X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Przerośnięty pęcherzyk
Odpowiedz

Przerośnięty pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, na monitoringu miałam dwa pecherzyki z czego lekarz powiedział mi ze jeden jest przerośnięty i nieprawidłowych wymiarów i nic z niego nie będzie a drugi jest ok. O tym przerośniętym lekarz wspominał ze może być pozostałością po poprzednim cyklu w którym nie miałam owu.Po ovitrelle pękły oba. Czy samo pęknięcie tego za dużego pęcherzyka oznacza ze uwolniła się z niego komórka jajowa czy zawsze z pękniętego pęcherzyka się uwalnia ? Jak to jest w praktyce z tymi przerośniętymi pęcherzykami ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2021, 18:06

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa..
    Monitoruje cykl i w prawym jajniku mam od jakiegoś czasu zawsze pęcherzyk 17mm oraz drugi rosnący.
    Czy ten jeden to może być luf oraz czy może być przeszkoda w zapłodnieniu drugiego pęcherzyka owulacyjnego?

    Andzia35 a jakie ma wymiary ten przerośnięty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2021, 18:34

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka był dość duży ok 3 cm i oprócz niego był drugi 22 mm. Lekarz mówił ze z niego nic nie będzie ale okazało się na monitoringu po owulacji ze pękły jednak oba.. byłam stymulowana clo 1 cykl a w poprzednim cyklu nie miałam owu. Teraz siedzę jak na szpilkach każdy dzień :) A tobie coś gin mówił o tym dużym pęcherzyku ?

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Sesyjka był dość duży ok 3 cm i oprócz niego był drugi 22 mm. Lekarz mówił ze z niego nic nie będzie ale okazało się na monitoringu po owulacji ze pękły jednak oba.. byłam stymulowana clo 1 cykl a w poprzednim cyklu nie miałam owu. Teraz siedzę jak na szpilkach każdy dzień :) A tobie coś gin mówił o tym dużym pęcherzyku ?
    Mój ma 17mm, torbielka stała prawdopodobnie aczkolwiek mam zrobić 3 cykle monitoringu.
    Teraz mam dwa 17mm i 18mm, pewnie ten 18mm lada moment pęknie a ten 17mm znów zostanie.
    Tylko zastanawia mnie fakt, czy to nie ma wpływu na brak ciąży aczkolwiek Mój partner ma dość słabe nasienie i raczej tu leży problem..
    3cm to faktycznie spory. A mówił, czy to się wchlonie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2021, 19:04

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ