X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację problem z zajsciem w ciaze
Odpowiedz

problem z zajsciem w ciaze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • camerpn242 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nazywam sie Iwona mam 33 lata.Od miesiaca staramy sie wraz z chlopakiem o dziecko.Kochamy sie bez zadnych zabezpieczen, on zawsze konczy w srodku I nic.Dodam ze mialam zalozona spirale przez 5 lat poniewaz p.o. porodzie chcialam sie zabezpieczyc.Spirale wyjecham 30 grudnia.Od tamtej pory nie stosuje zadnych zabezpieczen,kochamy sie co 2 dzien I nic.Czy mozliwe ze nie mam owulacji po spirali???,moze temu nie moge zajsc w ciaze, prosze pomozcie

    problem z zajsciem w ciaze p.o. wyjeciu wkladki hormonalnej
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 16 lutego 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIesiąc czasu to jest nic, ja się staram 13 miesiecy i też sie nie udaje... Na Twoim miejscu poszłabym do gin i z nią porozmawiała, na forum znajdziesz wątki gdzie dziewczyny nie mialy problemów z pierwsza ciąże a w drugą czy kolejną nie mogą zajść.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 16 lutego 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiąc to trochę krótko. W przypadku, gdy nie ma żadnych problemów zajście w ciąże moze trwać pół roku. O problemach można mowić po roku. Aczkolwiek badania jak najbardziej można a nawet trzeba robic wcześniej.
    Ostatnio oglądałam w telewizji śniadaniowej wywiad z ginekologiem, który twierdził ze tak na prawdę jeden na pięć cykli u kobiety jest tym z którego powstaje ciąża.
    Pozostaje mieć nadzieje ;-)

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • camerpn242 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 lutego 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny za rade.Moze widocznie as krotko trzeba poczekac.Apropo lekarza pytalam she w grudniu czy p.o. wyjeciu spirali bede musialam odczekac pare cykli mowil ze nie mozna sie starac odrazu...widocznie nie u kazdej tak jest...

    problem z zajsciem w ciaze p.o. wyjeciu wkladki hormonalnej
  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 16 lutego 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda stosowałam plastry, do tego częste antybiotyki w związku z infekcjami pecherza i miałam problemy ze śluzem. Stosuje wiesiołka, chociaż zauważyłam, że dużo lepsze działanie ma siemię lniane. Przynajmniej w moim wypadku :-) a olej lniany można brać niezależnie od cyklu, wiesiołka do owulacji.
    Możesz spróbować pić miovarian/ inofem bądź inny podobny, co prawda polecamy przy pcos ale dobrze działa na jajniki ( ja zamawiałam na Allegro w dużo lepszej cenie niż w aptece)
    Wypróbuj testy owulacyjne, mierz temperaturę ( z tym akurat mam problem)

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 17 lutego 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    camerpn242 wrote:
    Witam nazywam sie Iwona mam 33 lata.Od miesiaca staramy sie wraz z chlopakiem o dziecko.Kochamy sie bez zadnych zabezpieczen, on zawsze konczy w srodku I nic.Dodam ze mialam zalozona spirale przez 5 lat poniewaz p.o. porodzie chcialam sie zabezpieczyc.Spirale wyjecham 30 grudnia.Od tamtej pory nie stosuje zadnych zabezpieczen,kochamy sie co 2 dzien I nic.Czy mozliwe ze nie mam owulacji po spirali???,moze temu nie moge zajsc w ciaze, prosze pomozcie


    Ja tez odstawiłam 18 stycznia tabletki i staramy się o maluszka z tym, ze może tak być , ze po odstawieniu cykl jest bezowulacyjny. Tak czytalam. Organizm musi "wskoczyć" na odpowiedni tor po odstawieniu.
    Jak się czujesz po zaprzestaniu używania środkow antykoncepcyjnych?
    Robisz testy owulacyjne? Tak mozesz latwo sprawdzić czy owulacja jest. Mierzysz temperaturę ? To bardzo ważne aby zaobserwować co sie dzieje.
    Ja robiąc testy owulacyjne po odstawieniu miałam 2 razy w cyklu owulacje. Tak pokazał test aczkolwiek testy tez sie mylą.
    Wiem jedno po odstawieniu nie zawsze zachodzi sie odrazu w ciąże mimo, iż podobno jest bardzo duża szansa.
    Mam nadzieję, ze szybko się Wam uda tak jak i nam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 09:04

    mkwia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ