X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testosteron a ciąża
Odpowiedz

testosteron a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie testosteronu i jego wpływu na płodność. Zrobiłam sobie przedwczoraj badanie i wyszło mi (przy normie 8,40-48,10) 70,34. Od roku staramy się o maleństwo. Wszystkie inne badania (LH FSH chlamydia ureaplasma , badanie nasienia męża) wyszły ok. Czy taki poziom testosteronu może być przyczyną naszych problemów. Czy przy takim wyniku mamy w ogóle szansę począc dziecko czy bez leczenia endokrynologicznego nie mam na co liczyć? Będę wdzięczna za odpowiedź.

    pozdrawiam

    Maracuja
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki poziom androgenów nie wpływa dobrze na organizm więc jeżeli bezpośrednio nie jest to powód braku ciąży to może negatywnie wpływać na inny czynnik zdrowotny, który może być powodem nieudanych starań. Taki niby łańcuszek...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa dziękuję za odpowiedź. To, że ten nadmiar nie wpływa dobrze, to w sumie wiem.

    zastanawiam się tylko czy taki wynik, który otrzymałam, daje szansę na zajście w ciążę czy bez leczenia nie mam o czym marzyć. W sumie to badanie zrobiłam z własnej ciekawości, bo żaden lekarz mi tego nie zlecał. Cieszę się (jakkolwiek głupio to nie brzmi), że w końcu coś wyszło, bo przynajmniej znajduję wytłumaczenie tych wielomiesięcznych starań

    Maracuja
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz potwierdzoną owulację ? bo androgeny mogą powodować cykle bezowulacyjne.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mam owulację. Lekarz powiedział, że pęcherzyk bardzo ładnie dojrzał, pękł, endometrium było idealne. W tym cyklu w którym mnie badał, współżyliśmy z Mężem w przeddzień i w dzień owulacji, ale nic z tego nie wyszło.

    Maracuja
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 10 marca 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam jeszcze, że ten testosteron robiłam w 13 dc.
    Gdzieś wyczytałam, że przy testosteronie nie ma znaczeniu w którym dniu cyklu się robi. Czy to prawda??

    Maracuja
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 marca 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz zlecając badanie androgenów w tym testosteronu wolnego kazał zrobić zaraz po miesiączce czyli na początku cyklu. Moim zdaniem nie jest to obojętne przy takich badaniach.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 11 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy hormonach jak najbardziej ma znaczenie w którym dniu cyklu. Z testosteronem ile ludzi tyle opinii. Dziś odpisała mi ginekolog, że najkorzystniej byłoby zrobić w 2 połowie cyklu. Zrobiłam w 13 dc, więc nie wydaje mi się, że mój testosteron za kilka dni będzie dużo niższy. Dziwi mnie jednak, że jeden ginekolog mówi, że na początku cyklu, inny że w 2 połowie ...

    Maracuja
  • czarownica22 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 marca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, moja ginekolog - endokrynolog zaleciła mi badania testosteronu, androstedion, dhea w pierwszych dniach cyklu , ja jak byłam u niej 1go dnia miesiączki zaleciła iz mogę już wykonać te wszystkie badania i na szczęście wszystko w normie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam podwyzszony testosteron, tez jak dotad nie udalo mi sie zajsc w ciaze...

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 13 marca 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    ja tez mam podwyzszony testosteron, tez jak dotad nie udalo mi sie zajsc w ciaze...

    No widzisz Aniu więc może coś w tym jest ... Ja jeszcze zbadam w 2 połowie cyklu jak zalecił ginekolog, chociaż jak przeczytałam to co napisała czarownica to już sama nie wiem kiedy powinno się robić. Każdy mówi co innego..Kto ma rację? nie wiem...
    Tak czy inaczej wiem, że muszę zacząć to leczyć bo może to jest przyczyna moich problemów..

    Aniu a dużo masz podwyższony ten testosteron?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 07:59

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieznacznie 1.3 ng/ml [0.1-0.9]

    wiesz tak sie zastanawiam, czy prolaktyna tez mi nie przeszkadza w tym bo mam wynik 24,2 ng/ml a norma jest do 25... ;/ ponoc od 20 - 25 to juz lagodna hiperprolaktymia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 17:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam watek, mam testosteron 39 i w ciaze nie zachodze, czemu ginekolog nie raczyla dac lekow? Nie wiem jak to zbic..

  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dzisiaj odebralam wyniki. robilam w 3 dc, testosteron 33.65 ng/dl ponoc w normie, ale sama nie wiem. Poczekam co powie lekarz.

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula204 wrote:
    Podbijam watek, mam testosteron 39 i w ciaze nie zachodze, czemu ginekolog nie raczyla dac lekow? Nie wiem jak to zbic..

    Niestety najczęstszą, jeśli nie jedyną metodą "zbijania" testosteronu są tabletki anty.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczynki :)
    badania testosteronu 3-5 dc
    na zbicie testosteronu polecam picie lukrecji- zmielonego korzenia lukrecji- przez 10 dni. piłam, pomógł :)

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znacie jakieś sposoby naturalne na zbicie androgenów nadnerczowych? Jakie tabletki się bierze i czy można wtedy stymulować?
    Szukam w internecie czegoś na ten temat, ale mało jest o nadnerczowych.

    21 tydzień ciąży
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bejka wrote:
    Czy znacie jakieś sposoby naturalne na zbicie androgenów nadnerczowych? Jakie tabletki się bierze i czy można wtedy stymulować?
    Szukam w internecie czegoś na ten temat, ale mało jest o nadnerczowych.

    Mi się udało zbić androgeny poprzez tarczyce ... Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, ale odkąd zaczęłam brać Euthyrox 25 potem 50 to androgeny i testosteron spadły na łeb na szyje, a miałam 92 testosteron a teraz mam 32 :)
    Bella93 wrote:
    Niestety najczęstszą, jeśli nie jedyną metodą "zbijania" testosteronu są tabletki anty.

    Ja czytałam, że any właśnie podnoszą poziom testosteronu, więc może co lekarz to opinia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2015, 11:39

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarletta wrote:
    Ja czytałam, że any właśnie podnoszą poziom testosteronu, więc może co lekarz to opinia...

    Z tym się nie zgodzę. Wszystkim kobietom, które mają PCOS i nie chcą zajść w ciążę, przepisuje się tabl. anty, żeby zniwelować skutki spowodowane za wysokim poziomem androgenów i testosteronu.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Scarletta Przyjaciółka
    Postów: 172 34

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim nie wszystkim, mam pco a na tabletkach anty miałam skrajnie wysoki testosteron i androgeny, odstawiłam anty i zaczęłam leczyć po kolei wszystko i dopiero spadły...

    4kniegz2joetipgv.png[/url95396ca32d2fd7a11e0411cc10f40860.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ