X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Skąpe miesiączki
Odpowiedz

Skąpe miesiączki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Koczineczka3 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 3 lipca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co może być powodem skąpego miesiączkowania? Cykle trwają średnio 26 dni. Miesiączka zazwyczaj 5 kiedyś 6.
    Zauważyłam, że od kilku cykli nie krwawię obficie czy nawet umiarkowanie.. Pierwszego dnia słabo, drugiego troszkę więcej i kolejne 2/3 dni tylko plamię. Kolor zazwyczaj ciemnoczerwony, brazowy..
    Kiedyś było tej krwi znacznie wiecej...
    Progesteron w 7 dni po owu w górnych granicach normy..

    Staramy, się i staramy.. A dzidzi nie ma :(

  • Mia9292 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 3 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam bardzo skąpe miesiączki od około roku, moje trwają ok 2-3 dni, czasami te 2-3 dni to tylko delikatne plamienie a nie okres... chodzę jedynie z cienką wkładką i co najgorsze, te skąpe prawie niewidoczne miesiączki są strasznie bolesne :(

    Agata
  • Koczineczka3 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 3 lipca 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kiedyś tak nie było... Zauważyłam tp na kilka miesięcy przed rozpoczęciem starań. Trzeba gin podpytać. Ty pytałaś swojego doktora? Dziwi mnie to bo ostatnio będąc przed owu, moje endometrium miało 10mm w 9 dniu cyklu. A miesiączka to chyba jak właśnie endometrium się złuszcza. ( chyba, że się mylę) więc czemu krwi mało? Ma to wpływ na te starania?

    Mia9292 lubi tę wiadomość

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 3 lipca 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąpe miesiaczki zwykle oznaczają cienkie endometrium
    Trzeba by sprawdzic w ciagu cyklu jak przyrasta endo

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Arganoil Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 4 lipca 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu miałam tylko jeden dzień średnio obfitego krwawienia i drugi dzien ale tylko tak do 17. Wieczorem juz tylko plamienie.
    Nie wiem, o co chodzi bo normalnie bylo to 4 dni obfitego krwawienia + potem plamienie. Nawet na tabletkach to lepieu wygladalo niz teraz

    6f2e98458e9e56baca333c7f2ee92af9.png
  • Mia9292 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 lipca 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka niedługo dopiero się wybieram na badania, zobaczymy :)
    póki co zaczęłam pić czerwone winko i jeść migdały, orzechy, ryby itp. pierwszy cykl, zobaczymy czy przyniesie to jakieś rezultaty.

    To nasz drugi cykl, gdy staramy się już tak na poważnie.
    Wcześniej współżyliśmy 3 lata bez zabezpieczeń i to głównie intensywnie w środku cyklu (bo tylko wtedy mam ochote :D) i nigdy nic nie wyszło + te miesiączki dały mi do myślenia. Póki co czekam do września z badaniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2018, 12:52

    Agata
  • Kingusia:) Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz też mam skąpe miesiączki, masakra, a kiedyś jak byłam u gina to miałam 9mm endometrium, więc coś powinno się złuszczać...
    Jak ktoś podpyta lekarza to dajcie znać.

    Starania od 12.2017r
    03.2018 ciąża bezzarodkowa
    10.2018 ciąża ♡♡♡
    23.07.2019 Jakub, moja druga miłość 💙💙💙
    Czerwiec 2020 kolejne starania:)

    w4sqvfxm2hvnxmiz.png
  • jm Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 1 września 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co rozumiecie dokładniej przez skąpe miesiączki? Moje krwawienie teraz trwa jeden dzień i w sumie ciężko to nawet krwawieniem nazwać, bo tampony czy podpaski nie są mi potrzebne. Wcześniej na anty i przed było zupełnie inaczej.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 1 września 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jm idz do ginekologa. Chyba ze jestes swiezo po odstawieniu anty no to organizm moze chwile do siebie dochodzc. Poczytaj na necie co znaczy skapa miesiaczka. Jesli spokojnie mogla bys sobie caly dzien z wkladką chodzic to trzeba do gina.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • jm Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 września 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak właśnie jest. Jedna zmiana wkładki po rozpoczęciu krwawienia i to by było na tyle. Anty odstawiłam w kwietniu. Byłam u gina w lipcu, teraz miałam powtórzone badania hormonów, ale znając życie, wszystko wyjdzie w normie.

  • channia Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 6 września 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miesiączka w tym cyklu bardzo dziwna.. Pierwszy dzień krwawienie, drugi-nic... Trzeci krwawienie lżejsze, czwarty, piąty- brązowe plamienie.. Ciekawe o co chodzi.. Biorę Euthyrox i Dostinex i żelazo. Czy te leki mogą coś takiego powodować?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ