X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Spadek temperatury przed owulacją
Odpowiedz

Spadek temperatury przed owulacją

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • ariete Koleżanka
  Postów: 129 10

  Wysłany: 24 listopada 2023, 18:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, jestem dopiero początkująca w monitorowaniu swojego cyklu 🫣
  Proszę o wytłumaczenie czy jednodnowy spadek temperatury jest jednocześnie dniem owulacji po którym następuje wzrost temperatury?
  Przykładowo - jeżeli moje temperatury w pierwszej fazie cyklu wahają się od 36.55-36.65 a dzisiaj nastąpił spadek temperatury na 36.41 to czy jest to prawdopodobnie dzień owulacji czy ta owulacja nastąpi jutro? Dodam że test owulacyjny wyszedł pozytywny + są to moje dni okołowulacyjne.
  Ostatni okres miałam 2.11, moje cykle są na ogół 36-dniowe. Następna owulacje powinnam mieć teoretycznie wczoraj ale zawsze mogło się coś przesunąć...
  I jeszcze jedno pytanie - czy jeżeli dzisiejszy dzień jest dniem owulacji to czy jest jeszcze sens dzisiaj wieczorem współżyć czy to już za późno?

 • Vilka Autorytet
  Postów: 793 433

  Wysłany: 27 listopada 2023, 21:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Przeważnie dzień przed owulacją występuje niewielki spadek temperatury ciała. Wiąże się on z wysokim stężeniem LH. Z kolei w dniu owulacji temperatura ciała wzrasta.

  Ja zawsze dzień lub dwa przed owulacja miałam spadek i potem już wzrost. Więc jak najbardziej to dobry czas na starania.

  Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
  Pierwsza córa Liliana ❤️

  age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ