X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test owulacyjny a temperatura
Odpowiedz

Test owulacyjny a temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Spójrzcie na mój wykres, bo trochę zgłupiałam. Według testu owulaxyjnego owu powinna być już jakiś czas temu, według temp jest jej brak.....nie wiem co myśleć.

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widzę twojego wykresu

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    Nie widzę twojego wykresu
    Mam udostępniony na tablicy

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda tak jakby nie było owulacji, nie wiem czemu bardziej wierzyć czy testom czy temperaturze, są różne opinie. Jak nie miałaś żadnych innych objawów wskazujących na owulację to na razie wygląda to na cykl bezowulacyjny, chyba że nagle skoczy temp. Ja też tak miałam teraz, że nie było skoku, tylko takie minimalne wahania, ale bolał mnie strasznie brzuch, miałam plamienie i płodny śluz więc mimo tej temp zakładam, że była owulacja. Spróbuj za parę dni jeszcze zrobić test owulacyjny ;)

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    Wygląda tak jakby nie było owulacji, nie wiem czemu bardziej wierzyć czy testom czy temperaturze, są różne opinie. Jak nie miałaś żadnych innych objawów wskazujących na owulację to na razie wygląda to na cykl bezowulacyjny, chyba że nagle skoczy temp. Ja też tak miałam teraz, że nie było skoku, tylko takie minimalne wahania, ale bolał mnie strasznie brzuch, miałam plamienie i płodny śluz więc mimo tej temp zakładam, że była owulacja. Spróbuj za parę dni jeszcze zrobić test owulacyjny ;)
    Dziękuje. To chyba wynik stresu, bo nigdy tak nie mialam...nic mnie nie boli, zero. Tylko śluz jest plodny od kilku dni.

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzi o wierzenie bardziej testom czy bardziej temperaturze, bo te dwie rzeczy służą innym celom. Testy pokazują pik LH, który w teorii poprzedza owulację, ale jej nie potwierdza! Więc to, że test wyjdzie pozytywny nie oznacza, że ona na pewno będzie.
    Owulację potwierdza temperatura, ALE i tak nie można za jej pomocą wyznaczyć dokładnego jej dnia. Zakłada się, że najczęściej dochodzi do niej dzień przed skokiem, ale to nie jest żadna reguła.
    Więc jeśli chcecie wiedzieć, czy doszło do owu - patrzcie na temperaturę. Ale nie na skok, tylko na 3 wyższe temperatury, bo dopiero 3. wyższa temperatura potwierdza, że do owulacji doszło i że już się jest w fazie lutealnej.
    Za to jeśli chcecie dowiedzieć się, czy do owu już jest blisko, żeby najlepiej trafić ze staraniami - to korzystajcie z testów, ALE miejcie świadomość, że do tej owulacji wcale nie musi dojść po pozytywnym teście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2018, 11:27

    Klamka82 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f dzięki :) Niestety u mnie w tym miesiącu jak w kalejdoskopie, raz niższa raz wyższa temperatura... Zastanawiam się w sumie czy to czy zmarzłam w nocy może zaniżać temp, jeśli mierzę ją w ustach?

  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w tyn cyklu temp teraz utrzymuje się w granicach 36,3-36,4. W czasie owu miałam 32,12 przez dwa dni. Myślicie, że może być taka niska gdybym była w ciąży?

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udostępnij wykres

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie mam... Sorka miało być ze w czasie owu było 36,12, źle mi się napisało.

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    Niestety nie mam... Sorka miało być ze w czasie owu było 36,12, źle mi się napisało.
    Trudno powiedzieć jak Twój organizm reaguje. Możliwość zawsze jest :) a kiedy spodziewnana @?

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 dni temu powinna być, ale nie ma. Test robiłam jakoś tydzień temu i był negatywny, boję się zrobić kolejny i znowu rozczarować...

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    5 dni temu powinna być, ale nie ma. Test robiłam jakoś tydzień temu i był negatywny, boję się zrobić kolejny i znowu rozczarować...
    Ja bym zrobiła. :)

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię, zrobię, ale jakoś za parę dni. Bo w moim przypadku jest tak, że albo to jest ciąża, albo jakieś totalne zaburzenia - zrobiłam właśnie test owulacyjny tak o sobie bo został mi ostatni i znowu pozytywny, czyli od czasu owulacji (dzisiaj jest 17 dpo). Więc jak zobaczę jedną kreskę na teście ciążowym to będzie to oznaczać problemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2018, 13:20

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    Zrobię, zrobię, ale jakoś za parę dni. Bo w moim przypadku jest tak, że albo to jest ciąża, albo jakieś totalne zaburzenia - zrobiłam właśnie test owulacyjny tak o sobie bo został mi ostatni i znowu pozytywny, czyli od czasu owulacji (dzisiaj jest 17 dpo). Więc jak zobaczę jedną kreskę na teście ciążowym to będzie to oznaczać problemy...
    Mojej znajomej wychodziły testy owu ciągle negatywne, pozytywny wyszedł jak już była w ciąży. Także, nie są one miarodajne na to wygląda

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jest jakieś pocieszenie, dzięki!

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    No to jest jakieś pocieszenie, dzięki!
    Długo się starcie?

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak intensywnie to od stycznia. Byłam wtedy u lekarza, powiedział że wszystko jest okej i potwierdził owulację. Potem pojechałam za granicę na pół miesiąca i się cykl rozregulował, @ spóźnił się o 5 dni, czyli cykl trwał 37 dni, myślałam, że to tylko tak jednorazowo i kolejny znowu będzie trwać 32 dni. Dzisiaj już 44 dzień i dalej nic... Najgorsza ta niska temperatura ;/

    M5ilena a u Was od kiedy starania?

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    Tak intensywnie to od stycznia. Byłam wtedy u lekarza, powiedział że wszystko jest okej i potwierdził owulację. Potem pojechałam za granicę na pół miesiąca i się cykl rozregulował, @ spóźnił się o 5 dni, czyli cykl trwał 37 dni, myślałam, że to tylko tak jednorazowo i kolejny znowu będzie trwać 32 dni. Dzisiaj już 44 dzień i dalej nic... Najgorsza ta niska temperatura ;/

    M5ilena a u Was od kiedy starania?
    O pierwsze dziecko 2 lata, a o drugie od października. Powoli znowu mi ręce opadają

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak raz wyszło, to drugi raz też wyjdzie! :) trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 08:19

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ