X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację progesteron wyniki
Odpowiedz

progesteron wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 4 maja 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój progesteron w 20 dniu cyklu to 16,50. Norma fazy lutealnej to 1.2-15.9. Moje cykle sa różne 23-25 dni. Proszę o interpretacje.

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 5 maja 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W normie. Warto sprawdzić 3 dni w cyklu. U mnie był ładny na poziomie 23, a okazało się że 2 dni później spadał o połowę i tak co 2 dni.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawowe terminy co i kiedy badać. Krótki opis jak powinno być i o czym mogą świadczyć nieprawidłowości.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab086c314b98.jpg

    Frufru lubi tę wiadomość

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 103 86

    Wysłany: 28 września 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś rano zrobiłam badanie progesteronu - moj wynik to 15,380 ng/ml ale to labolatorium ma chyba dziwne normy ... oto one f. folikularna 0,057 - 0,893 środek cyklu 0,121 - 12 f. lutealna 1,83 - 23,9 po menopauzie 0,05 - 0,126 w internecie wszędzie normy są zupełnie inne....
    0,07–1,25 ng/ml – w okresie menopauzy,
    0,28–0,72 ng/ml – podczas fazy folikularnej,
    0,64–1,63 ng/ml – podczas okresu okołoowulacyjnego,
    4,71–18,0 ng/ml – podczas fazy lutealnej.
    Stąd moje pytanie ....czy moj wynik jest prawidłowy?
    Staramy się z mężem o ciąże (pierwsza zakończona poronieniem) tydzień temu prawdopodobnie była owulacja...

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik świadczy o tym że owulacji faktycznie była ;)
    Moja rada-trzymaj się norm danego laboratorium a nie internetowych. Oni mają wykalibrowane po swojemu i wg tego są wyniki.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ