X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Prawidłowa wielkość pęcherzyka
Odpowiedz

Prawidłowa wielkość pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Smutnastudentka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 marca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane,
    Jestem stymulowana letrozolem: od 3 do 7 dnia cyklu brałam jedną tabletkę dziennie, w 10 dniu cyklu podczas monitoringu: 1 pęcherzyk dominujący - 13mm, w 14 dniu cyklu - 15mm, estradiol na poziomie 45 pq/ml. Czy jest jeszcze jakaś szansa na ciążę? Miesiączki mam regularne, maksymalnie jeden dzień obsunięcia się zdarzy.
    AMH 5.8
    FSH i LH w porządku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnastudentka wrote:
    Cześć kochane,
    Jestem stymulowana letrozolem: od 3 do 7 dnia cyklu brałam jedną tabletkę dziennie, w 10 dniu cyklu podczas monitoringu: 1 pęcherzyk dominujący - 13mm, w 14 dniu cyklu - 15mm, estradiol na poziomie 45 pq/ml. Czy jest jeszcze jakaś szansa na ciążę? Miesiączki mam regularne, maksymalnie jeden dzień obsunięcia się zdarzy.
    AMH 5.8
    FSH i LH w porządku

    Owulacja może się przesunąć w każdym cyklu, wystarczy jakieś zaburzenie, stres lub nawet niewielka infekcja i jest obsuwa z owulką. Ale fakt, że estradiol masz bardzo niski. Wybierz się na badanie estradiolu za kilka dni bo może faktycznie ta owulka się przesunie. Trzymam kciuki, żeby mimo wszystko się odbyła w tym cyklu 🤞❤️🙂

  • Smutnastudentka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 marca 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Owulacja może się przesunąć w każdym cyklu, wystarczy jakieś zaburzenie, stres lub nawet niewielka infekcja i jest obsuwa z owulką. Ale fakt, że estradiol masz bardzo niski. Wybierz się na badanie estradiolu za kilka dni bo może faktycznie ta owulka się przesunie. Trzymam kciuki, żeby mimo wszystko się odbyła w tym cyklu 🤞❤️🙂

    Dziękuje za słowa otuchy, a czy może mogłabyś mi podać jakieś przybliżone wartości estradiolu, które powinnam mieć? Lub jakie są normy podczas cyklu? Próbuje się tego dokopać w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć 😞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnastudentka wrote:
    Dziękuje za słowa otuchy, a czy może mogłabyś mi podać jakieś przybliżone wartości estradiolu, które powinnam mieć? Lub jakie są normy podczas cyklu? Próbuje się tego dokopać w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć 😞

    https://zapodaj.net/bc0fbb6e990d3.jpg.html
    normy dla estradiolu w czasie cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    https://zapodaj.net/bc0fbb6e990d3.jpg.html
    normy dla estradiolu w czasie cyklu

    Na ten estradiol pójdź za około 5 dni. Pęcherzyk rośnie ci 1 mm co 2 dni, to jeszcze kilka dni przed tobą

  • Smutnastudentka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Na ten estradiol pójdź za około 5 dni. Pęcherzyk rośnie ci 1 mm co 2 dni, to jeszcze kilka dni przed tobą
    Tylko właśnie ja mam cykle 29 dniowe, i tak późni bym miała owulacje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnastudentka wrote:
    Tylko właśnie ja mam cykle 29 dniowe, i tak późni bym miała owulacje?

    Może być to cykl bezowulacyjny. Jednak jeśli owulacja ci się przesunie to cykl ci się wydłuży, lub skrócisz sobie fazę lutealną. Może na wszelki wypadek po monitoringu po owulacji porozmawiaj z ginekolog o tej sytuacji, może przepisze ci progesteron na przedłużenie fazy lutealnej.
    Ja z własnego doświadczenia powiem ci, że zawsze miałam max 13 dc owu, a w ostatnim cyklu owu była dopiero w 19 dc bo byłam chora. Cykl miałam o 2 dni dłuższy niż zwykle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2022, 11:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rób też testy owulacyjne sobie, będziesz wiedziała czy owulka się zbliża

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 10 marca 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnastudentka wrote:
    Tylko właśnie ja mam cykle 29 dniowe, i tak późni bym miała owulacje?
    Ja mam dokładnie taka sama sytuacje jak Ty i to są cykle bezowulacyjne. Estradiol w 10 dniu powinien być co najmniej około 100. A w okolicach owulacji czyli 14-16 dzień 250-300.
    Ja już znam na pamięć te wartości bo nie mam owulacji w ogóle. Wszystko wywołuje lekami.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ