X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Plamienia około owulacyjne 🤔
Odpowiedz

Plamienia około owulacyjne 🤔

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madzigaw88 Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 16 listopada 2023, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej szukam wszędzie i dostaję sprzeczne informacje 😩
    Czy macie dziewczyny plamienia około owulacyjne lub owulacyjne?
    W tym roku skończyłam w lipcu 35 lat w sierpniu 2022 urodziłam córeczkę.
    @ regularną po porodzie dostałam już 4 miesiące po porodzie co 26-30 dni .
    W maju w połowie cyklu dostałam pierwszy raz plamień te akurat były mleczno- różowe z lekkim bólem jajnika bez śluzu płodnego testy owu wskazywały owulacje, trwały 2,5 dnia i równe 14 dni później była @
    Kolejne miałam takie w czerwcu trwające 3 dni i tu akurat po 15 dniach była @ byłam u dr który stwierdził że nic nie oznaczają takie plamienia i to przez to że mała jest na kp 😐
    Kolejne ale już z większą ilością wodnistego śluzu i większą ilością nitek krwi miałam w sierpniu trwały 2 dni znów wizyta u dr który stwierdził że to przez to że teraz mała mało na kp tz poszła do żłobka i ma ok 12h przerwy w kp i ogólnie jej posiłki zmniejszyły się do 3-4 karmień a nawet powiedziałabym że przytuleń niż jedzenia 🙈😆 i to wina hormonów we wrześniu i październiku wogule ich nie odnotowałam za to w listopadzie powróciły wraz powiedziałabym z ogromną ilością śluzu płodnego jak białko i występowały w minimalnej ilości jako nitki krwi między śluzem( czasem jak wbijałam do czegoś jajko to w białku też pojawiały się takie nitki 🙈😆), występowały ok 30h, naczytałam się że to może być plamienie owulacyjne chodź mój lekarz wzrusza ramionami i stwierdza że nie ma czegoś takiego i nic to nie znaczy i to hormony że mam przyjść po tabletki antykoncepcyjne na co najmniej 3 miesiące 😡 żeby przestało to plamienie występować a nie chcę ich bo starajmy się z mężem już od maja intensywnie o kolejne dzidzi chodź narazie bezowocnie 😞😞😞 z nadzieją że teraz w listopadzie z tym śluzem który się pojawił będzie kolejna bejba na co tak okropnie liczę🤪
    Dziewczyny powiedzcie mi a ja to jest u was występują u was takie plamienia i jeśli tak to wjakim czasie macie owu u mnie w tym cyklu w dniu wystąpienia tego śluzu był pik na wykresie też pokazuje tz 09.11 ok 11.00 pojawiło się bardzo dużo tego śluzu zrobiłam test owu był pozytywny wcześniejsze 4 dni negatywne więc wychodziło jak by owu była w 13dc🤔🤔🤔
    Czy wy macie takie plamienia, występują w trakcie owu? Przed? Po? Bo już zgłupiałam alebo mój dr koniecznie chcę mi wcisnąć tabletki bo ciągle do gabinetu przychodzą różni przedstawiciele i z tą te jego gadanie 😐
    Czy w trakcie takich anomalii 🤪 łatwiej było zajść w ciążę?
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bo już nie wiem co mam myśleć i czy może jednak zgodzić się na te tapet 😞

    Kocham być mamą 🥰
  • Natalia28 Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 28 listopada 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzigaw88 wrote:
    Hej szukam wszędzie i dostaję sprzeczne informacje 😩
    Czy macie dziewczyny plamienia około owulacyjne lub owulacyjne?
    W tym roku skończyłam w lipcu 35 lat w sierpniu 2022 urodziłam córeczkę.
    @ regularną po porodzie dostałam już 4 miesiące po porodzie co 26-30 dni .
    W maju w połowie cyklu dostałam pierwszy raz plamień te akurat były mleczno- różowe z lekkim bólem jajnika bez śluzu płodnego testy owu wskazywały owulacje, trwały 2,5 dnia i równe 14 dni później była @
    Kolejne miałam takie w czerwcu trwające 3 dni i tu akurat po 15 dniach była @ byłam u dr który stwierdził że nic nie oznaczają takie plamienia i to przez to że mała jest na kp 😐
    Kolejne ale już z większą ilością wodnistego śluzu i większą ilością nitek krwi miałam w sierpniu trwały 2 dni znów wizyta u dr który stwierdził że to przez to że teraz mała mało na kp tz poszła do żłobka i ma ok 12h przerwy w kp i ogólnie jej posiłki zmniejszyły się do 3-4 karmień a nawet powiedziałabym że przytuleń niż jedzenia 🙈😆 i to wina hormonów we wrześniu i październiku wogule ich nie odnotowałam za to w listopadzie powróciły wraz powiedziałabym z ogromną ilością śluzu płodnego jak białko i występowały w minimalnej ilości jako nitki krwi między śluzem( czasem jak wbijałam do czegoś jajko to w białku też pojawiały się takie nitki 🙈😆), występowały ok 30h, naczytałam się że to może być plamienie owulacyjne chodź mój lekarz wzrusza ramionami i stwierdza że nie ma czegoś takiego i nic to nie znaczy i to hormony że mam przyjść po tabletki antykoncepcyjne na co najmniej 3 miesiące 😡 żeby przestało to plamienie występować a nie chcę ich bo starajmy się z mężem już od maja intensywnie o kolejne dzidzi chodź narazie bezowocnie 😞😞😞 z nadzieją że teraz w listopadzie z tym śluzem który się pojawił będzie kolejna bejba na co tak okropnie liczę🤪
    Dziewczyny powiedzcie mi a ja to jest u was występują u was takie plamienia i jeśli tak to wjakim czasie macie owu u mnie w tym cyklu w dniu wystąpienia tego śluzu był pik na wykresie też pokazuje tz 09.11 ok 11.00 pojawiło się bardzo dużo tego śluzu zrobiłam test owu był pozytywny wcześniejsze 4 dni negatywne więc wychodziło jak by owu była w 13dc🤔🤔🤔
    Czy wy macie takie plamienia, występują w trakcie owu? Przed? Po? Bo już zgłupiałam alebo mój dr koniecznie chcę mi wcisnąć tabletki bo ciągle do gabinetu przychodzą różni przedstawiciele i z tą te jego gadanie 😐
    Czy w trakcie takich anomalii 🤪 łatwiej było zajść w ciążę?
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi bo już nie wiem co mam myśleć i czy może jednak zgodzić się na te tapet 😞

    Hej. W trakcie owulacji dochodzi do uwolnienia komórki jajowej z pęcherzyka Grafa. Gdy ten pęcherzyk pęka, to wraz z komórką jajową wydostaje się z niego płyn. Ten płyn może podrażniać ścianki macicy i w wyniku tego podrażnienia pojawi się plamienie. Ja raz miałam plamienie owulacyjne. Plamienie nie wpływa na zajście w ciążę. Podczas owulacji ważne jest, żeby był śluz płodny, bo on pomaga przedostać się plemnikom do komórki jajowej. Także moim zdaniem nie bierz tych tabletek, rób testy owulacyjne i działajcie najlepiej co drug/trzeci dzień po skończonej miesiączce. I bierz kwas foliowy bo on też jest ważny przy zapłodnieniu. Na internecie poczytaj też o witaminach wspomagających zagnieżdżenie zarodka. Chyba to witamina A ale nie jestem pewna. Na internecie na pewno są artykuły o tym bo sama jakiś czas temu to wyszukiwałam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ