X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Stymulowanie owulacji
Odpowiedz

Stymulowanie owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kate30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mam ogromny problem z decyzją czy zmienić ginekologa i co dalej robić..Poratujcie proszę :)
    Miałam problem z prolaktyną, trochę ponad normę. Dostałam Bromergon i to 2 x dziennie. Owulacja wróciła kilka dni po przyjęciu leku i miałam się starać 3 miesiące bez stresu. Po drodze jednak skonczyla mi się recepta na Bromergon i w zasadzie tylko dlatego ze poszlam po nową pani doktor powiedziala, ze moze juz czas na sprawdzenie prolaktyny (łacznie bralam jakies 2,5 miesiaca). Gdyby nie to bralabym sobie 2 tabletki i obnizala juz minimalny poziom hormonu, bo tak wyszlo na badaniu, a pani doktor kazala mi wtedy jak zobaczyla wyniki z dnia na dzien odstawic Bromergon. Tu zaczal sie moj brak zaufania, ze nie dostalam mniejszych dawek, ze nie weryfikowala tego wczesniej. Moze przesadzam? Owulacja co prawda wróciła, ale teraz znowu coś jest nie tak. Ovu pokazało owulację w poprzednim cyklu, ale późną (moze dlatego ze 10 dnia cyklu wlasnie odstawilam Bromergon), w tym wygląda mi na brak owulacji, ale jeszcze poczekam. Mam wziąć pół tabletki Clo od 5 do 10 dnia nastepnego cyklu, ale pani doktor kilka razu mówiła mi o tym, ze wazne zeby nie przestymulować jajników. No i nie wiem sama. Macie jakąś radę? Znacie takie historie? Nie jestem pewna co dzieje sie teraz z prolaktyna i nie rozumiem czemu znowu pojawily sie problemy z owulacją. Poza tym nie jestem fanem leków i chyba po prostu boję się ciągle coś brać nie będąc dobrze poinformowana, a pani dokor nie wyczerpała moich wątpliwości, bo nie ma dla ,mnie zbyt wiele czasu ostatnio. Z góry dziękuję.

    Maja30
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choruję na PCO co za tym idzie moje owulacje występują bardzo rzadko. Też starałam się o dziecko aż 3,5 roku ! Nawet nie wiem po ilu ginekologach chodziłam i też brałam i bromergon bo moja prolaktyna była za wysoka i inne tabletki tego typu. Aż w końcu natrafiłam na cud ginekologa. Pamiętam ten dzień jak dziś to był 11 styczeń, kiedy byłam u niego na wizycie i przepisał mi Castagnus na wywołanie owulacji i Duphaston na ew podtrzymanie ciąży. Dokładnie 14 stycznia współżyliśmy z mężem i to był tylko ten jedyny dzień w tym miesiącu kiedy współżyliśmy a 30 stycznia ujrzałam dwie kreski. Byłam w szoku. Co prawda ciążę poroniłam ale gdy już się pozbierałam dokładnie 7 miesięcy później mówię do męża, że w tym mies zaczynam brać Castagnus a w nst staramy się o dziecko i tak się stało. Tak jak sobie zaplanowałam w drugim cyklu z Castagnusem zaszłam. mam zdrowego synka, który ma już 14 miesięcy:) Wiem, że opinie na temat tych tabletek jest podzielona. No niestety ale każdy z nas ma inny organizm ale może warto spróbować? Jest to lek ziołowy i bez recepty, żadna krzywda Ci się po nim nie stanie :)

    Manieczka86, Nusiaczek, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Kate30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info, cieszę się, że Ci się udało, ale ja mam przepisany inny lek:
    http://www.doz.pl/leki/p4488-clostilbegyt
    Faktycznie ten o którym piszesz zupełnie coś innego i ego chyba bym się tak nie bała :)

    Maja30
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepisane czy nie ale nie na jednym forum pisałam o tym co tutaj i kobiety później pisały do mnie na fb z podziękowaniami :) Skoro nie pomaga to znaczy, że trzeba szukać pomocy w innych lekach :) Powodzenia :)

    Nusiaczek, Jagna 75 lubią tę wiadomość

  • Kate30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego co Ci przepisano nikt mi do tej pory nie proponował. Idę do innego lekarza, więc go zapytam, bo na własną rękę to może nie zacznę, ale po konsultacji dlaczego nie. Widziałam sporo dobrych opinii, bo sobie już zajrzałam po przeczytaniu Twojej opinii, także dzięki za info z Twojej strony :)

    luthien lubi tę wiadomość

    Maja30
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 8 września 2015, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam :) - bromka odstawiłaś?

    Jeśli tak to wg mnie ygląda to tak - brałas bromka, była owulka, prl była w normie. Odstawiłaś bromka, prlolaktyna wróciła na swój wysoki poziom, owulki brak.
    Zacznij znów brać bromka, poczekaj z Clo. Poczytaj o dong quai jeśli chcesz się stymulować na zielarach. Działa podobnie do clo, a jest naturalny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 23:38

    Kate30 lubi tę wiadomość

  • Kate30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 13 września 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dziękuję. Też czytałam ze Bromergon bierze się do momentu zobaczenia 2 kresek na teście. Idę do endokrynologa, przypuszczam, że dokładnie jak piszesz każe powrócić do Bromka.

    Maja30
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 21 września 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromka bierze się do II kresek, a nie do momentu jak zobaczysz wynik prl w normie. Po odsttawieniu leku hormon od razu skoczy, co zapewne miało miejsce u Ciebie.
    Jeśli endo powie, że nie trzeba brać, kombinuj na własną rękę, albo szukaj takiego endo, który podzieli nasze przeypuszczenia

    Kate30 lubi tę wiadomość

  • Kate30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 27 września 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i tak jak pisałaś endo przepisał mi 1/2 tabletki dziennie, mam sprawdzić wszystkie hormony i dopiero wtedy jakby nie bylo ovu szukać dalej problemu. Oczywiście mąż też musi zrobić podstawowe badanie, żeby się nie okazało, że moje wysiłki idą na marne. Także dziękować, miałaś rację :)

    aga.just lubi tę wiadomość

    Maja30
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 28 września 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że trafiłaś na mądrego endo :)

    Jak zbadasz hormony daj znać co i jak :)

    Kate30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was:) jestem tu nowa:D Od jutra zacznam brac clo a 30 mam monitoring :) mam nadzieje zobaczyc pozytywny tescik w koncu :)

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 29 października 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz jestem po dwóch monitoringach, na pierwszym dominujacy pecherzyk miał 11,4 mm a endometrium 5.1 mm to był 10 dc a 12 dni dominujacy pecherzyk miał 14.3 a endo 7.2 także nie jest chyba najgorzej. Chociaż lekarz powiedział ze się trochę lenia i ze na pregnyl będzie za wczesnie jutro (to będzie 14 dc). Wychodzi na to ze pecherzyki rosną mi co 1,5 mm na dobę

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Paula90 Autorytet
    Postów: 865 273

    Wysłany: 27 listopada 2015, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) A ja zaczynam od stycznia... troche sie denerwuje ale mam jednak nadzieje ze to pomoze mi w zajsciu w ciaze :) Za Was tez trzymam kciuki <3

    http://ovufriend.pl/graph/f218632fa0f752934241608f0b61e3f44b9a3ew1m5orzswd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu nowa i dopiero się uczę :)
    Po przeczytaniu wielu postów wynika że chyba muszę z prędkością światła zmieniać gina, staramy sie już 3,5 roku i ja nie miałam robionych połowy badań o których wy piszecie, dopiero we wrześniu dostałam bromergon i duphaston. Nie miałam robionego monitoringu :(

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ja rowniez sie staram o drugie dziecko.Niestety bezskutecznie.W monitoringu brak wzrostu jajeczek,owulacji,niski progesteron,Przez 3 msc mam brac Duphaston i po 3 msc kolejne badania.A to wszystko przez tabletki anty.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • Pegi Przyjaciółka
    Postów: 113 22

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Ola..ja żebym miała ten rozum co dziś też bym się nie zdecydowała na anty. Ty masz o tyle lepszą sytuację że masz chociaż jednego okruszka a ja mam problem z zajściem w pierwszą ciąże..niestety tak bywa

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ