X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację temperatura a śluz
Odpowiedz

temperatura a śluz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rachelgreen Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam pytanie, czy możliwe jest, by nie było owulacji, kiedy pojawił się płodny śluz?
    Badam dopiero pierwszy cykl (w poprzednim wprowadzałam obserwacje, ale temperatury mierzyłam dopiero w ostatnich dniach cyklu). Półtora miesiąca temu odstawiłam antykoncepcję hormonalną. W tym cyklu wszystko szło pięknie, dokładnie w tych dniach kiedy ovufriend wyznaczył mi dni płodne pojawił się "piękny" ;) płodny śluz, ale nie zanotowałam wyraźnego skoku temperatury a ovu pisze, że nie wykrył owulacji :( (Inna sprawa, że na początku cyklu temperaturę miałam 36,48 a teraz 36,7 więc jakiś tam skok jest, ale chyba niewystarczający?
    Od pojawienia się śluzu minęło już około 4 dni, czy możliwe, że ovu wystąpi później?
    Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.

  • rachelgreen Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, po zignorowaniu jednej temperatury, która była zmierzona godzinę później niż zwykle, pojawiła się kreska z owulacją :)
    wobec tego mam pytanie, czy ginekolog na podstawie usg jest w stanie potwierdzic czy wystąpiła owulacja tydzień po jej wystąpieniu? Akurat mam umówioną wizytę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ginekologa to nie wiem czy jest w stanie. Ale u mnie np. czas śluzu płodnego trwał zawsze ok 6 dni i 7 dnia występowała (podejrzewam) owulacja. Po tym dniu zanikał śluz. Co najdziwniejsze w tym wszystkim zawsze miałam go dużo, ale zdażył się miesiąc, gdzie praktycznie nie miałam go w ogóle (musiałam się "dogrzebywać" i sądziłam, że coś się popsuło... I własnie w tym miesiącu zaszłam w ciążę :D Więc nie ma reguły już na nic w tej kwestii.

  • nandelle Znajoma
    Postów: 27 51

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na USG, jeżeli była owulacja powinna być widoczna niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa oraz widoczne ciałko żółte. Z tym że nie do końca będzie to miarodajne, bo za ciałko można wtedy wziąć struktury które były na jajniku już od początku cyklu.

    km5stv733q4a0noe.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ