X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy czy temperatura?
Odpowiedz

Testy czy temperatura?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania162 Znajoma
    Postów: 17 19

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 04:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i rozpoczęliśmy starania. Od tego cyklu rozpoczęłam mierzenie temperatury i mam obecnie taki dylemat - należy wierzyć testom owulacyjny czy terminowi owulacji wyznaczonemu przez ovu na podstawie temperatur? Wykonałam testy Clearblue - fioletowy i różowy dały wynik pozytywny 12 sierpnia, od 14 wyniki negatywne, więc wg ich wskazań owulacja powinna być 13 lub 14 sierpnia, a ovu wskazuje na 15... W tym miesiącu ostatnie przytulanie było w nocy z 12 na 13 sierpnia i nie wiem czy spisać miesiąc na straty 🙁

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania162 wrote:
    Cześć,
    dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i rozpoczęliśmy starania. Od tego cyklu rozpoczęłam mierzenie temperatury i mam obecnie taki dylemat - należy wierzyć testom owulacyjny czy terminowi owulacji wyznaczonemu przez ovu na podstawie temperatur? Wykonałam testy Clearblue - fioletowy i różowy dały wynik pozytywny 12 sierpnia, od 14 wyniki negatywne, więc wg ich wskazań owulacja powinna być 13 lub 14 sierpnia, a ovu wskazuje na 15... W tym miesiącu ostatnie przytulanie było w nocy z 12 na 13 sierpnia i nie wiem czy spisać miesiąc na straty 🙁

    Raczej bym przyjęła zasadę regularnego współżycia w okresie płodnym czyli przed owulacją aż do 3 dni po. Jeśli owu masz w okolicach 15 dnia to wspolzyj od 10 do 20 co dwa dni max i nie będziesz się stresować że ominelas owu ☺️

    age.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS no i pamiętaj że plemniki mogą sobie trochę poczekać na jajeczko więc myślę że nawet jeśli była 15stego to nic straconego jeszcze

    age.png
  • Ania162 Znajoma
    Postów: 17 19

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 🙂 Jednak nie mamy możliwości by stosunki odbywały się tak często (wyjazdy w pracy) i tak się zastanawiam co jest pewniejsze 🙁

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że test pewniejszy, bo na temperaturę wpływać może wiele czynników. Ale prawda taka, że pewność co do owulacji jest wtedy gdy cykl zakończy się ciążą.

    Sowa2684 lubi tę wiadomość

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ