Forum W oczekiwaniu na owulację Proszę o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Proszę o pomoc w interpretacji wykresu

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CzekającaMama Autorytet

Wysłany: 15 marca 2015, 23:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane staram się o dzidziusia a dopiero zaczęłam się obserwować i szczerze mówiąc nie wiem, czy w tym cyklu mogłam mieć owulke albo czy mogę ją jeszcze mieć? Dzięki za wszelkie rady i uwagi.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2015, 23:45

CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • _sky_ Przyjaciółka

Wysłany: 16 marca 2015, 09:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na Ovu :)

Skoku temperatury nie widać. Co do pozytywnych testów owulacyjnych być może błędnie je interpretujesz - możesz opisać co zobaczyłaś na tych testach?

Wysłany: 16 marca 2015, 11:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za powitanie i odpowiedź :)

Jeżeli chodzi o testy to widziałam mnóstwo cienkich linii przecinających się w taki sposób, że tworzyły wzory przypominające liście paproci a część z nich tworzyła jakby kształt płatków śniegu. W poprzednim cyklu nie miałam jeszcze Afrodyty i stosowałam testy z moczu. W dniu kiedy pojawiły się dwie grube kreski i w kolejnym dniu mocno się przytulaliśmy z mężem, ale niestety nieskutecznie. Ogólnie obserwuję zarówno miękkość szyjki, jej rozpulchnienie otwarcie i ciągnący się śluz, ale dochodzę do wniosku, że to niestety nie wskazuje żebym miała owulację. Będę wdzięczna za każdą uwagę i wskazówki.

Pozdrawiam :)

CzekającaMama
  • _sky_ Przyjaciółka

Wysłany: 16 marca 2015, 11:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czyli testy wykonujesz z mikroskopem - myślałam, że paskowe :) Niestety nie dojdziesz w ten sposób na 100% czy owulacja wystąpiła - ja na Twoim miejscu poszłabym w drugiej części cyklu na USG, aby zobaczyć czy doszło do owulacji - to jedyna metoda dająca pewność.

Wysłany: 16 marca 2015, 12:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednym słowem powinnam już się zapisać do lekarza na USG.
    A Twoim zdaniem, które testy są bardziej wiarygodne: te na ślinę, czy raczej paskowe?
    Dzięki, że mam z kim pogadać o swoich dylematach :)

CzekającaMama
  • _sky_ Przyjaciółka

Wysłany: 16 marca 2015, 12:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani jedne ani drugie nie są zbyt wiarygodne. Ale podobno mikroskop owulacyjny jest bardziej wiarygodny od paskowych - jednak nie stosowałam, więc nie potwierdzę.

Wysłany: 16 marca 2015, 12:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jedynym 100% potwierdzeniem, że testy dały prawidłowy wynik i zielone światło dla działania jest mała fasolka :) Powinnam sama to wiedzieć, ale szukam każdego możliwego punktu zaczepienia :( No nic muszę się zebrać w sobie i patrzeć pozytywnie :)
    Dziękuję, za Twoje wsparcie i wiedzę.

CzekającaMama
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ