaniem lekarza.. a co się stało z tym pęcherzykiem 13 mm z lewego jajnika...? Endometrium zmalało.. pęchcerzyk znikł...
    Każde usg robi inny lekarz w pracowni usg więc nie konsultuje się wyniku.. dopiero z tym się idzie do swojego gina...tak też zrobię..
    Ale pomóżcie co to może znaczyć..?

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja dzis bylam pierwszy raz na monitoringu i mam pecherzyk w 11dc 14mm, ostatni cykl 26dni.
    W czwartek mam przyjsc i sprawdzi czy doszlo do pekniecia.

    Myslicie ze zdazy tak urosnac i kiedy zaatakowac meza? 1-2 dni przed czyli jutro i w srode?

    20140621580114.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ