X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Pik Lh a pęknięcie pęcherzyka
Odpowiedz

Pik Lh a pęknięcie pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na monitoringu cyklu.

    Cykle 31 dniowe przeważnie w 16 dniu (który w tym cyklu wypadł dziś rano) pik LH (wieczorem na teście owu była jeszcze jedna kreska). Na monitoringu lekarz stwierdził, że pęcherzyk nie pękł i raczej nie ma szans, że pęknie.
    Zastanawiam się tylko czy to nie jest tak, że pęcherzyk pęka dopiero miedzy 8-36h po piku na teście i czy na taką ocenę sytuacji nie było jeszcze za wcześnie?

    No chyba, że są jakieś inne wskazania mówiące o tym, że jajeczko już nie pęknie (np. jego wielkość).

    I jak to jest z wielkością jajeczka bo na wydruku napisane jest 1 D 2.26cm i 2 D 2.10cm no ale nie ma ono przecież ponad 2 cm :)

    Z góry dziękuje za odpowiedz :)

    O dziecko staramy się od ponad roku, mieliśmy nawet wskazania do IVF gdyż mój partner cierpiał na oligospermię ciężką (od m-czy szukaliśmy jej przyczyny). Na szczęście ostatnio stał się cud i wyniki badań z zeszłego tyg. wykazały, że wszystkie parametry nasienia wróciły do normy :)
    Ja jestem już po HSG, od pół roku stosuje CLO a to mój 1 monitoring cyklu (i 3 usg w tym monitoringu).

    PS to mój pierwszy post na forum więc w razie czego proszę o wyrozumiałość ;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:32

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk pęka zazwyczaj między 18-28 mm, wg mojego gina idealny wymiar to 24-25 mm czyli 2,4-2,5 cm. Jeśli u Ciebie dziś było 2,26 i 2,1 i dziś test owu wyszedł pozytywny to wg mnie wsio ok i owulę powinnaś mieć w ciągu tych 8-36h.
    Gin tylko na podstawie tej wielkości pęchola powiedział, że już nie pęknie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:37

  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Magda:)Powiem szczerze ze ciezko cokolwiek powiedziec ile nas tu jest tyle problemów:)u mnie dzis 15dc wczoraj pęcherzyk miała 24mm owulka powinna byc wczoraj ale czy była nie mam pojecia jutro kolejny monitoring co sie dzieje a jak nie to pregnyl ne pekniecie ehh...skomplikowane to wszystko

    Morena lubi tę wiadomość

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mam pojęcia na jakiej podstawie. Wydawało mi się, że jedyne czym się kierował to był dzisiejszy pik na teście i fakt, że pęcherzyk na USG jeszcze był cały. Na pytanie czy aby nie za wcześnie na pękniecie pęcherzyka i czy nie powinnam powtórzyć USG nic nie odpowiedział.. miał operację i nie mógł już dłużej rozmawiać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 15:45

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Pęcherzyk pęka zazwyczaj między 18-28 mm, wg mojego gina idealny wymiar to 24-25 mm czyli 2,4-2,5 cm. Jeśli u Ciebie dziś było 2,26 i 2,1 i dziś test owu wyszedł pozytywny to wg mnie wsio ok i owulę powinnaś mieć w ciągu tych 8-36h.
    Gin tylko na podstawie tej wielkości pęchola powiedział, że już nie pęknie?


    Juz Agus lubie Twojego gina daje mi wiare i nadzieje skoro mój ma 24mm to moze beda jeszcze z tego dzieci

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia ja w pn byłam na monitoringu miał 24 mm, w pt na kontroli był płyn w zatoce. Wg wykresu owulka była we wt.
    Nie wiem czy lubisz - tak jak pisałam on niechętny na leki, więc nie wiem czy mi pregnyl da :P

    Magda dziwny Twój gin. Pęchol masz idealny do owulki. A może on myślał, że skoro test owu Ci wyszedł pozytywny to znaczy, że owulka powinna już być? Bo mój dopiero ode mnie się dowiedział, że test wychodzi dodatni PRZED a nie PO owulacji :P
    Mierzysz temp? Może wybierz się na kontrolę w pn np i będziesz wiedziała co i jak :)

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    A może on myślał, że skoro test owu Ci wyszedł pozytywny to znaczy, że owulka powinna już być? Bo mój dopiero ode mnie się dowiedział, że test wychodzi dodatni PRZED a nie PO owulacji :P
    Mierzysz temp? Może wybierz się na kontrolę w pn np i będziesz wiedziała co i jak :)

    No właśnie też mi to przyszło do głowy... ale czy to możliwe, żeby specjalista nie widział jak działają testy owu i co oznacza pik LH? :)

    Niestety nie mierzę temperatury.. jakoś nie mogłam się zmobilizować po tym jak stopniowo traciłam nadzieje, po wynikach nasienia mojego partnera i kolejnych niechcianych miesiączkach.
    Teraz nadzieja znów wróciła więc pewnie zacznę ją mierzyć :)

    Dostałam też dzisiaj receptę na progenyl i metformax 500 - oba na podstawie tego jednego monitoringu.

    Zapomniałam dodać.. endometrium też podobno za cienkie (dziś miało 0,75cm mimo, że od kilku dni zapycham się orzechami popijanymi czerwonym winem) :(

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0,75??to chyba nie za bardzo mozliwe to nie ma nawet 1mm ????moze mialas na mysli 7i pol cm predzej

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym bądź razie fajnie, że chociaż Wy dajecie nadzieje, bo po dzisiejszym wyjściu ze szpitala znów mi się wszystkiego odechciało :/

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    0,75??to chyba nie za bardzo mozliwe to nie ma nawet 1mm ????moze mialas na mysli 7i pol cm predzej

    Hmm.. na wydruku jest napisane 1 D 0,75 cm

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda78 wrote:
    Hmm.. na wydruku jest napisane 1 D 0,75 cm
    masz 7 i pol mm zle napisalam to fakt na endo duzo za malo niestety

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy tak cienkim endo nie ma szans na zagniezdzenie zarodka niestety....popytaj dziewczyn ale mysle ze plastry na endo powinnas brac w 1szej fazie cyklu i to musowo

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kap co Ty gadasz - 8 mm endo to jest ok :)
    Jesli chodzi o grubosc endometrium w okolicy owulacji to najbardziej optymalny jest wynik 10mm, zródła podają rożne normy gdzie dolna granica to właśnie 8mm nawet 6mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 16:27

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moj gin gadal ze ponizej 8 i pol mm moga sie zdarzac plamienia i krwawienia i mozna nie donosic..hmmmm

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam oststnio 9 i pol mm i mowil ze najlepsze endo jest w tych granicach by utrzymac bezproblemowo ciaze bo jak sie miewa ciensze przy clo mozna miec problemy z jego scienczeniem wiec juz sama nie wiem

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale zagnieżdżenie jest możliwe. Czytam teraz i laski nawet z 6 mm były w ciąży

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba go przyatakuje nast razem o to endo zeby sie ejszcze uoewnic ale pytalam siedokladnie o to bo wiedzialam ze laski z edno mialy problemy przy clo..i on mi tak powiedzial....ale skoro ponizej 8 jest ok to tylko sie cieszyc

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gadal ze zagniezdzenie jest malo prawdopodobne...moze uprzedzal mnie zeby za wczesnie sie ciaza nie sugerowac w razie czego??no nic az mi to humorek poprawilo hje hje hje

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok 10 to jest już super, taki wymiar idealny ponoć :)

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze... znów mam nadzieje (chociaż 15 min temu ponownie ją straciłam :D)

    aga.just lubi tę wiadomość

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ