X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Proszę o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Proszę o pomoc w interpretacji wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 15 marca 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane staram się o dzidziusia a dopiero zaczęłam się obserwować i szczerze mówiąc nie wiem, czy w tym cyklu mogłam mieć owulke albo czy mogę ją jeszcze mieć? Dzięki za wszelkie rady i uwagi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 23:45

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 16 marca 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na Ovu :)

    Skoku temperatury nie widać. Co do pozytywnych testów owulacyjnych być może błędnie je interpretujesz - możesz opisać co zobaczyłaś na tych testach?

  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za powitanie i odpowiedź :)

    Jeżeli chodzi o testy to widziałam mnóstwo cienkich linii przecinających się w taki sposób, że tworzyły wzory przypominające liście paproci a część z nich tworzyła jakby kształt płatków śniegu. W poprzednim cyklu nie miałam jeszcze Afrodyty i stosowałam testy z moczu. W dniu kiedy pojawiły się dwie grube kreski i w kolejnym dniu mocno się przytulaliśmy z mężem, ale niestety nieskutecznie. Ogólnie obserwuję zarówno miękkość szyjki, jej rozpulchnienie otwarcie i ciągnący się śluz, ale dochodzę do wniosku, że to niestety nie wskazuje żebym miała owulację. Będę wdzięczna za każdą uwagę i wskazówki.

    Pozdrawiam :)

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czyli testy wykonujesz z mikroskopem - myślałam, że paskowe :) Niestety nie dojdziesz w ten sposób na 100% czy owulacja wystąpiła - ja na Twoim miejscu poszłabym w drugiej części cyklu na USG, aby zobaczyć czy doszło do owulacji - to jedyna metoda dająca pewność.

  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednym słowem powinnam już się zapisać do lekarza na USG.
    A Twoim zdaniem, które testy są bardziej wiarygodne: te na ślinę, czy raczej paskowe?
    Dzięki, że mam z kim pogadać o swoich dylematach :)

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani jedne ani drugie nie są zbyt wiarygodne. Ale podobno mikroskop owulacyjny jest bardziej wiarygodny od paskowych - jednak nie stosowałam, więc nie potwierdzę.

  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jedynym 100% potwierdzeniem, że testy dały prawidłowy wynik i zielone światło dla działania jest mała fasolka :) Powinnam sama to wiedzieć, ale szukam każdego możliwego punktu zaczepienia :( No nic muszę się zebrać w sobie i patrzeć pozytywnie :)
    Dziękuję, za Twoje wsparcie i wiedzę.

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ