X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Rosnący pęchęrzyk
Odpowiedz

Rosnący pęchęrzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie w środę byłam na monitoringu był to 9 dc , nie było pęcherzyka wiodącego , dziś trzy dni póżniej 12 dc, lekarz stwierdził bardzo dużo płynu w zatoce douglasa. Czy któraś z was tak miała. Testy nie wychodziły pozytywne.

    Caroline lubi tę wiadomość

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 8 lutego 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie odpowiem na to pytanie bo nie mam doswiadczenia w kwestii monitoringu. ja będę miała dopiero swój pierwszy w życiu monitoring we wtorek (w 11dc). Też mam problem bo niestety owulacja mi się znowu przesunęła i prawdopodobnie bede ją miała własnie we wtorek. Czy ma sens robienie usg w dniu owulacji? Wiem ze powinno sie je robic na kilka dni przed owulacją ale niestety wizytę mam dopiero we wtorek.. Czy na usg bedzie widac że tego dnia pęcherzyk ma pęknąć albo ze juz pękł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 11:35

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Asiasia Autorytet
    Postów: 422 158

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! ja mam dokladanie takie samo pytanie jak kolezanka Aleksia85. Czy monitoring w dniu owulacji ma sens? Ja dzis bylam wlasnie i pani doktor poweidziala mi ze dzis mam dzialac :) Niemniej pozniej wspomniala ze jest plyn…i ze owulacja mogla juz byc rano albo ze wystapi. Czy ktos wie na jakiej podstawie lekarz stwierdza ze do niej dojedzie? A co oznacza plyn? Z gory dziekuje za podopowiedz :)

    Asiasia
    p19us65gzsjdhk9r.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia wrote:
    Hej dziewczyny! ja mam dokladanie takie samo pytanie jak kolezanka Aleksia85. Czy monitoring w dniu owulacji ma sens? Ja dzis bylam wlasnie i pani doktor poweidziala mi ze dzis mam dzialac :) Niemniej pozniej wspomniala ze jest plyn…i ze owulacja mogla juz byc rano albo ze wystapi. Czy ktos wie na jakiej podstawie lekarz stwierdza ze do niej dojedzie? A co oznacza plyn? Z gory dziekuje za podopowiedz :)

    płyn oznacza że nastąpiła owulacja i pęcherzyk pękł, ale tu mam odpowiedź na moje pytanie :) jesli lekarka powie że jest pęcherzyk i nie ma płynu to znaczy ze owulki jeszcze nie było a jak stwierdzi płyn i brak pęcherzyka to owulka była? zalezy mi na tym żeby sie dowiedziec czy w ogole mam lub mialam lub bede miala owul;acje w tym cyklu i z którego jajnika :)

    jeszcze jedno pytanie: chcialam jutro zrobic cytologie.. czy mozna robic to badanie w czasie okołoowulacyjnym? Czy to w niczym nie zaszkodzi?

    Caroline lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak najbardziej jest sens robienia monitoringu w dzień owu - będzie widać wielkość pęcherzyka, a jeżeli będzie już po to gin to potwierdzi bo na jajniku zostanie pozostałość po pęcherzyku. Ja byłam na monitoringu nawet po owulacji, bo gdyby pęcherzyk nie pękł to mogłaby się zrobić torbiel więc warto to sprawdzić

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 10 lutego 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 myśle że cytologie można spokojnie robić

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline wrote:
    Aleksia85 myśle że cytologie można spokojnie robić

    dzięki za odpowiedź :) własnie dowiedzialam sie ze cytologie najlepiej robic między 10 a 18dc więc tez mysle że nie zaszkodzi :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin powiedział że mam przyjść na cytologie miedzy 7 a 20 dc. Pod warunkiem, ze 7 dc będzie 3 dni po okresie

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, bo trzeba przyjsc conajmniej 3 dni po okresie i conajmniej 3 dni przed kolejną miesiączką :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Moniczka1984 Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 26 marca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam wczoraj u gina i powiedział że jest po owulacji i jest bardzo dużo płynu i pęcherzyk 12 mm czy jest szansa na dzidziusia gdy seks był dzień wcześniej i dzień później

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ