X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację planowanie płci
Odpowiedz

planowanie płci

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anet90 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 27 września 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. jestem to nowa. jesli byl temat(pewnie byl) prosze o podeslanie linku. mam 4 letniego synka. bardzo chcialabym corunie. wiem .wazne aby zdrowe . tego nikt mi nie musi tlumaczyc ,bo wiem ze to najwazniejsze ,bo synek jest chory. Mimo wszystko jeśli są sposoby chciałabym zrobić co mogę by zwiekszyć szanse na córe . to bedzie nasz pierwszy cykl staran, mam zadanie utrudnione poniewaz maz jest kierowca i zjezdza praktycznie tylko na weekendy . nie kiedy jest w tygodniu na dzien . czy znacie jakies sposoby by zwiekszyc szanse na dziewczynke? podzielcie się swoimi staraniami , pomyslami i rezultatami . czytalam o dietach , kiedy. pozycje . tylko czy cos w tym prawdy? do bardziej doswiadczonych . cykle mam ok .30-31 dni . w sierpniu okres byl 17stego . w wrzesniu z powodu zmiany klimatu dostalam dopiero 22 . wiec mam koncówe. kiedy sie starac? czytalam ze po okresie. ale przeciez te pare dni to nieplodne . czy tuz przed plodnymi , czy w plodne tuz przed owulacja?

    f2w3rjjg2qu7b2qf.png

    qq873e5ekqw6f851.png
  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 29 września 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, możesz jeść, pić, ćwiczyć i robić co tam chcesz ale niestety Twój organizm na płeć bobaska wpływu nie ma :) to męskie plemniki posiadają genotyp płciowy. To od "plemnika" zależy czy będzie chłopiec czy dziewczynka:)
    Niemniej jednak są już badania i obserwacje dotyczące par starających się o dziecko i ich późniejszej płci. Wnioski są takie: plemniki XY (chłopcy) są bardziej zawsze i szybsze takie jakby nadpobudliwe. Potrzebują mniej czasu na dotarcie do komórki jajowej więc jeżeli para stara się o chłopca najlepiej współżyć w dzień owulacji. Plemniki XX (dziewczynki) są bardziej cierpliwie i wytrzymałe dlatego starając się o dziewczynkę najlepiej współżyć 2dni przed owulacją. Plemniki żyją nawet do 5dni więc te 2 sobie poczekają na komórkę jajową i ta dam - dziewczynka.
    Jeżeli bardzo chcesz córeczkę, przydałby się monitoring cyklu, żeby wstrzelić się idealnie jeszcze PRZED owulacją.
    Podsumowując: pozycjami i dietami nie możesz zaplanować płci dziecka :)
    Mam nadzieję że pomogłam i życzę powodzenia!!!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ