X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Progesteron 6,47
Odpowiedz

Progesteron 6,47

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylabym bardzo wdzieczna za interpretacje mojego wyniku progesteronu 6,47 ng/ml. Badanie mialam w 22dc, 20 dc miałam pecherzyk owu. 23mm , takze badanie bylo 2-3 dni po owulacji.

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • LuckyMe Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki był plan jednak owulacja mi sie przesunęła :(

    Aniołek 9/2014 [*]

    3jgxe6hhf4nd2mmr.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 5 lutego 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam zlecone badania hormonów m.in progesteronu i lekarz mi powiedział, że nie ma znaczenia dzień w jakim będę robić, ponieważ normy przypisane są do konkretnych faz cyklu i na tej podstawie ocenia się prawidłowy poziom hormonów. A to lekarz z dużym doświadczeniem, ginekolog-położnik, z tytułem doktora nauk medycznych, to niby powinien się znać... Ale już sama nie wiem co myśleć. Po prostu zgłupiałam, ale przecież nie będę się z nim kłócić.:(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    A ja mam zlecone badania hormonów m.in progesteronu i lekarz mi powiedział, że nie ma znaczenia dzień w jakim będę robić, ponieważ normy przypisane są do konkretnych faz cyklu i na tej podstawie ocenia się prawidłowy poziom hormonów. A to lekarz z dużym doświadczeniem, ginekolog-położnik, z tytułem doktora nauk medycznych, to niby powinien się znać... Ale już sama nie wiem co myśleć. Po prostu zgłupiałam, ale przecież nie będę się z nim kłócić.:(

    normy są podane dla poszczególnych faz cyklu ale mimo to jeśli zbadasz progesteron w I fazie albo pod koniec II fazy to wynik nic Ci nie powie o jego poziomie i o owulacji. Musi być zmierzony 7dpo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 13:16

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli najlepiej byłoby iść na monitoring do ginekologa, bo tylko to w 100% da mi potwierdzenie daty owulacji i później umówić się na badanie na 7dpo? Dobrze zrozumiałam? ;)Z tego co widzę na swoim wykresie, jestem umówiona na badanie jeszcze przed owulacją (oczywiście nie dam sobie głowy uciąć, bo u mnie to z ovulacją różnie bywa). Czyli i wynik, i badanie są po prostu bez sensu? Pozdrawiam :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na monitoring najlepiej isc 2-3 dni przed owulacją zeby sprawdzic czy pęcherzyk dominujący jest dojrzały a potem 1-2 dni po podejrzeniu owulacji zeby sprawdzić czy faktycznie była :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ