Forum W oczekiwaniu na owulację temperatura a śluz
Odpowiedz

temperatura a śluz

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • rachelgreen Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny! Mam pytanie, czy możliwe jest, by nie było owulacji, kiedy pojawił się płodny śluz?
  Badam dopiero pierwszy cykl (w poprzednim wprowadzałam obserwacje, ale temperatury mierzyłam dopiero w ostatnich dniach cyklu). Półtora miesiąca temu odstawiłam antykoncepcję hormonalną. W tym cyklu wszystko szło pięknie, dokładnie w tych dniach kiedy ovufriend wyznaczył mi dni płodne pojawił się "piękny" ;) płodny śluz, ale nie zanotowałam wyraźnego skoku temperatury a ovu pisze, że nie wykrył owulacji :( (Inna sprawa, że na początku cyklu temperaturę miałam 36,48 a teraz 36,7 więc jakiś tam skok jest, ale chyba niewystarczający?
  Od pojawienia się śluzu minęło już około 4 dni, czy możliwe, że ovu wystąpi później?
  Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

 • rachelgreen Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ok, po zignorowaniu jednej temperatury, która była zmierzona godzinę później niż zwykle, pojawiła się kreska z owulacją :)
  wobec tego mam pytanie, czy ginekolog na podstawie usg jest w stanie potwierdzic czy wystąpiła owulacja tydzień po jej wystąpieniu? Akurat mam umówioną wizytę...

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 kwietnia 2016, 08:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Co do ginekologa to nie wiem czy jest w stanie. Ale u mnie np. czas śluzu płodnego trwał zawsze ok 6 dni i 7 dnia występowała (podejrzewam) owulacja. Po tym dniu zanikał śluz. Co najdziwniejsze w tym wszystkim zawsze miałam go dużo, ale zdażył się miesiąc, gdzie praktycznie nie miałam go w ogóle (musiałam się "dogrzebywać" i sądziłam, że coś się popsuło... I własnie w tym miesiącu zaszłam w ciążę :D Więc nie ma reguły już na nic w tej kwestii.

 • nandelle Znajoma
  Postów: 27 51

  Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Na USG, jeżeli była owulacja powinna być widoczna niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa oraz widoczne ciałko żółte. Z tym że nie do końca będzie to miarodajne, bo za ciałko można wtedy wziąć struktury które były na jajniku już od początku cyklu.

  km5stv733q4a0noe.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ