X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pik Lh a pęknięcie pęcherzyka
Odpowiedz

Pik Lh a pęknięcie pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na monitoringu cyklu.

    Cykle 31 dniowe przeważnie w 16 dniu (który w tym cyklu wypadł dziś rano) pik LH (wieczorem na teście owu była jeszcze jedna kreska). Na monitoringu lekarz stwierdził, że pęcherzyk nie pękł i raczej nie ma szans, że pęknie.
    Zastanawiam się tylko czy to nie jest tak, że pęcherzyk pęka dopiero miedzy 8-36h po piku na teście i czy na taką ocenę sytuacji nie było jeszcze za wcześnie?

    No chyba, że są jakieś inne wskazania mówiące o tym, że jajeczko już nie pęknie (np. jego wielkość).

    I jak to jest z wielkością jajeczka bo na wydruku napisane jest 1 D 2.26cm i 2 D 2.10cm no ale nie ma ono przecież ponad 2 cm :)

    Z góry dziękuje za odpowiedz :)

    O dziecko staramy się od ponad roku, mieliśmy nawet wskazania do IVF gdyż mój partner cierpiał na oligospermię ciężką (od m-czy szukaliśmy jej przyczyny). Na szczęście ostatnio stał się cud i wyniki badań z zeszłego tyg. wykazały, że wszystkie parametry nasienia wróciły do normy :)
    Ja jestem już po HSG, od pół roku stosuje CLO a to mój 1 monitoring cyklu (i 3 usg w tym monitoringu).

    PS to mój pierwszy post na forum więc w razie czego proszę o wyrozumiałość ;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:32

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk pęka zazwyczaj między 18-28 mm, wg mojego gina idealny wymiar to 24-25 mm czyli 2,4-2,5 cm. Jeśli u Ciebie dziś było 2,26 i 2,1 i dziś test owu wyszedł pozytywny to wg mnie wsio ok i owulę powinnaś mieć w ciągu tych 8-36h.
    Gin tylko na podstawie tej wielkości pęchola powiedział, że już nie pęknie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:37

  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Magda:)Powiem szczerze ze ciezko cokolwiek powiedziec ile nas tu jest tyle problemów:)u mnie dzis 15dc wczoraj pęcherzyk miała 24mm owulka powinna byc wczoraj ale czy była nie mam pojecia jutro kolejny monitoring co sie dzieje a jak nie to pregnyl ne pekniecie ehh...skomplikowane to wszystko

    Morena lubi tę wiadomość

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mam pojęcia na jakiej podstawie. Wydawało mi się, że jedyne czym się kierował to był dzisiejszy pik na teście i fakt, że pęcherzyk na USG jeszcze był cały. Na pytanie czy aby nie za wcześnie na pękniecie pęcherzyka i czy nie powinnam powtórzyć USG nic nie odpowiedział.. miał operację i nie mógł już dłużej rozmawiać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:45

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Pęcherzyk pęka zazwyczaj między 18-28 mm, wg mojego gina idealny wymiar to 24-25 mm czyli 2,4-2,5 cm. Jeśli u Ciebie dziś było 2,26 i 2,1 i dziś test owu wyszedł pozytywny to wg mnie wsio ok i owulę powinnaś mieć w ciągu tych 8-36h.
    Gin tylko na podstawie tej wielkości pęchola powiedział, że już nie pęknie?


    Juz Agus lubie Twojego gina daje mi wiare i nadzieje skoro mój ma 24mm to moze beda jeszcze z tego dzieci

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia ja w pn byłam na monitoringu miał 24 mm, w pt na kontroli był płyn w zatoce. Wg wykresu owulka była we wt.
    Nie wiem czy lubisz - tak jak pisałam on niechętny na leki, więc nie wiem czy mi pregnyl da :P

    Magda dziwny Twój gin. Pęchol masz idealny do owulki. A może on myślał, że skoro test owu Ci wyszedł pozytywny to znaczy, że owulka powinna już być? Bo mój dopiero ode mnie się dowiedział, że test wychodzi dodatni PRZED a nie PO owulacji :P
    Mierzysz temp? Może wybierz się na kontrolę w pn np i będziesz wiedziała co i jak :)

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    A może on myślał, że skoro test owu Ci wyszedł pozytywny to znaczy, że owulka powinna już być? Bo mój dopiero ode mnie się dowiedział, że test wychodzi dodatni PRZED a nie PO owulacji :P
    Mierzysz temp? Może wybierz się na kontrolę w pn np i będziesz wiedziała co i jak :)

    No właśnie też mi to przyszło do głowy... ale czy to możliwe, żeby specjalista nie widział jak działają testy owu i co oznacza pik LH? :)

    Niestety nie mierzę temperatury.. jakoś nie mogłam się zmobilizować po tym jak stopniowo traciłam nadzieje, po wynikach nasienia mojego partnera i kolejnych niechcianych miesiączkach.
    Teraz nadzieja znów wróciła więc pewnie zacznę ją mierzyć :)

    Dostałam też dzisiaj receptę na progenyl i metformax 500 - oba na podstawie tego jednego monitoringu.

    Zapomniałam dodać.. endometrium też podobno za cienkie (dziś miało 0,75cm mimo, że od kilku dni zapycham się orzechami popijanymi czerwonym winem) :(

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0,75??to chyba nie za bardzo mozliwe to nie ma nawet 1mm ????moze mialas na mysli 7i pol cm predzej

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym bądź razie fajnie, że chociaż Wy dajecie nadzieje, bo po dzisiejszym wyjściu ze szpitala znów mi się wszystkiego odechciało :/

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    0,75??to chyba nie za bardzo mozliwe to nie ma nawet 1mm ????moze mialas na mysli 7i pol cm predzej

    Hmm.. na wydruku jest napisane 1 D 0,75 cm

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda78 wrote:
    Hmm.. na wydruku jest napisane 1 D 0,75 cm
    masz 7 i pol mm zle napisalam to fakt na endo duzo za malo niestety

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy tak cienkim endo nie ma szans na zagniezdzenie zarodka niestety....popytaj dziewczyn ale mysle ze plastry na endo powinnas brac w 1szej fazie cyklu i to musowo

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kap co Ty gadasz - 8 mm endo to jest ok :)
    Jesli chodzi o grubosc endometrium w okolicy owulacji to najbardziej optymalny jest wynik 10mm, zródła podają rożne normy gdzie dolna granica to właśnie 8mm nawet 6mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 16:27

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moj gin gadal ze ponizej 8 i pol mm moga sie zdarzac plamienia i krwawienia i mozna nie donosic..hmmmm

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam oststnio 9 i pol mm i mowil ze najlepsze endo jest w tych granicach by utrzymac bezproblemowo ciaze bo jak sie miewa ciensze przy clo mozna miec problemy z jego scienczeniem wiec juz sama nie wiem

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale zagnieżdżenie jest możliwe. Czytam teraz i laski nawet z 6 mm były w ciąży

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba go przyatakuje nast razem o to endo zeby sie ejszcze uoewnic ale pytalam siedokladnie o to bo wiedzialam ze laski z edno mialy problemy przy clo..i on mi tak powiedzial....ale skoro ponizej 8 jest ok to tylko sie cieszyc

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gadal ze zagniezdzenie jest malo prawdopodobne...moze uprzedzal mnie zeby za wczesnie sie ciaza nie sugerowac w razie czego??no nic az mi to humorek poprawilo hje hje hje

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok 10 to jest już super, taki wymiar idealny ponoć :)

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze... znów mam nadzieje (chociaż 15 min temu ponownie ją straciłam :D)

    aga.just lubi tę wiadomość

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ